Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1153784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3675 dnia: Październik 24, 2016, 07:42:01 pm »
No właśnie, też czekam na żywe trupy i cisza.

Offline Jaxx

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3676 dnia: Październik 24, 2016, 08:04:06 pm »
Na Gildii tom 24 jest z datą 10.10, a 25 z datą 10.11. Ale skoro pierwsza data już nieaktualna, to pewnie i druga też jest fikcją. A też czekam z utęsknieniem.

Offline Bobo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3677 dnia: Październik 24, 2016, 08:15:27 pm »
Czy przegapiłem informację o kolejnej obsuwie premiery Żywych trupów? Dwa tomy miały być jak mi się wydaje na początku i końcu września a nie ma nawet w żadnych zapowiedziach.
Ktoś coś?
W audycji "Kadr Ci w oko" był wywiad z Panem Pietrasikiem i z tego co pamiętam mówił, że cały czas nie dostali materiałów i po MFKiG miał jechać na ComicCon do Nowego Jorku wyjaśniać tę sprawę bezpośrednio z oryginalnym wydawcą.
Mnie tez strasznie boli brak Żywych Trupów i trzymam kciuki za jak najszybsze rozwiązanie sprawy przez Taurus (oczywiście z sukcesem :smile: ).
Niestety odnoszę wrażenie, że Taurus jakoś się wyciszył ostatnio. Do niedawna fajnie ogłaszali plan wydawniczy na kilka miesięcy naprzód, a teraz niewiele wiadomo. Co dalej ze Sprycjanem? Czy będzie w tym roku wspomniana kiedyś Barracuda? Kiedy 9 tom Mureny? Fajnie byłoby znać plany chociaż na dwa miesiące naprzód.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3678 dnia: Październik 24, 2016, 09:02:01 pm »
Co dalej ze Sprycjanem?


Pytałem podczas festiwalu w Łodzi. Jeśli dobrze przypominam, to maj przyszłego roku. Myślę, że należy traktować przewidywany czas orientacyjnie.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Wojtpil

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3679 dnia: Październik 25, 2016, 08:49:07 am »
Niestety odnoszę wrażenie, że Taurus jakoś się wyciszył ostatnio.

Na stronie internetowej ostatnia aktualizacja Nowości kwiecień-maj 2016.
Mocno nie aktualizowane.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Klint

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3680 dnia: Październik 25, 2016, 01:00:27 pm »
Na stronie internetowej ostatnia aktualizacja Nowości kwiecień-maj 2016.
Mocno nie aktualizowane.

To prawda olewają stronę. Newsy poszczają przez fb. Szkoda też że już nie odpowiadają na pytania.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3681 dnia: Październik 25, 2016, 01:25:53 pm »
Miało też być Le Château des étoiles Alexa Alice...

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3682 dnia: Październik 26, 2016, 08:39:23 pm »

Offline janjedlikowski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3683 dnia: Październik 26, 2016, 09:38:24 pm »
Ktoś coś wie na temat tego fechmistrza? Dobre to? One-shot czy seria?

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3684 dnia: Październik 26, 2016, 09:58:22 pm »
fechmistrz - i znow Xavier ...

Ilosc / jakość.
Boje sie o nowego Thorgala zatem

Poza Undertakerem nie czytałem nic wielkiego , tego artysty

A czy Taurus zapowiadał ten tytuł ? Chyba troche niespodzianka ?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3685 dnia: Październik 26, 2016, 10:13:30 pm »
One - shot. Oceny ma dobre i bardzo dobre.
Pierwsza połowa XVI wieku. Odbywają się pojedynki o tytuł króla mistrza broni. Podczas pojedynku pretendentów jednemu łamie się miecz. Ma możliwość wymiany na inną broń. Wybiera rapier. Walka nie zostaje rozstrzygnięta, bowiem walczący zostają poważnie ranni. Po rekonwalescencji starszy z nich znika. Pozbawia to młodszego rywala zemsty. Po 4 latach ze starszym kontaktuje się człowiek, który zleca mu misję. Ma dotrzeć do Genewy aby uzyskać Biblię w wersji francuskiej. Jest to czas zamieszania związanego z reformacją. Kościół wysyła najemników aby usunąć wysłannika wraz z rękopisem Biblii. Na czele najemników stoi dawny przeciwnik chcący wyrównać rachunki sprzed 4 lat. Rozpoczyna się polowanie.


