trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1156382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3015 dnia: Listopad 25, 2014, 10:26:45 pm »
Itachi, przeczytaj post zaraz przed Twoim. graves napisał ze wątek już jest i prosi, by w nim pisać pytania... a ty zaraz potem "w grudniu nowy watek"...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3016 dnia: Listopad 25, 2014, 10:33:50 pm »
Naprawdę wierzysz w to, że ktoś kto inwestuje swoje pieniądze w wydawanie komiksów będzie wydawał to o co pyta kilka/kilkunastu forumowiczów? Pan Pietrasik zna się na komiksach nie od dziś, wie co chce wydawać, na co sobie może pozwolić, co może się sprzedać, zna rynek i jego możliwości. Może w tych pytaniach zwrócimy jego uwagę na jakiś tytuł, który rozważy, tak jak było w przypadku Egmontu i dopytywania się o komiksy LEO, ale generalnie chodzi o to, że może czasem w tych odpowiedziach uchyli rąbka tajemnicy, co rozważają, czego nie będą kontynuować itp.
Tak, przede wszystkim chodzi o te rąbki tajemnicy. Zauważ jednakże, iż czasem bywa tak, że wydawcy (np. p. Pietrasikowi) coś się podoba ale się waha, czy w ogole zaczynac cos w tym temacie. A tu nagle okazuje się na forum, ze istnieje potencjalne zapotrzebowanie na ten tytuł. Tym sposobem wydawca waha się juz mniej. Moze sie myle, ale tak sobie myslę, że postanowienie o wydaniu Valeriana, czy kontynuacji XIII moglo zostac powziete w ten sposob. 

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3017 dnia: Listopad 25, 2014, 10:46:27 pm »
No wiesz, w przypadku takich tytułów jak Valerian, XIII, Skorpion, czy Murena, zawsze jest ten plus, że seria już jest u nas znana, wielu czytelników chętnie przeczyta kontynuację, więc już jakaś tam potencjalna grupa nabywców jest. Oczywiście nie jest tak w przypadku każdej niegdyś wydawanej i przerwanej serii. Largo Winch jest kolejnym takim tytułem, który ma dużą szansę sprzedać się w nakładzie typowym dla Taurusa. Pewnie kilka innych też by się znalazło.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3018 dnia: Listopad 25, 2014, 11:25:31 pm »
Tak, z pewnością masz rację. Niemniej wydaje się, iż jakieś dodatkowe informacje, w formie pytan do wydawcy, o pożądanych tytułach acz nieznanych szerszej publiczności, mogą spowodowac, iż spojrzy on na dany tytuł bardziej "przychylnym" okiem, szczegolnie jesli te pytania bedą zadawane przez osoby bedace maniakami komiksowymi, a prawie kazdy zarejestrowany forumowicz takim maniakiem jest (bo jak sie czyta min. 100 komiksow rocznie i wydaje na nie tysiace zlotych, to inaczej byc nie moze). Ponadto zauwaz, ze prawdopodobnie istniej dosc spora grupa niezarejestrowanych lurkerow, ktorzy czytaja to forum celem zasiegniecia info o tym, co warto przeczytac. Bo w sumie gdzie indziej moga zdobyc takie informacje. No, jeszcze sa recki, ale o ile sa na temat danego tytulu, to jest ich na ogol znacznie mniej i wydaje mi sie, ze do przecietnego czytelnika trafiaja nieco gorzej. Wypowiedzi forumowiczow na temat danego tytulu zatem tez prawdopodobnie maja jakis wplyw na powodzenie rynkowe tego tytulu, co wydawca powien brac pod uwage.


EDIT: Tak przy okazji lurkerow i Taurusa, to przypomnialo mi sie, jak okolo 2 lat temu, w Centrum Komiksu, gdy lezalem ukryty za tekturowym Tytusem grzebiac w komiksach na dolnej polce, podsluchalem jak  jeden koles opowiadal p. Pietrasikowi o tym, co wyczytal na tym forum m.in. na temat Habibi. Ludzie "z zewnątrz" naprawde to forum czytaja.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2014, 11:37:11 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3019 dnia: Listopad 25, 2014, 11:31:45 pm »
Itachi, przeczytaj post zaraz przed Twoim. graves napisał ze wątek już jest i prosi, by w nim pisać pytania... a ty zaraz potem "w grudniu nowy watek"...

