Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1154652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2640 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:47:08 pm »
Tak dobrze znasz kwestie finansowe Taurusa? Wpis jest z działu informacje, więc mogę się na niego powoływać, a kiedy został umieszczony? Nie mam zielonego pojęcia, pewnie podczas stworzenia profilu...

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2641 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:49:38 pm »
Itachi, ale Taurus wszystkie swoje serie wydaje w takim tempie, jedynie Żywe Trupy częściej, ale to jest ich największy hit. Locke and Key dopiero wyszedł pierwszy tom, nawet nie wiadomo jak seria będzie im schodzić - wcale nie musi okazać się największym hitem obok Żywych Trupów, żeby zaraz zwiększać częstotliwość. Na większą częstotliwość mogą pozwolić sobie wydawnictwa typu Sideca, czy Elemental, które wydają jedną, dwie serie. Taurus tych serii wydaje znacznie więcej.

Osobiście wolę strategię Taurusa i czekać te pół roku na kolejny tom, niż takie wydawanie jak Manzoku "Y: Ostatni z mężczyzn", czy Egmont "Saga o Potworze z bagien", czy "Amerykański wampir".

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2642 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:52:24 pm »
Nie mam zielonego pojęcia, pewnie podczas stworzenia profilu...

I to jest właśnie kluczowa kwestia. Wiele od tego czasu się zmieniło. I rynek ewoluował, i serie wydawane przez Taurusa znacząco się zmieniły. I konkurencji przybyło. Po ostatnich wiadomościach widać, że wpis już dawno jest nieaktualny.
Aha, i nie muszę  znać "kwestii (?) finansowych Taurusa" żeby trafnie ocenić sytuację. Wystarczy trzeźwy umysł i znajomość prostych prawideł rynkowych.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2643 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:56:21 pm »
Ależ ramirezie podałem tylko przykład, powołując się na Locke&Key, bo liczę że zostanie dobrze przyjęty przez czytelników.
Z tego co pamiętam, to Parker ma cztery tomy, więc nie był najlepszym przykładem, a moim zdaniem te serie wraz z ŻT to najlepsza wizytówka wydawnictwa ( nie zapominając o Wartownikach i Elryku, którego zamówiłem, ale jeszcze nie czytałem).

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2644 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:43:16 pm »
Właśnie skończyłem czytać pierwszy tom Elryka i muszę napisać, że to kolejna seria od Taurusa, która trafiła w mój gust. Od samego początku miałem w planach zakup tego komiksu, ale wychodziło tyle innych nowości, że musiałem odłożyć na później inwestycję w ten tytuł. Rubinowy tron czytało się wyśmienicie, a rysunki wraz z kolorami stworzyły idealną harmonię.
Jeśli miałbym trochę ponarzekać to na rodzaj czcionki, bo nazwy królestw czy postaci były ciężkie do rozszyfrowania, nie spodziewałem się natomiast twardej okładki, zawsze Taurus kojarzył mi się z wydaniami w miękkiej oprawie (z wyjątkiem Parkera). Za to duży plus!
Czy wydawnictwo zapowiadało konkretne plany wydawnicze na drugą połowę roku? Zastanawiam się w jakim miesiącu trafi do dystrybucji kolejne tom Elryka, Wartowników czy Parkera?


Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2645 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:53:44 pm »
A zgodzę się z Tobą w ocenie "Elryka". Bałem się trochę, że to będzie kicha, a czytało się bardzo przyjemnie. Rysunki, scenariusz, wszystko całkiem ładne. Mnie co prawda łatwo kupić jakimś tworem, wystarczy pokazać trochę mroku, okrucieństwa, jakąś orgię, ze dwie dekapitacje i okazjonalny gwałt, i od razu ocena idzie w górę. A właściwie w gore.
Przyjemnie się czytało, na pewno kupię następne tomy.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2646 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:57:27 pm »
wystarczy pokazać trochę mroku, okrucieństwa, jakąś orgię, ze dwie dekapitacje i okazjonalny gwałt, i od razu ocena idzie w górę. A właściwie w gore.


Mam podobnie. A "Elryk" zapewnia te wszystkie doznania (pytam bo zastanawiam się nad kupnem)?

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2647 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:01:48 pm »
Wszystkie wymienione zjawiska są w nim obecne, do tego bardzo przytomnie i precyzyjnie narysowane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 08:09:16 pm wysłana przez Itachi »

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2648 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:04:14 pm »
nie spodziewałem się natomiast twardej okładki, zawsze Taurus kojarzył mi się z wydaniami w miękkiej oprawie (z wyjątkiem Parkera). Za to duży plus!
Czy wydawnictwo zapowiadało konkretne plany wydawnicze na drugą połowę roku? Zastanawiam się w jakim miesiącu trafi do dystrybucji kolejne tom Elryka, Wartowników czy Parkera?
Taurus juz wydal w twardej oprawie Asgard oraz Jednorozca.

Wartownicy maja byc chyba jeszcze w tym miesiacu, a jak nie to w nastepnym, Elryk pazdziernik/listopad.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2649 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:05:48 pm »
Wszystkie wymienione zjawiska się w nim obecne, do tego bardzo przytomnie i precyzyjnie narysowane.

W takim razie trzeba będzie przeczytać. Cena trochę mało zachęcająca ale jakoś przeboleję.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2650 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:08:53 pm »
Taurus juz wydal w twardej oprawie Asgard oraz Jednorozca.

Nie czytałem tych serii, ale warto wiedzieć, że były w twardych oprawach.

Wartownicy maja byc chyba jeszcze w tym miesiacu, a jak nie to w nastepnym, Elryk pazdziernik/listopad.

Dzięki, a wiadomo coś o Parkerze?

W takim razie trzeba będzie przeczytać. Cena trochę mało zachęcająca ale jakoś przeboleję.

Ja Elryka dorwałem w Bonito na rabacie - 40%, zamówiłem chyba ostatni tom w takiej cenie. Być może jeszcze kiedyś znowu zostanie objety takim rabatem, bo np. All-Star Superman był już dwukrotnie.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2651 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:10:19 pm »
Skoro jesteśmy przy twardych oprawach to były jeszcze przecież "Borgia", "Torpedo" i chociażby "Kraken".

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2652 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:13:03 pm »
Dzięki, a wiadomo coś o Parkerze?
Raczej nie. Chyba dopiero w 2015.

Skoro jesteśmy przy twardych oprawach to były jeszcze przecież "Borgia", "Torpedo" i chociażby "Kraken".
No fakt. Troche tego bylo. Jakos przyszly mi tylko do glowy nowsze ich komiksy :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2653 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:17:01 pm »
Jak zawsze można liczyć na Waszą wiedzę :wink: Szkoda Parkera, bo czytałem go może z dwa miesiące temu i nadal jestem pod wrażeniem.

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2654 dnia: Wrzesień 04, 2014, 08:31:48 pm »
Znalazlem Taurusowe zapowiedzi:

Wrzesień (26.09)
- Żywe Trupy tom 21
- Orły Rzymu tom 3

Październik (28.10)
- WEST tom 5
- Wartownicy tom 3

Listopad (25.11)
- Black Science tom 1
- Valerian integral tom 1
- Elryk tom 2
Buk, Hodor i Dziczyzna