Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1155055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3615 dnia: Wrzesień 05, 2016, 04:15:54 pm »

Queen & Country - komiks który czytałem w wersji elektronicznej , a mimo , że ukazały się tylko 3 tomy i raczej nie zanosi się na kolejne... to kupiłem w wersji papierowej. bo to bardzo dobry komiks jest i trzeba go mieć!!



Ukazały się 4 tomy: Spalona Ziemia, Gwiazda Zaranna, Kryształowa Kula oraz Odtajnione. Ostatni wymieniony tom to zbiór trzech (jeśli dobrze pamiętam) opowiadań. Najbardziej podobała mi się część Kryształowa kula.
Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu Zamieć a następnie Odwilż.


Na podstawie Zamieci i Odwilży powstał film:
http://www.filmweb.pl/film/Zamie%C4%87-2009-126877


Zastanawiam się nad sensem podczepionego wątku "Pytania do Taurusa". Sam zadałem kilka pytań. Odpowiedzi raczej się nie doczekam. Kontakt z czytelnikami nie należy do mocnych stron wydawnictwa. Być może należy go odczepić?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3616 dnia: Wrzesień 05, 2016, 06:38:43 pm »
Na podstawie Zamieci i Odwilży powstał film:
http://www.filmweb.pl/film/Zamie%C4%87-2009-126877
Dodajmy, ze film ma raczej niewiele wspolnego z powyzszymi komiksami i co wazniejsze, w odroznieniu od tych komiksow, jest TOTALNIE denny. Kiedys probowalem go obejrzec, ale nie dalem rady dotrwac do konca.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3617 dnia: Wrzesień 05, 2016, 07:16:17 pm »
Mnie się Queen & Country nie podobało, chyba wolę efektowne szpiegostwo w stylu agenta 007. W swojej nudności bardziej mi przypadło do gustu RG z Mroi.

Ja uwielbiam "nudne" komiksy. Stad RG jest jednym z ulubionych komiksów , jesli brać pod uwagę komiksy tego typu( kryminał /sensacja / obyczaj ). Szkoda ze współpraca autorów nie ułożyła sie najlepiej i powstały tylko 2 albumy ...

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3618 dnia: Wrzesień 13, 2016, 05:33:40 pm »

Offline Murazor

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3619 dnia: Wrzesień 26, 2016, 10:40:18 am »
Dotarł do mnie Lazarus i ostatni Locke & Key. Mam pytanie do ludzi, którzy się na tym znają. Czy ujednolicenie napisów na grzbietach jest tak trudnym zadaniem? Oczywiście są to tylko "pierdoły", więc trzeba mieć je w d**ie? Bo przecież i tak kupią..
Seria L&K (w oryginale tylko pierwszy tytuł jest małymi literami, reszta dużymi):
Locke & Key: Witamy w Lovecraft
Locke & Key: Łamigłówki
Locke & Key: Korona cieni
Locke & Key: KLUCZE do KRÓLESTWA
Locke & Key: WSKAZÓWKI
Locke & Key: ALFA i OMEGA
W Lazarusie numery normalną czcionką, czwórka - pogrubiona...

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3620 dnia: Październik 07, 2016, 09:21:20 am »
Queen & Country - komiks który czytałem w wersji elektronicznej , a mimo , że ukazały się tylko 3 tomy i raczej nie zanosi się na kolejne... to kupiłem w wersji papierowej. bo to bardzo dobry komiks jest i trzeba go mieć!!
Queen & Country ma ponoć wrócić. Tak, Taurus. Jak już sami o tym ludziom mówili na MFK, to znaczy, że to nie plotka. Jestem w takim dobrym momencie, że od niedzieli mam pożyczone te 3 tomy głównej serii i 1 dodatkowy, które już wyszły i teraz mogę sobie wybrać czy czytać od razu, czy czekać na nowe tomy. Co zrobić? Te 3 tomy to zamknięte historie (tak pisaliście), więc chyba w to wchodzę od razu.   

