Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4200 dnia: Lipiec 07, 2018, 02:59:32 pm »
Wiele komiksów przechodzi bez echa. Było wspominane, że wychodzą ale następnie bez recenzji użytkowników.
Sprycjan wyszedł czasowo sporo po pierwszym tomie. Niektórzy nie lubią tyle czekać więc wypada z listy zakupowej.
Z Mureną jest ten problem, że Taurus nie wydaje tego od początku więc wejście w środek serii też odpada.

Offline radef

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4201 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:05:22 pm »
Teraz to tylko superhero jest ważne. O frankofonach dyskusja pojawia się tylko wtedy, jeżeli Egmont zawali druk jakiegoś.
Ostatnio Taurus wydał też 7. (bodajże) tom "Ekho. Lustrzany świat". Niestety album totalnie mnie zawiódł. Jeżeli ktoś liczył na jakieś ciekawe rozwinięcie wątków, które ciągną się od 1. albumu - nie ma szans. Ten tom to tylko zbiór nawiązań do kultury Wielkiej Brytynii i słaba fabuła, która jest kalką wcześniejszych albumów. Szkoda, bo do pewnego momentu seria trzymała wysoki poziom.
Sprycjan wyszedł czasowo sporo po pierwszym tomie. Niektórzy nie lubią tyle czekać więc wypada z listy zakupowej.
Rozumiałbym to w przypadku serii o ciągłej fabule (sam bym tak zrobił). Sprycjan to seria składająca się obecnie z 70 albumów, więc niezależnie czy Taurus będzie ją wydawał co pół roku czy co dwa, wydanie jej w całości jest niemożliwe.
Gadałem z kilkoma osobami i wiele osób sugeruję, że Sprycjan sprawdziłby się lepiej w formie integrali - coś w tym jest.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline -gościu-

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4202 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:06:42 pm »
Wiele komiksów przechodzi bez echa.


Nie te, które mają błędy w druku, opóźnienia itp  :wink:


Gadałem z kilkoma osobami i wiele osób sugeruję, że Sprycjan sprawdziłby się lepiej w formie integrali - coś w tym jest.


Też tak mi się wydaje. Albo chociaż w większej częstotliwości - niekoniecznie jak Lucky Luke, bo to nierealne, ale chociaż jak Smerfy, te trzy, cztery tomy w roku. Bo tak, to ciężko by seria jakoś mocno zaistniała w świadomości czytelników. Ci co pamiętają ją z Świata Komiksu i czekali na nią, zapewne kupią, ale nowi czytelnicy mają ogromny wybór komiksów dla dzieci, humorystycznych, przygodowych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2018, 03:12:12 pm wysłana przez -gościu- »

Offline mappy

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4203 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:14:53 pm »
Nie te, które mają błędy w druku, opóźnienia itp  :wink:
To normalne. Tak samo jest z opiniami sklepów, usług i innych rzeczy. Piszemy wtedy kiedy mamy problem lub coś nam się nie spodobało. Pozytywy przechodzą bokiem, a negatyw będzie wypomniany od razu.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4204 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:18:26 pm »
Jeszcze wydawcy będą specjalnie źle drukować i opóźniać  :smile: Ostatnio coś wszędzie mniej opinii/recenzji.

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4205 dnia: Lipiec 07, 2018, 07:11:41 pm »
Na FB napisali że w lipcu urlopują. Niemniej i tak mam wrażenie że trochę mniej wydają. W sumie szkoda gdyż ich oferta w największym stopniu trafia w mój gust.

Offline kosmoski

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4206 dnia: Lipiec 07, 2018, 10:11:45 pm »
...Ostatnio Taurus wydał też 7. (bodajże) tom "Ekho. Lustrzany świat". Niestety album totalnie mnie zawiódł. Jeżeli ktoś liczył na jakieś ciekawe rozwinięcie wątków, które ciągną się od 1. albumu - nie ma szans. Ten tom to tylko zbiór nawiązań do kultury Wielkiej Brytynii i słaba fabuła, która jest kalką wcześniejszych albumów. Szkoda, bo do pewnego momentu seria trzymała wysoki poziom...
oj tak, ten tom to niestety istna tragedia... Tak wielka, że zastanawiam się, czy jest sens zbierać dalej...

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4207 dnia: Lipiec 31, 2018, 04:36:37 pm »
Oficjalne stanowisko Taurusa w sprawie wznowień pierwszych tomów Mureny i Skorpiona:


"Ewentualne dodruki Mureny 1-4, Skorpiona 1-6 leżą w gestii Egmontu, jako wydawcy pierwszego w Polsce wydania. Jeżeli my byśmy chcieli je robić to musielibyśmy płacić wszystko od początku (prawa do licencji, materiały, tłumaczenie i DTP). Przy małym z konieczności nakładzie (ok. 400 egz.) cena okładkowa byłaby niebotyczna - w mojej ocenie około 70-80 złotych. To bez sensu. Możecie to uznać za bolesną prawdę, ale takie są prawa rynku, który w ostatnich latach stał się dużo trudniejszy niż kiedyś."

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4208 dnia: Lipiec 31, 2018, 05:01:10 pm »
W sumie rozumiem Taurusa jednak Ongrys mógł wznowić "Skład Główny" i chyba było to opłacalne.

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4209 dnia: Lipiec 31, 2018, 05:02:52 pm »
W sumie rozumiem Taurusa jednak Ongrys mógł wznowić "Skład Główny" i chyba było to opłacalne.
No nie wiem, wznowiony tom cały czas jest dostępny, za to brak drugiego i raczej nie widać na horyzoncie dodruków.

Offline Itachi

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4210 dnia: Lipiec 31, 2018, 05:17:55 pm »
Jakby wznowili w integralu to czemu nie? Ale również uważam, że Taurus dokładnie sprawę przemyślał i nie chce podjąć zbędnego ryzyka. Jednak pas jaki aktualnie panuje w sprawie Image jest niepokojący, kiedy Black Science, Lazarus, legendarne DC? Ani słychu, ani widu.

Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4211 dnia: Lipiec 31, 2018, 05:46:15 pm »
Bo Image ma pewnie inne, ciekawsze alternatywy (Egmont, NSC) i mniejsze wydawnictwa będą powoli szły w odstawkę. Tak ja to prognozuję.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4212 dnia: Lipiec 31, 2018, 06:06:16 pm »
Taurus już dawno miał też problemy z Żywymi Trupami.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4213 dnia: Sierpień 05, 2018, 12:44:13 pm »

Offline Klint

Odp: Taurus Media
« Odpowiedź #4214 dnia: Sierpień 05, 2018, 03:47:28 pm »


To plan wydawniczy czy "podpowiedź" dla wydawcy ?

 

anything