Tutaj około 20 początkowych plansz. Można powiększać.
http://publikart.net/le-maitre-darmes-une-bd-de-xavier-dorison-et-joel-parnotte-dargaud/#!


Poza nowym Thorgalem i Fechmistrzem będzie jeszcze Jak zbić fortunę w czerwcu '40 (od SC). Obrodziło Dorisonem z końcem roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 10:17:37 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3686 dnia: Październik 26, 2016, 10:33:52 pm »
fechmistrz - i znow Xavier ...

Ilosc / jakość.
Boje sie o nowego Thorgala zatem
Czyli jak van hamme u szczytu swoich możliwości
☺️

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3687 dnia: Październik 26, 2016, 11:34:54 pm »
Na gildii można już zamawiać:

Valerian 6 https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/288592-valerian-wydanie-zbiorcze-tom-6

Fechmistrz https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/318930-fechmistrz

i cena spadła  :smile:


Oby to nie były ostatnie podrygi, bo rzeczywiście jakoś tak ostatnio bez impetu to idzie Taurusowi, jakby z szoku nie wyszli że SC weszło na rynek.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3688 dnia: Październik 27, 2016, 01:29:02 am »
Poza Undertakerem nie czytałem nic wielkiego , tego artysty
Undertaker faktycznie najlepszy Dorisona. Ale niedawno czytałem w końcu Asgard i to dobry komiks. Zaś gdyby nie ostatni tom, to Long John Silver mógłby spokojnie stać obok Undertakera. No, ale...ten ostatni tom...(choć 2 dni temu przeczytałem wszystkie tomy Za imperium i tam pobili wszystkie rekordy jeśli chodzi o dziwność i odmienność ostatniego tomu względem wcześniejszych, ostatni tom Silvera się przy tym chowa. Ostatni tom Za imperium jest wręcz nieludzki).

Z innej beczki: Dziś i wczoraj przeczytałem pierwsze dwa tomy Queen & Country. I to jest piękne, po prostu piękne. Ściągnąłem z półki jedynkę i dostałem mało akcji, a dużo rozgrywek między podwładnymi i szefami w Secret Intelligence Service oraz między MI6, MI5, Armią Wyzwolenia Kosowa, Ruskimi i nawet londyńską jednostką CIA. W jedynce Kosowo, w dwójce Afganistan jeszcze sprzed wydarzeń w Nowym Jorku z 2001 roku (zresztą te zeszyty był pisane zaledwie kilka miesięcy przed zamachami na WTC). Akcja idzie dwutorowo, bo agentka Ogar 2 siedzi w Londynie i próbuje sobie poradzić z problemami natury psychicznej po Kosowie z pierwszego tomu, a jej koledzy Ogar 1 i Ogar 3 muszą odszukać w kraju rządzonym przez talibów pewien ważny dokument. Jest gęsto jak w kotle czarownicy i znowu dostajemy dużo codziennej rutynowej pracy agentów i przekomarzań pracowników z szefami. Spory realizm. Bo to nie wygibasy w stylu 007 Bonda dadzą efekt, a solidna praca, trochę papierkowej roboty, podstępy i umiejętność robienia w ciula talibów.  Cholernie dobra opowieść. Bardziej komiks niezależny, niż hollywoodzkie kino. I super na tym wychodzi. Queen & Country, to komiks z wyższej półki, więc mam nadzieję, że Taurus o tej chęci kontynuacji nie przebąkuje tak na luzie, tylko faktycznie już coś tam działa. A jutro trzeci tom. A potem jeszcze ten gruby, dodatkowy. :smile:

Offline Mati29

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3689 dnia: Październik 27, 2016, 05:10:45 am »
mogli by dodrukować tom 2 przy okazji. Nie można go znaleźć już w księgarniach.

 

anything