Swoją wiadomość zacząłem pisać, jak tej poprzedniej jeszcze nie było. Chociaż wolałbym działać od początku, to możemy wykorzystać starszy wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3020 dnia: Listopad 25, 2014, 11:48:01 pm »
Można po prostu w tamtym wątku wrzucić posta z napisanym dużymi literami "ODCINAJĄC SIĘ OD POPRZEDNICH POSTÓW ZACZYNAMY DYSKUSJĘ OD POCZĄTKU 321 START" czy coś podobnego, łorewa.  I modzi będą zadowoleni i będzie wątek do dyskusji od początku. Nie wiem nad czym te akrobacje.

Offline Archie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3021 dnia: Listopad 26, 2014, 11:11:16 pm »
Zacząłem. Według mnie w tamtym wątku powinny być tylko pytania, a dyskusja na ich temat w oddzielnym temacie. Dzięki temu nie będzie bałaganu i wątek zyska na przejrzystości dla reprezentanta Taurusa, który będzie odpowiadał. Do tego proponuję żeby każdy numerował swoje pytanie. Ja dałem nr 1, następna osoba kontynuuje numerację z numerem 2 i tak dalej. Jeśli każde pytanie będzie miało swój numer to też uporządkuje sprawę i wprowadzi więcej przejrzystości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2014, 11:18:02 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline DarekŻory

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3022 dnia: Styczeń 01, 2015, 06:35:16 pm »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2015, 06:40:07 pm wysłana przez DarekŻory »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3023 dnia: Styczeń 01, 2015, 07:16:08 pm »
Najciekawsza okładka z całej serii.
Wreszcie trzeci dyptyk gotowy. Miło jak Taurus to wyda.
Przyjemne były dwie poprzednie historie, wiec na trzecią także się skuszę.


Niecierpliwie to czekam na 4 tom Urbana. Oby pojawił się w tym roku.

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline DarekŻory

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3024 dnia: Styczeń 01, 2015, 07:59:00 pm »
A ma być. Jeszcze niestety nie mam trzeciego albumu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3025 dnia: Styczeń 01, 2015, 08:30:46 pm »
A ma być. Jeszcze niestety nie mam trzeciego albumu.


Powinien być. Trzecia część przerwana w bardzo intrygującym momencie. Ciekawie prowadzona fabuła, rozbudowane uniwersum w stosunku do części poprzednich, sporo wprowadzonych nowych wątków. Świetne rysunki. Bardzo dobra opowieść sf.
Urban tom 3 to najlepszy komiks frankofoński z oferty Taurusa w poprzednim roku.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3026 dnia: Styczeń 08, 2015, 12:47:42 pm »
Właśnie miałem kupić Black Science przedpremierowo w Gildii i zaniepokoiła mnie informacja o cenie. Komiks 152 strony, miękka okładka i cena po zniżce 25% to 50,25 zł. W porównaniu do komiksów Muchy z Image, wygląda to dość słabo, np. porównując do Sagi w twardej oprawie, większej ilości stron i niższej cenie. Ciekawe skąd ta różnica.

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3027 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:15:39 pm »
Pewnie dlatego, że Mucha to jednak międzypaństwowe wydawnictwo i być może licencje kupiła na kilka krajów.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3028 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:18:57 pm »
Niech mnie ktoś poprawi jak piszę farmazon, ale czy przypadkiem wpływ na obecne ceny Muchy nie ma to, że wyłożyli lachę na Empik i inne tego typu wynalazki (które doprowadzają przeróżne wydawnictwa do sztucznego zawyżania cen), a Taurus nie podjął takiej decyzji żeby zrezygnować z dostępności swoich tytułów w tych miejscach?
perły przed wieprze

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3029 dnia: Styczeń 08, 2015, 01:32:32 pm »
Niech mnie ktoś poprawi jak piszę farmazon, ale czy przypadkiem wpływ na obecne ceny Muchy nie ma to, że wyłożyli lachę na Empik i inne tego typu wynalazki (które doprowadzają przeróżne wydawnictwa do sztucznego zawyżania cen), a Taurus nie podjął takiej decyzji żeby zrezygnować z dostępności swoich tytułów w tych miejscach?
Komiksów Taurusa nie ma w Empikach. Jak z innymi księgarniami np. Matras, to nie wiem.

Witam

będzie ciężko - nie współpracujemy z Empikiem.


Taurus Media

 

anything