trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2820 dnia: Październik 25, 2014, 09:14:12 am »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline wazon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2821 dnia: Październik 25, 2014, 11:22:57 am »
Szkoda, ze nikt nie połakomi się na 100 naboi. Seria zakończona, połowa serii wydana przez mandragorę.
To samo Ostatni z mężczyzn - może jak zrobią serial, to ktoś się pokusi bo żywym trupom bardzo pomógł w sprzedaży.
Moim zdaniem dobrze że serial różni się od serii komiksowej, bo człowiek śledzi obie osie wydarzeń i nie wie czego się spodziewać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2822 dnia: Październik 25, 2014, 02:51:27 pm »
I tak zupełnie na marginesie, to ładnie proszę również o kontynuację "100 naboi", jeśli łaska, bo po zagranicznemu, to trudne jest to do czytania.

Szkoda, ze nikt nie połakomi się na 100 naboi. Seria zakończona, połowa serii wydana przez mandragorę.
To samo Ostatni z mężczyzn

Jestem za. Bardzo bym chciał 100 naboi i Y. No ale niestety: "Czy będziemy kontynuować coś z serii amerykańskich? Na pewno nie ”Y”. Niestety z Vertigo nie możemy negocjować. Oni mają twarde warunki, gdzie oni wolą nie zarobić ani złotówki niż dostać mniej niż oczekują. Nie da się z nimi negocjować, gdy słyszy się że ”przecież Manzoku wydało tego znacznie więcej, czemu Wy nie możecie?”. Odpowiadamy że firma ta upadła przez to, a oni ”no tak, ale to nic nie tłumaczy”. Weź tu rozmawiaj i bądź mądry."


Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2823 dnia: Październik 25, 2014, 02:56:33 pm »
Mi by nie przeszkadzało również, jak ktoś by się wziął za Transmetropolitan, bo o ile się nie mylę mamy tylko pierwsze 18 zeszytów w PL?

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2824 dnia: Październik 25, 2014, 03:03:21 pm »
Na pewno nie jesteś sam. Dla mnie jeśli chodzi o przerwane u nas amerykańskie serie, to Potwór z bagien, Y, 100 naboi i Transmetropolitan wciąż pozostają w sferze moich marzeń. Chciałbym, żeby ktoś się za to w końcu wziął, choć w przypadku 100 naboi i Transmetropolitan, chyba lepiej byłoby gdyby wydawać to od początku. No ale skoro jest taki problem z Vertigo, to nie dziwię się, że Mucha i Taurus sięgają po znakomite serie z IDW i Image.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2825 dnia: Październik 25, 2014, 03:08:34 pm »
Chciałbym, żeby ktoś się za to w końcu wziął, choć w przypadku 100 naboi i Transmetropolitan, chyba lepiej byłoby gdyby wydawać to od początku.
Czy ja wiem? Polskie wydania Transmet widzę często na allegro i to w bardzo niskich cenach. Łatwo to dostać. Ktoś nawet próbuje właśnie sprzedać hurtem 50 sztuk "Roku Drania". :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2826 dnia: Październik 25, 2014, 03:19:56 pm »
Czy ja wiem? Polskie wydania Transmet widzę często na allegro i to w bardzo niskich cenach. Łatwo to dostać. Ktoś nawet próbuje właśnie sprzedać hurtem 50 sztuk "Roku Drania". :smile:

No można to dostać, ale wolałbym jednolite wydania, choćby jakieś grubsze Deluxe Edition. Wiem, wiem, rozmarzyłem się. Tak wracając na ziemie, w tej chwili to najbardziej zależy mi, żeby Taurus, Mucha i Egmont, dociągnęły do końca Parkera, Locke & Key, Sagę, Fatale, czy Amerykańskiego Wampira. Na Vertigo mam nadzieję przyjdzie czas, tylko będą musieli trochę dostosować swoje warunki do naszego rynku.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 03:23:45 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2827 dnia: Październik 25, 2014, 03:42:30 pm »
Mi by nie przeszkadzało również, jak ktoś by się wziął za Transmetropolitan, bo o ile się nie mylę mamy tylko pierwsze 18 zeszytów w PL?
Jeden z wydawców rozważa (lub rozważał), ale temat nie jest łatwy. Jak zawsze zresztą przy okazji serii przerwanych, gdzie po tak długim czasie wydawanie od tomu X, nawet gdy wcześniejsze są dostępne za bezcen (jak w przypadku Y) to jednak pewne ryzyko. W dobie postępującej cyfryzacji szanse są coraz mniejsze. Jak mawia mój znajomy, winę należy zawsze zwalać na Amerykanów, za to że zamiast kontynuować program podboju kosmosu w bardziej energiczny sposób i pompować tryliardy dolarów w loty na Marsa i dalej, naukowcy poszli w kierunku ułatwiania ludziom życia na Ziemi (bo na tym można zarobić więcej niż na kolonizacji Układu Słonecznego) i rozwój zabawek dnia codziennego i ich miniaturyzację (wszelkie komputerowe i elektroniczne badziewie małe i duże), sprawiając że kolejne pokolenia nie będą wiedziały co to książka i co się z nią robi.

Offline Archie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2828 dnia: Październik 25, 2014, 04:05:29 pm »
Polskie wydania Transmet widzę często na allegro i to w bardzo niskich cenach. Łatwo to dostać. Ktoś nawet próbuje właśnie sprzedać hurtem 50 sztuk "Roku Drania". :smile:
I właśnie to nie zwiastuje dobrze temu tytułowi na naszym rynku. Gdyby towar był trudno dostępny i chodził na Allegro z przebitkami to znaczyłoby, że jest popyt. Do tego dochodzą ciężkie negocjacje z Vertigo co było już tutaj cytowane. Biorąc pod uwagę, że DC teraz wypuszcza wydanie Absolute to można mieć cichą nadzieję, że może robią jakieś podchody do ekranizacji/serialu. Wtedy taki Egmont pewnie przychylniej spojrzałby na tę serię (jedyne wydawnictwo, które może wydać tę serię). Jeśli nie dostaniemy ekranizacji/serialu to trzeba czekać na jakiś boom popularności cyberpunku (tutaj upatrywać nadziei należy w premierze Cyberpunku 2077 od CD Projektu). Muszą być jakieś sprzyjające warunki żeby z tą serią wystartować. Według mnie Taurus i Mucha zrobiły bardzo dobry ruch z sięgnięciem po IDW oraz Image. Taurus mógłby sięgnąć po G.I. Joe: Cobra - The Last Laugh z IDW puszczając to w dwóch tomach. Historia ma świetny szpiegowski klimat, a do tego kolejny film z serii G.I. Joe ma mieć premierę w 2016.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2014, 04:10:09 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2829 dnia: Październik 25, 2014, 04:16:25 pm »
I właśnie to nie zwiastuje dobrze temu tytułowi na naszym rynku. Gdyby towar był trudno dostępny i chodził na Allegro z przebitkami to znaczyłoby, że jest popyt.
Pełna zgoda, w ogóle o tym nie pomyślałem. W czasach Mandragory nie czytałem komiksów, ale jak rozumiem nakład musiał być przestrzelony? Czy po prostu zainteresowanie Transmetropolitan było niskie?

