Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1156336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3570 dnia: Kwiecień 28, 2016, 01:39:54 pm »
Dobra wiadomość. Mnie też 3 tomów brakuje.

Offline Nawimar

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3571 dnia: Kwiecień 28, 2016, 01:52:18 pm »
Ja tymczasem przeczytałem czwarte wydanie zbiorcze "Valeriana" i już nie wiem jakich słów użyć do wychwalania tej serii. Tendencja zwyżkująca zostaje utrzymana zarówno w wymiarze fabularnym jak i plastycznym. Oczywiście Christin nie omieszkał wkomponować w swój skrypt osobistych naleciałości światopoglądowych; ale w sumie taki już folklor jego twórczości i na swój sposób ciekawe świadectwo formacji kulturowej, która właśnie się kończy. Nie obyło się też bez swoistego lokowania produktu. Rozmach światów przedstawionych imponujący. Fajnie, że w lipcu kolejny tom.

Offline rzem

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3572 dnia: Kwiecień 28, 2016, 02:39:15 pm »
Zdążyłem przerobić dwie pierwsze części z tego 4 integrala i nie mogę jakoś wspiąć się na taki poziom optymizmu. To dalej satysfakcjonująca lektura, ale cały czas towarzyszyło mi uczucie, ze coś się skończyło...


Może to kwestia Laureliny-
Spoiler: pokaż
wyczułem jakąś melancholię w jej dialogach z V.
, a może kwestia tego, jakie zastosowała rozwiązanie i kto był głównym winowajcą. Określiłbym to jako
Spoiler: pokaż
koniec niewinności
. Gdzieś uleciała mi ta atmosfera poprzednich Valerianów. Chyba spodziewałem się, że seria uderzy w te poważniejsze tony nieco później.


Nie ukrywam, że postawione w przedmowie pytanie
Spoiler: pokaż
"czy Valerian jest lewicowy"
nieco rozszerzyło mi oczy. Rzuciło pewien odcień na lekturę całości. Było jakieś nie na miejscu, tym bardziej, że przez całą lekturę nie odnalazłem naleciałości szczególnych dla tego prądu. Mam świadomość, z jakiego pokolenia wywodzą się autorzy, ale nie zauważam jakichś skrętów ideologicznych w dwóch pierwszych tomach, jak i we wcześniejszych integralach.

Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3573 dnia: Maj 22, 2016, 09:51:32 am »
Było gdzieś napisane w jakim tempie Taurus zamierza wydawać Okko?

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3574 dnia: Maj 26, 2016, 12:43:43 pm »
Co się dzieje z Żywymi Trupami?

Offline Dembol_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3575 dnia: Maj 26, 2016, 01:16:48 pm »
Nic. Gdzieś pisano, że wydawca czeka na materiały do kolejnych tomów.

Offline Malibu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3576 dnia: Maj 26, 2016, 01:20:00 pm »
Co się dzieje z Żywymi Trupami?


Mają problem z licencjodawcą



Offline starcek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3577 dnia: Maj 30, 2016, 11:57:25 am »
Dbają o fanów Valeriana - nieustające dodruki brakujących tomów. Zaraz wejdzie nr 2, a nr 3 razem z premierą nr 5 w lipcu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mgnesium

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3578 dnia: Maj 30, 2016, 02:49:26 pm »
o siebie dbają :smile:

podobnie w powyższym zrzucie z facebooka, ludzie cyniczni mogliby przeczytać "zrezygnować z kury znoszącej platynowe jajka? NIGDY!!!".

co oczywiście jest godne pochwały.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3579 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:40:26 am »
W tle Taurusowego facebooka okładka 4 tomu Silasa Coreya  :wink:

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3580 dnia: Czerwiec 01, 2016, 04:21:49 pm »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3581 dnia: Czerwiec 01, 2016, 04:33:59 pm »
Czerwcowe premiery Taurusa - http://paradoks.net.pl/read/29526-czerwcowe-nowosci-taurus-media


Mam chęć na wszystkie pozycje. Ciekawe jak poziom Ekho 4. Tom poprzedni był fabularnie słaby, rysunkowo bardzo dobry. Tomy XIII poświęcone poszczególnym postaciom są świetne. Szkoda, że nie mam Iriny i Mangusty. Będzie możliwość lektury drugiego dyptyku Silasa.


Czekam na kolejny tom Okko. Bardzo przyjemna lektura. Najchętniej bym kupił wszystkie pięć cykli jednocześnie :smile:
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3582 dnia: Czerwiec 24, 2016, 06:31:30 pm »
przeczytałem sprycjana i niestety alke ten komiks jest denny. fabuła się nie klei, humor momentami kloaczny a australia jest tam nie wiadomo w jakim celu. przypominają mi się opisy poczucia humoru francuzów ze spotkań z tb - ciastem w mordę i pierdzenie.


jeżeli to jest jeden z tych lepszych albumów, to strach pomyśleć jakie są te gorsze.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline nazareth

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3583 dnia: Czerwiec 24, 2016, 07:26:21 pm »
przeczytałem sprycjana i niestety alke ten komiks jest denny. fabuła się nie klei, humor momentami kloaczny a australia jest tam nie wiadomo w jakim celu. przypominają mi się opisy poczucia humoru francuzów ze spotkań z tb - ciastem w mordę i pierdzenie.


jeżeli to jest jeden z tych lepszych albumów, to strach pomyśleć jakie są te gorsze.
Jak to gdzie Australia? Kangury i Aborygeni są? Są!
A tak serio, to mam identyczne odczucia. Zabrałem się za to podchodząc jak do np. Asteriksa. I tego samego oczekując. I niestety czekał mnie wielki zawód.
Jeżeli serio to jeden z lepszych tomów - nie obiło mi się to o uszy/oczy, wierzę na słowo - to ja podziękuję tej serii.
Jedynie co uratowało Taurusa...to Okko, którego zacząłem czytać po Sprycjanie. Pełen zachwyt.

Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3584 dnia: Czerwiec 25, 2016, 08:22:45 am »
chodzi mi bardziej o to ze zamiast aborygenow mogliby pojawic sie indianie, hindusi, chinczycy - ktokolwiek i nie mialoby to specjalnego wplywu na fabule. komiks z zalozenia dla dzieci a meczylem sie z nim niemilosiernie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons