trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4140 dnia: Marzec 23, 2018, 03:02:39 pm »
Przecież główną cechą tego forum są spekulacje :smile:

kompletnie nietrafione - dodajmy ;)

Offline Gazza

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4141 dnia: Marzec 23, 2018, 09:40:57 pm »
I zawsze ta sama odpowiedz - dodruki nie, ale kolejne tomy tak.
Przecież dodrukowują Trupy, a na dniach Klik! Manary....

Serio porównujesz Black Science czy Lazarusa, które są zamkniętymi historiami
Może się mylę, ale czy aby nie trwają nadal...??

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4142 dnia: Marzec 24, 2018, 12:26:23 am »
kompletnie nietrafione - dodajmy :wink:
Niby oczywista oczywistość, ale jednak niektórzy się chełpią, że mają stuprocentową skuteczność  :wink:

Może się mylę, ale czy aby nie trwają nadal...??
Myślałem, że to dość zrozumiałe, co mam na myśli.

"Serio porównujesz Black Science czy Lazarusa, które docelowo  są zamkniętymi historiami"
Lepiej? Czy rozrysować?  :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4143 dnia: Marzec 24, 2018, 02:53:17 am »
"Serio porównujesz Black Science czy Lazarusa, które docelowo  są zamkniętymi historiami"
Lepiej? Czy rozrysować?  :wink:
Podałem ci też inną serię z Image (SEX), jak argument, a ty to całkowicie zignorowałeś. I czepiasz się przykładu (Superman/Batman), gdzie Egmont zamkniętą serię urwał, a Taurus będzie serię kontynuował, która wychodzi nadal.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:06:25 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4144 dnia: Marzec 24, 2018, 05:51:34 am »
Taurus pisze że ma być ten Lazarus i Black Science więc trzeba czekać na rozwój wydarzeń.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:23:36 pm wysłana przez JanT »

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4145 dnia: Marzec 24, 2018, 11:28:36 am »
Podałem ci też inną serię z Image (SEX), jak argument, a ty to całkowicie zignorowałeś. I czepiasz się przykładu (Superman/Batman), gdzie Egmont zamkniętą serię urwał, a Taurus będzie serię kontynuował, która wychodzi nadal.
Niczego nie zignorowałem. W przypadku SEX-u zgadzam się całkowicie. W przypadku Black Science i Lazarusa napisałem, że sytuacja wygląda podobnie jak sytuacja z Żywymi Trupami swego czasu i całkiem możliwe (ale nie na 100% pewne), że niedługo je wznowią. Ale przykład Superman/Batman to zupełnie chybiony przykład. Egmont nic nie urwał, wydał 5 zamkniętych historii serii. Całość serii nie stanowi żadnej zamkniętej historii. Chyba nie ma nawet zbyt dużych nawiązań i piąty tom można przeczytać bez znajomości drugiego. Może Batmana też urwali, bo po wydaniu numerów 608-619 (Hush) nie puścili numeru 620 i w ogóle całej serii od początku do końca? Albo po wydaniu Kołczana urwali zamkniętą serię Green Arrow vol. 3?
Lubię komiksy Taurusa, ale jeśli nie przeczytam serii Superman/Batman po piątym (czy szóstym) tomie, to nie będę miał uczucia, że cokolwiek zostało urwane, czy żebym coś stracił. Stąd też moje zdziwienie (i czepialstwo) takim porównaniem :wink:
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 05:33:49 pm wysłana przez Andy13 »

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4146 dnia: Marzec 24, 2018, 11:49:43 am »
Może Batmana też urwali, bo po wydaniu numerów 608-619 (Hush) nie puścili numeru 620 i w ogóle całej serii od początku do końca?
Puścili dalej, wydali Batman Rozbite Miasto. Urwali natomiast Batman i Syn.
Albo po wydaniu Kołczana urwali zamkniętą serię Green Arrow vol. 3?
Urwali, ponieważ jest jeszcze 5 zeszytów z runu Smitha.

Tylko, że przytoczone przez ciebie przykłady to jakieś 10-15 lat temu były. Ja podałem te najbliżej.

Wątpię, aby Taurus porzucił te serię. Są dwie które oficjalnie zostały potwierdzone: Goon (Zbir) oraz Loosers (Straceńcy) i ich nie będzie. Lazarus ma byt dużo popularnością, aby nie wydawali jej dalej. Z Black Science jest trochę gorzej, być może dlatego jest większa różnica pomiędzy wydanymi tomami.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4147 dnia: Marzec 24, 2018, 11:50:59 am »
<do usunięcia>
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 06:23:59 pm wysłana przez JanT »

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4148 dnia: Marzec 24, 2018, 12:13:07 pm »
Puścili dalej, wydali Batman Rozbite Miasto. Urwali natomiast Batman i Syn. Urwali, ponieważ jest jeszcze 5 zeszytów z runu Smitha.

Tylko, że przytoczone przez ciebie przykłady to jakieś 10-15 lat temu były. Ja podałem te najbliżej.

