trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1150654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3315 dnia: Październik 04, 2015, 10:55:15 am »
czyli najlepiej zrobic dodruk 1 i 2go tomu Long Silvera a wówczas 3 i 4 tom sie wyprzeda!

Popieram. Nie każdy ma pojedyncze tomy. Nie będę wchodził w serię, w której nie mogę kupić pierwszego tomu. Podobna sytuacja jest z Skorpionem czy Mureną. Nowi czytelnicy na wstępie odpadają. Dodruki np. żywych trupów (chociaz to ongoing i hit wydawnictwa) dało się zrobić więc mogliby posłuchać czytelników w kwestii innych tytułów. Ogólnie integral albo dodruki zależnie od popularności tytułu i zapotrzebowania.
The darkness will swallow everything

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3316 dnia: Październik 04, 2015, 10:57:21 am »
Intergale owszem, ale pod warunkiem, że składowe będą niedostępne w pierwszym obiegu. Inaczej to psucie rynku.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3317 dnia: Październik 04, 2015, 11:07:44 am »
Intergale owszem, ale pod warunkiem, że składowe będą niedostępne w pierwszym obiegu. Inaczej to psucie rynku.

Teraz dowaliłeś do pieca...

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3318 dnia: Październik 04, 2015, 11:31:18 am »
Tak? A kupiłbyś pierwszy tom z sześcioczęściowej serii, wiedząc, że zaraz po wydaniu ostatniej części będie integral?

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3319 dnia: Październik 04, 2015, 11:47:19 am »
Dokladnie.
Zgadzam sie z powyzszym. Mandragora tak robila i ludzie w pewnym momencie zaczeli olewac zeszytowki, czekajac na wydania zbiorcze. Z czasem nie bylo juz ani wydan zbiorczych, ani zeszytowek.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3320 dnia: Październik 04, 2015, 11:54:14 am »
Intergale owszem, ale pod warunkiem, że składowe będą niedostępne w pierwszym obiegu. Inaczej to psucie rynku.

Pełna zgoda.

Mandragora tak robila i ludzie w pewnym momencie zaczeli olewac zeszytowki, czekajac na wydania zbiorcze. Z czasem nie bylo juz ani wydan zbiorczych, ani zeszytowek.

Otóż to.

Można wydać integral, tak jak robi to Egmont, po latach od wydania w pojedynczych tomach, kiedy te już są niedostępne. Ewentualnie, kiedy wydanie w pojedynczych, rozeszło się błyskawicznie.

Offline horror

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3321 dnia: Październik 04, 2015, 01:17:37 pm »
mozna tez wydawac integral i pojdyncze albumy jednoczesnie.

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3322 dnia: Październik 04, 2015, 01:27:26 pm »
Wydaje mi się, że za małe mamy nakłady żeby to było opłacalne.

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3323 dnia: Październik 04, 2015, 01:30:30 pm »
mozna tez wydawac integral i pojdyncze albumy jednoczesnie.
W niektórych tytułach (u niektórych wydawców) oznacza to kupienie jednocześnie dwóch licencji.

Offline VooDoo79

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3324 dnia: Październik 04, 2015, 01:47:14 pm »
Tylko że na chwilę obecną sytuacja jest patowa, pierwsze dwa tomy są niedostępne i nie będzie dodruków bo Taurus pisał że się nie opłaca bo musieliby wydać taką samą ilość jak przy 1 wydaniu, tomy 3-4 leżą i kwiczą bo ludzie nie kupują bo nie ma dostępu do pierwszych dwóch i tak koło się zamyka. Jaki wniosek ? Trzeba wydać integrala i tyle w temacie, zysk murowany. Ongrys jakoś wydał Bruca J. Hawkera w 2 integralach i wydaje w pojedynczych tomach, ktoś to chyba skalkulował i okazało się że można i chyba się opłaca.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3325 dnia: Październik 04, 2015, 02:03:21 pm »
Tak z ciekawości. Jest na forum ktoś kto z własnej woli wybrał pojedyncze tomy Hawkera, zamiast integrali? Skoro wychodzi, to ktoś musi je kupować. Chciałbym wiedzieć dlaczego.  :smile:
Nie ma dodatków, wychodzi drożej o 12 zł, gorzej się prezentuje na półce. Są jakieś plusy?  :smile: 

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3326 dnia: Październik 04, 2015, 02:06:21 pm »
Ongrys jakoś wydał Bruca J. Hawkera w 2 integralach i wydaje w pojedynczych tomach, ktoś to chyba skalkulował i okazało się że można i chyba się opłaca.