Offline Archie

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2830 dnia: Październik 25, 2014, 04:42:29 pm »
Informacji o nakładach Mandragory nie mam, ale z tego co pamiętam  to ilości w Empikach były porównywalne np. do wydań zbiorczych z Vertigo prezentowanych przez Egmont. Seria padła przez niskie zainteresowanie co według mnie świadczyło bardzo źle o czytelnikach, bo przecież przygody Pająka Jeruzalem są w pytę. Teraz mamy o wiele lepsze czasy dla komiksu w Polsce niż w momencie w którym funkcjonowała Mandragora. Nie zmienia to faktu, ze ja poczekałbym do premiery Cyberpunku 2077 i starał się podpiąć ten tytuł pod hype jaki się wytworzy wokół gry, a to, że gra będzie sukcesem widać po tym jak przebiegają przygotowania. Siły Taurusa upatrywałbym w rzeczach bardziej niezależnych. Ciekawe jak Concrete przyjęłoby się na naszym rynku. Seria ma sporo nagród, w USA została wydana tylko w TPB z których dostępnością bywa różnie, więc wydanie tego na naszym ryku w twardej okładce mogłoby się sprawdzić.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline podwawelski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2831 dnia: Październik 25, 2014, 08:06:59 pm »
Był taki czas. że Mandra toczyła bój z Egmontem jak równy z równym. Jeśli chodzi o przerwane amerykańskie serie, to bez trudu można upolować oryginale trejdy za około 40 zł (czasem jeszcze taniej). Wydanie zazwyczaj gorsze niż pl, ale przyjemność przeczytania całości bezcenna.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2832 dnia: Październik 26, 2014, 10:41:57 am »
Niektóre serie mają u nas "pod górkę". Przykładowo "Blueberry" osobiście uważam za bardzo dobra pozycję. Ciekawe czy kolejne podejście do tego komiksu będzie owocne. Oby tak się stało. Wszystko zapewne zależy od popularności w danym momencie (czasem serial, film temu sprzyja), polityki wydawnictwa i związanego z tym nakładu, w niektórych przypadkach długości serii i częstotliwości pojawiania się kolejnych części, dostępności całej serii na rynku (jeśli pojawia się nowy czytelnik danego tytułu i brak kilku pierwszych tomów to jest duże prawdopodobieństwo, że odpuści sobie kompletowanie serii, wiem, wiem jest allegro ect jednak ludzie są z natury leniwi:).
Taurus przejawia rozsądne podejście. Zazwyczaj serie nie są długie.  Pojawiają się dość regularnie. Wznawia starsze tomy w przypadku "Żywych trupów". Szkoda, że nie jest tak w przypadku "LJS". Różnorodna tematyka komiksów. Dobór uznanych i popularnych serii. Mniejszy nakład jest w Ich przypadku opłacalny.
Chętnie bym widział dokończenie "Władców chmielu".
Kolejny komiks, którego mi brakuje z grupy tych co mają u nas "pod górkę", to "Largo Winch". Ciekawe, czy ktoś zaryzykuje go wydać??
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2833 dnia: Październik 26, 2014, 10:58:43 am »
dałbym sobie rękę uciąć że dość mocno plotkowano tu niedawno o kontynuacji Largo...

czekaj, czekaj, to chyba Kołodziejczak coś wspominał... szukam... szukam... mam:

Cytuj
Pytanko o van Hamme- LARGO WINCH....czy planujecie dalej tą serię czy odpuszczacie
Odpuszczamy, ale są chętni do kontynuowania, z tego co wiem (z czego się cieszę, rzecz jasna).

Offline Fau

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2834 dnia: Październik 26, 2014, 03:49:44 pm »
I właśnie to nie zwiastuje dobrze temu tytułowi na naszym rynku. Gdyby towar był trudno dostępny i chodził na Allegro z przebitkami to znaczyłoby, że jest popyt. Do tego dochodzą ciężkie negocjacje z Vertigo co było już tutaj cytowane. Biorąc pod uwagę, że DC teraz wypuszcza wydanie Absolute to można mieć cichą nadzieję, że może robią jakieś podchody do ekranizacji/serialu. Wtedy taki Egmont pewnie przychylniej spojrzałby na tę serię (jedyne wydawnictwo, które może wydać tę serię). Jeśli nie dostaniemy ekranizacji/serialu to trzeba czekać na jakiś boom popularności cyberpunku (tutaj upatrywać nadziei należy w premierze Cyberpunku 2077 od CD Projektu). Muszą być jakieś sprzyjające warunki żeby z tą serią wystartować. Według mnie Taurus i Mucha zrobiły bardzo dobry ruch z sięgnięciem po IDW oraz Image. Taurus mógłby sięgnąć po G.I. Joe: Cobra - The Last Laugh z IDW puszczając to w dwóch tomach. Historia ma świetny szpiegowski klimat, a do tego kolejny film z serii G.I. Joe ma mieć premierę w 2016.

Egmontu chyba nie wzruszają ekranizacje, czy też gry na podstawie komików, bo sukces "The Wolf Among Us" przełożył się na 0 (słownie: zero) tomów "Baśni" wydanych w 2014, a także zaowocował brakiem dodruków dwóch pierwszych tomów. Nowi klienci zafascynowani światem Baśniogrodu są Egmontowi najwyraźniej niepotrzebni.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 03:59:02 pm wysłana przez Fau »

 

anything