Wątpię, aby Taurus porzucił te serię. Są dwie które oficjalnie zostały potwierdzone: Goon (Zbir) oraz Loosers (Straceńcy) i ich nie będzie. Lazarus ma byt dużo popularnością, aby nie wydawali jej dalej. Z Black Science jest trochę gorzej, być może dlatego jest większa różnica pomiędzy wydanymi tomami.
To nie ma znaczenia z jakiego okresu były przykłady. Chodzi mi o samą zasadność zarzutów. Z Nowego DC też można parę serii niewydanych do końca podać jako przykład. Chyba nawet WW jeszcze wyszła dalej, ale nie ma żadnego uczucia urwania. Nie urwali też GA. Co z tego że dalej pisał Smith, skoro Kołczan to była zamknięta historia. Już lepszym przykładem jest ten Batman i syn.

Ja też wątpię, żeby przerwali te serie. To byłby strzał w kolano...
I mam nadzieję, że ten brak kolejnych tomów, to faktycznie impas w negocjacjach, a nie słaba sprzedaż.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2018, 12:16:29 pm wysłana przez Andy13 »

Offline Gazza

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4149 dnia: Marzec 25, 2018, 10:44:33 am »
Myślałem, że to dość zrozumiałe, co mam na myśli.

"Serio porównujesz Black Science czy Lazarusa, które docelowo  są zamkniętymi historiami"
Lepiej? Czy rozrysować?  :wink:
Daruj sobie ten sarkazm i puszczanie oczka, a zacznij precyzyjniej wyrażać myśli, bo później większość Twoich postów to przypisy i wyjaśnianie co wcześniej miałeś na myśli.....

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4150 dnia: Marzec 25, 2018, 01:48:14 pm »
Daruj sobie ten sarkazm i puszczanie oczka, a zacznij precyzyjniej wyrażać myśli, bo później większość Twoich postów to przypisy i wyjaśnianie co wcześniej miałeś na myśli.....
Daruj sobie te złośliwości i zacznij czytać ze zrozumieniem. To zdanie było jasne. Trzeba było przeczytać całość, a nie zacytowany fragment. Serio nie zrozumiałeś, czym różni się zamknięta historia od runu zawierającego kilka oddzielnych historii w kontekście całego zdania? W kontekście tej wypowiedzi, to nawet nie jest istotne, czy ona wychodzi dalej, czy nie. Chodzi że całość to zamknięta historia i nie można przeczytać czwartego tomu bez czytania poprzednich co jest możliwe w przypadku Superman/Batman.

Według twojego rozumowania można właściwie do każdego postu się przyczepić i wymagać precyzji, bo brakuje jednego słówka. Ja jakoś się nie czepiam takich rzeczy.

Taurus będzie serię kontynuował, która wychodzi nadal.
Czy ja napisałem, że to nieprecyzyjne zdanie, a właściwe powinno brzmieć: "Taurus poinformował, że będzie serię kontynuował, która wychodzi nadal"? Przecież to drugie jest prawdziwe i zmienia sens wypowiedzi, ale można odnieść się do oryginalnego. Bez spamowania. W przypadku czepialstwa o precyzję faktycznie większość postów z czasem to mogą być przypisy i wyjaśnienia co autor miał na myśli.
Jak w przyszłości będziesz miał problem ze zrozumieniem jakiejś mojej wypowiedzi - nawet takiej najprostszej, jak w tym wypadku - to pisz na priv. Chętnie wytłumaczę.
Bez sarkazmu i puszczania oczka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4151 dnia: Kwiecień 17, 2018, 07:51:30 am »
wywiad z Maciejem Pietrasikiem

http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=19751

Trochę zasmuca stwierdzenie:"Oczywiście nie unikamy komiksów amerykańskich, ale ich wydawanie, ograniczamy obecnie do trzech serii, czyli: „Żywe Trupy”, „Lazarus” i „Black Science”.
Widać ze oferta Egmontu oraz NSC bardzo odbija się w tej kwestii na katalogu Taurusa.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4152 dnia: Kwiecień 17, 2018, 07:56:52 am »
Widać ze oferta Egmontu oraz NSC bardzo odbija się w tej kwestii na katalogu Taurusa.
I Muchy  :smile: Ze swoimi cenami nie mają co z nimi konkurować więc się nie ma co dziwić.

To zdanie mnie zaciekawiło "W niedalekiej przyszłości planujemy uruchomić imprint, w którym wydawali będziemy komiksy tzw. „niegłówno-nurtowe”"

Offline -gościu-

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4153 dnia: Kwiecień 17, 2018, 09:27:44 am »
"Oczywiście nie unikamy komiksów amerykańskich, ale ich wydawanie, ograniczamy obecnie do trzech serii, czyli: „Żywe Trupy”, „Lazarus” i „Black Science”.

Nie wiem, czy prawidłowo nie powinno być: "Oczywiście nie unikamy komiksów amerykańskich, ale ich wydawanie, ograniczamy obecnie do jednej serii, czyli: „Żywe Trupy”  ;-)

Offline LordDisneyland

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4154 dnia: Kwiecień 17, 2018, 02:04:36 pm »
Czyli w zasadzie czekam ze stajni Taurusa jedynie na drugi tom "Katangi" i tyle. W dodatku nie wiem, czy na drugim się seria nie skończy.

 

anything