Offline Wojtpil

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3621 dnia: Październik 07, 2016, 09:36:30 am »
Mają drukować nowe tomy? Czy ponownie te starsze?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3622 dnia: Październik 07, 2016, 09:53:10 am »
no i znów będzie lament aby zaczęli wydawać od początku :badgrin:


super fajna informacja. Ja tak jak pisałem jakiś czas temu - mimo, że komiks przeczytałem w wersji elektronicznej , mimo że seria została porzucona ( wychodzi na to że jednak nie) przez wydawce - postanowiłem sobie kupić te 3 tomy i teraz... bardzo się cieszę z takiej wiadomości


na targach widziałem do kupienia album zbiorczy "Odtajnione" i teraz wiem , że źle zrobiłem że go nie kupiłem

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3623 dnia: Październik 07, 2016, 10:35:11 am »
Odtajnione to chyba jakiś one-shot, więc warto było brać nawet bez serii.
A jak miałoby wyglądać wydawanie Q&C, to nie wiem. Po prostu słyszałem od jednej osoby, że ma być, a dodatkowo bodaj wczoraj ktoś w komentarzu napisał w tej grupie Kult Komiksu, że też mu Bykarianie powiedzieli. :)

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3624 dnia: Październik 07, 2016, 11:05:48 am »
że też mu Bykarianie powiedzieli. :smile:


GENIALNE!!:)

Offline brzon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3625 dnia: Październik 07, 2016, 11:30:25 am »
Dotarł do mnie Lazarus
Ktoś czyta Lazarusa - świetnie :biggrin:
Dlatego mam pytanie - moim zdaniem tom 4 ma wyblakłe kolory. Czy Twój egzemplarz ma to samo?

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3626 dnia: Październik 07, 2016, 12:19:02 pm »
Dlatego mam pytanie - moim zdaniem tom 4 ma wyblakłe kolory. Czy Twój egzemplarz ma to samo?
Ma tak samo  :doubt: z połowa albo i więcej stron jest wyblakłych tak samo pod koniec L&K6 (chyba drukowali zaraz przed Lazarusem 4) w kilku wcześniejszych tytułach też się zdarzyło kilka wyblakłych stron (np Black Science 3, Lazarus 3) ale ten Lazarus 4 naprawdę niefajnie wygląda  :sad:

Offline kas1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3627 dnia: Październik 14, 2016, 12:30:18 pm »
Odtajnione to chyba jakiś one-shot, więc warto było brać nawet bez serii.
A jak miałoby wyglądać wydawanie Q&C, to nie wiem. Po prostu słyszałem od jednej osoby, że ma być, a dodatkowo bodaj wczoraj ktoś w komentarzu napisał w tej grupie Kult Komiksu, że też mu Bykarianie powiedzieli. :smile:
Dokładnie. Tom "Odtajnione" to one-shot ale najpierw polecałbym przeczytanie tomów 1-3.

A nie chcieliby czasami dokończyć, a raczej kontynuować Loosersów? To tylko pięć tomów.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 12:34:44 pm wysłana przez kas1 »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3628 dnia: Październik 14, 2016, 07:30:00 pm »
Taurus wspominał, że mają ochotę "pociągnąć" Q&C. Rozumiem, że od kolejnego tomu. Seria z tomu na tom była coraz lepsza.
Zastanawiam się nad zapowiedzią "Fechmistrzów" (jeśli dobrze pamiętam). Zastanawiam się czy to chodzi o komiks Dorisona?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3629 dnia: Październik 14, 2016, 09:28:55 pm »
Tego wszystkiego to w sumie mozemy sie tylko domyślać i spekulować z plotek ... Bo kontakt z wydawnictwem ostatnio jest zerowy. Chociaz w sumie nigdy nie był na zadowalającym poziomie .
Moze nie zdają sobie sprawy ze wizerunek wydawnictwa , rowniez ma jakies wpływ na sprzedaż produktu ...