Otóż to, nazywanie tego psuciem rynku jest dla mnie niezrozumiałe.

Tak? A kupiłbyś pierwszy tom z sześcioczęściowej serii, wiedząc, że zaraz po wydaniu ostatniej części będie integral?

Piszesz tak, jakby było to standardowe zachowanie wydawców. Skoro w pierwszym obiegu poszczególne pozycje są niedostępne to od wydawnictwa zależy czy chcą angażować się w integrale czy nie. Chyba każdy ma w głowie trochę oleju i nagle nie zacznie pisać na lewo i prawo że wszystkie zeszytówki pojawią się w wydaniu zbiorczym.

Zgadzam sie z powyzszym. Mandragora tak robila i ludzie w pewnym momencie zaczeli olewac zeszytowki, czekajac na wydania zbiorcze. Z czasem nie bylo juz ani wydan zbiorczych, ani zeszytowek.

Porównywanie czasów obecnych do lat kiedy Mandragora wydawała swoje pozycje jest jak porównanie ligi polskiej z angielską. Przemyślany nakład, odpowiednia cena, zysk dla wydawnictwa - wszystko zależy od planowania. A Taurus ma na tyle doświadczenia, że doskonale wie czy warto wchodzić w takie rozwiazanie czy nie.

Chciałbym wiedzieć dlaczego.  :smile:
Nie ma dodatków, wychodzi drożej o 12 zł, gorzej się prezentuje na półce. Są jakieś plusy?  :smile: 

A może kogoś nie interesują dodatki? Albo nie chce wydawać na raz tyle kasy? Dwadzieścia kilka złotych jest bardziej przystępną ceną. Powodów może być tyle, ile osób i przyczyn jakimi się kierują :wink:
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 02:12:23 pm wysłana przez Itachi »

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3327 dnia: Październik 04, 2015, 02:08:30 pm »
@Death
Ja z własnej woli wybrałem 1-3 bo:

a) w momencie jak kupowałem i tam gdzie kupowałem pojedyńcze szły taniej niż integral...
b) zawsze gdy cena integrala jest niewiele mniejsza, podobna lub większa od albumów w miękkiej wybieram albumy w miękkiej... {łatwiej je spakować do plecaka i chować i wyjmować i chować i wyjmować i chować i wyjmować co 3 minuty na placu zabaw :wink: } tylko przy albumach w twardej jest mi wsio rawno i biorę co taniej...
jak już raz tu wspominałem zabrałem Rorka na plac zabaw i to byłą mordęga...jakbym wiedział wtedy, że na allegro już chodziły miękkie w podobnej cenie to bym się w życiu nie zdecydował...

c) jak to słusznie zauważył Itachi - mam gdzieś dodatki... {chyba że to jakieś niepublkowane szorciaki czy historie łechcące mojego wewnętrznego komplecistę} nie oglądam plansz, okładek, nie kręcą mnie wywiady, opracowania i biografie...


A Taurus na pewno nie składa się z głupich ludzi robiących wam na złość lub unikających oczywistego zarobku {choćby z lenistwa}

Jalby mieli szansę zarobić na integralu to by wydali.
Skoro nie wydają to jaki z tego wniosek?
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2015, 02:17:14 pm wysłana przez fragsel »

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3328 dnia: Październik 04, 2015, 02:21:16 pm »
Tak z ciekawości. Jest na forum ktoś kto z własnej woli wybrał pojedyncze tomy Hawkera, zamiast integrali? Skoro wychodzi, to ktoś musi je kupować. Chciałbym wiedzieć dlaczego.  :smile:


Mnie akurat ta seria nie interesuje, ale gdybym ją kupował to wybrałbym pojedyncze albumy. Dlaczego? Pisałem tutaj: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37501.msg1317247.html#msg1317247

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3329 dnia: Październik 04, 2015, 02:35:15 pm »

Piszesz tak, jakby było to standardowe zachowanie wydawców. Skoro w pierwszym obiegu poszczególne pozycje są niedostępne to od wydawnictwa zależy czy chcą angażować się w integrale czy nie. Chyba każdy ma w głowie trochę oleju i nagle nie zacznie pisać na lewo i prawo że wszystkie zeszytówki pojawią się w wydaniu zbiorczym.
A ja nie o to pytałem. Zapytałem czy TY zacząłbyś kupować pojedyncze zeszyty wiedząc, że są spore szanse na integral tuż po wydaniu ostatniego tomu (jeśli byłaby taka standardowa polityka wydawców - gdyż przecież o takie zachowanie wydawnictw w tej dyskusji nam chodzi).