Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3585 dnia: Czerwiec 25, 2016, 09:41:08 am »
To już kolejna taka opinia o tym nowym Sprycjanie. A przecież ten album o Chińczykach ze Świata Komiksu był niemal na poziomie Asteriksa. A może nawet bez "niemal". Australijski ma 3,8 a o Nowym Jorku (czyli ten o Chińczykach) 4,2.
http://www.bedetheque.com/BD-Spirou-et-Fantasio-Tome-34-Aventure-en-Australie-2788.html
http://www.bedetheque.com/BD-Spirou-et-Fantasio-Tome-39-Spirou-a-New-York-19531.html

Offline FloreK9

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3586 dnia: Lipiec 03, 2016, 08:58:09 am »
Warto inwestować w Undertaker? Czytałem bardzo dobre opinie o tomie pierwszym, czy drugi jest równie dobry? Seria zamyka się na dwóch tomach?

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3587 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:06:48 am »
Pierwsza historia zamyka się w dwóch pierwszych tomach (będzie więcej).

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3588 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:00:29 am »
Warto inwestować w Undertaker? Czytałem bardzo dobre opinie o tomie pierwszym, czy drugi jest równie dobry? Seria zamyka się na dwóch tomach?
Tak, jest równie dobry. Są głosy, że nieco słabszy, ale oni się nie znają. :smile: To wspaniała dwu-albumowa opowieść. Mogli to w sumie wydać w jednym tomie, tak jak Bouncera. I mniej miejsca na półce i taniej i od razu całość.
Seria będzie kontynuowana, ale ta opowieść składa się z dwóch albumów.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3589 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:39:42 am »
Jak Taurus wydał 1 tom Undertakera, 2 części jeszcze nie było. Na rynku frankofońskim bardzo dobrze się przyjął (wysoka sprzedaż). Więc zapewne Tarus podjął decyzję aby nie czekać na część 2 i szybciej zapoznać czytelników z tytułem.


Warto zainwestować także w Okko. Ciekawy klimat średniowiecznej Japonii. Świetne rysunki. Bardzo ładnie wyglądająca architektura. Autor scenariusza i rysunków Hub jest znany z prac nad filmem "Piaty element" (scenografia).
Komiks rozpoczyna się kiedy Okko odbiera wynagrodzenie za zabicie potwora. W tym czasie Jego towarzysze: Noburo tajemniczy olbrzym w masce demona oraz Noshin mnich nadużywający alkoholu przebywają w nadrzecznej "gospodzie". Noburo jest z gejszą Małym Karpiem. Na "gospodę" napadają piraci i porywają dziewczyny. Po przybyciu Okko drużyna ma zamiar wyruszyć w dalszą drogę. Brat Małego Karpia Tikku prosi o pomoc w odnalezieniu siostry. Okko nie jest miłym facetem i nie chce się zgodzić, dopiero za namową towarzyszy wyruszają w poszukiwaniu porwanej gejszy.
Komiks jest rodzajem kroniki w której wiekowy już Tikku opowiada o swoim życiu.
Klimat dość mroczny. Zaskakujące niebanalne zakończenie. Stawia ciekawe pytania: Czy potwory mają prawo do szczęścia? Kto w sumie jest potworem?
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline adam and arluk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3590 dnia: Lipiec 03, 2016, 02:06:40 pm »
Warto zainwestować także w Okko.
Potwierdzam. Kupiłem na próbę, bo spodziewałem się raczej kolejnej schematycznej, "kolorowej" serii fantasy, a otrzymałem świeżą i dość mroczno - klimatyczną, niebanalną przygodę. 

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3591 dnia: Lipiec 03, 2016, 08:04:29 pm »
z każdym kolejnym cyklem Okko jest fajniejsze  :cool:
The darkness will swallow everything

Feldkurat

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3592 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:39:48 pm »
Jestem świeżo po lekturze Okko i również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. A muszę przyznać, że jako osoba niechętna japońskim klimatom, podszedłem do tego komiksu sceptycznie, z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładając, że poprzestanę na pierwszym tomie. Fajna fabuła, fajna kreska i teraz już wiem, że na pewno kupię kolejne tomy. A opinie takie, jak z posta powyżej, jedynie budzą większą nadzieję :smile:

Mikel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3593 dnia: Lipiec 04, 2016, 09:41:41 pm »
Czemu OKKO nie ma swojego wątku?
Jedna z fajniejszych serii, im dalej w las tym lepiej

Offline stof24

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3594 dnia: Lipiec 05, 2016, 01:51:32 pm »
Czy ktoś wie co z odpowiedziami od Taurusa na serie pytań które już dość dawno temu były wysłane.

Offline westchnienie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3595 dnia: Lipiec 06, 2016, 08:33:19 pm »
Coś niepokojąca ta cisza - niedługo połowa lipca, a brak zapowiadanych pozycji, jak np. piąty tom Valeriana, wrrr...

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3596 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:10:10 am »
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/sprycjan-i-fantazjusz/34/recenzja

recenzja sprycjana  z którą się kompletnie nie zgadzam. właściwie recenzja to tylko ostatni akapit, wcześniej jest streszczenie fabuły
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline eyesore

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3597 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:17:58 am »
Coś niepokojąca ta cisza - niedługo połowa lipca, a brak zapowiadanych pozycji, jak np. piąty tom Valeriana, wrrr...

spokojnie, jest lipiec, są wakacje, jeszcze tydzień do polowy miesiąca  :biggrin:

Offline westchnienie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3598 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:34:05 pm »
No jasne, ale to trochę nie fair zapowiadać na konkretny miesiąc rzeczy, a potem wyprawiać się na wywczasy  :doubt:


Człowiek już nastawił się na urlopowe czytanie... :cool:

Offline szuwarek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3599 dnia: Lipiec 15, 2016, 09:43:01 am »
Pierwotnie druga część Okko była zapowiadana na lipiec. Dziś sprawdzając w sklepie Gildii widzę jako datę ukazania się październik 2016. Ktoś wie o co chodzi? (Valerian 5 też zresztą zaliczył spadek, ale tylko na sierpień)