trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1150836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2625 dnia: Sierpień 31, 2014, 08:36:13 am »
Locke&key powoli, powoli pojawia się w kolejnych księgarniach/dyskontach, czekam jeszcze na wklepanie tego tytułu do bazy w literackiej. Ciekawi mnie już ktoś z forumowiczów miał przyjemność przeczytać ów komiks? Jakie wrażenia?

Offline misio141

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2626 dnia: Sierpień 31, 2014, 11:38:09 am »
Locke&key powoli, powoli pojawia się w kolejnych księgarniach/dyskontach, czekam jeszcze na wklepanie tego tytułu do bazy w literackiej. Ciekawi mnie już ktoś z forumowiczów miał przyjemność przeczytać ów komiks? Jakie wrażenia?
czytałem, coprawda nie w wydaniu Taurusa <wybaczcie, nie wiem czy już wyszło> ale seria genialna :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2627 dnia: Wrzesień 01, 2014, 08:37:08 pm »
Locke&key powoli, powoli pojawia się w kolejnych księgarniach/dyskontach, czekam jeszcze na wklepanie tego tytułu do bazy w literackiej. Ciekawi mnie już ktoś z forumowiczów miał przyjemność przeczytać ów komiks? Jakie wrażenia?

Wciągająca historia, bardzo ładnie namalowana (świetnie wygląda dwór Locków z otaczającą go przyrodą). Czuć, że to dopiero wstęp do dalszych wydarzeń, chociaż główny wątek poboczny został całkiem zgrabnie zamknięty (zobaczymy na jak długo :) ).

Jakbym miał na cos ponarzekać to szkoda, że w środku zabrakło miejsca na naprawdę klimatyczną grafikę z okładki 3 części (okładka 1 zeszytu jest na przedzie okładki, okładka 2 zeszytu jest wkomponowana w tylną część okładki, okładki 4-6 są dodane jako grafiki w środku).

Czyli krótko mówiąc - warto kupić ;)


Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2628 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:11:14 pm »
Jak zobaczyłem planowaną datę premiery kolejnego tomu to się załamałem, marzec 2015?!? Któż to wymyślił, skoro seria ma sześć tomów to w Polsce potrzeba będzie 3 lat do uzbierania całości. Dla porównania 60 tomów WKKM ma wyjść w nieco ponad dwa...



ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2629 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:18:49 pm »
Bez przesady, dwa tomy w roku to całkiem przyzwoita opcja. Mucha swoje amerykańskie serie też pewnie podobnie będzie wydawać. Ważne, że w końcu dostaniemy Parkera, Locke and Key, Sagę, Fatale i inne uznane serie.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2630 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:25:24 pm »
No właśnie nie jestem pewien, czy ta opcja dla każdego jest przyzwoita. Myślę, że wydawanie tomów co trzy miesiące to optymalne rozwiązanie, a tak część potencjalnych klientów może zaopatrzyć się w całość za granicą. Sam się nad tym zastanawiam, bo czekanie do marca na kolejny tom to zbyt długo. Z jednej strony chcę wspierać "nasze wydawnictwa", ale kompletowanie 6 tomów przez 3 lata kompletnie mnie odstrasza.

Offline Shinue

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2631 dnia: Wrzesień 01, 2014, 10:43:33 pm »
Dodatkowo znając życie nie zdziwiłbym się, gdyby w czasie premiery trzeciego tomu, pierwszy już nie był dostępny, co dodatkowo zawęża grono odbiorców i źle wróży przyszłości całej serii, a wydanie ENG w HC kusi... :)
Skoro jak już tak narzekam, to pójdę na całość. Po wydaniu całej serii w SC, Taurus zrobi wznowienie w HC. <evil>

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2632 dnia: Wrzesień 01, 2014, 11:00:09 pm »
Wydawanie tomów co 3 miesiące dla takiego wydawnictwa jak Taurus to może być pewna śmierć, zwłaszcza teraz gdy powstają nowe wydawnictwa, a pozycji na rynku jest więcej niż kasy.

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2633 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:18:12 am »
Dodatkowo znając życie nie zdziwiłbym się, gdyby w czasie premiery trzeciego tomu, pierwszy już nie był dostępny, co dodatkowo zawęża grono odbiorców i źle wróży przyszłości całej serii, a wydanie ENG w HC kusi... :smile:
Skoro jak już tak narzekam, to pójdę na całość. Po wydaniu całej serii w SC, Taurus zrobi wznowienie w HC. <evil>

Tak było z Torpedo, z Silverem, Jednorożcem - dostępne były swego czasu wszystkie tomy poza pierwszym, choć prawdą jest, ze jeśli komuś zależało to zdążył kupić ;)

zresztą podobne argumenty padały w związku z wydaniem Skorpiona (Taurus zaczął od 7 części) - minął jakiś czas i nakład 7 wyprzedany

a co do Skorpiona - tuż za progiem czai się kolejny tom ;)
http://www.bedetheque.com/BD-Scorpion-Tome-11-Le-secret-des-trebaldi-224137.html



ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2634 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:22:15 am »
a co do Skorpiona - tuż za progiem czai się kolejny tom ;)
http://www.bedetheque.com/BD-Scorpion-Tome-11-Le-secret-des-trebaldi-224137.html




Nie tylko Skorpion. Również kolejny tom Wartowników!

http://www.bedetheque.com/BD-Sentinelles-Tome-4-Avril-1915-les-Dardanelles-224073.html

Z jednej strony chcę wspierać "nasze wydawnictwa", ale kompletowanie 6 tomów przez 3 lata kompletnie mnie odstrasza.

To Locke and Key to już zamknięta seria?

Offline Motyl

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2635 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:38:51 am »
Cytuj
To Locke and Key to już zamknięta seria?
Tak.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2636 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:13:30 pm »
Wydawanie tomów co 3 miesiące dla takiego wydawnictwa jak Taurus to może być pewna śmierć, zwłaszcza teraz gdy powstają nowe wydawnictwa, a pozycji na rynku jest więcej niż kasy.

Nie zgodzę się, patrząc na ilość tytułów wydawanych przez wydawnictwo, można spokojnie założyć że postawienie na jednej czy dwóch kluczowych serii nie powinno być niczym zaskakującym. O ile Żywe Trupy są uzależnione od tempa wydawania w USA, to taki Locke&Key takich barier mieć nie powinien, skoro seria jest zamknięta. Wydanie 6 tomów w okresie 18 miesięcy w moim odczucie byłoby optymalne i po cichu liczę na to, że Taurus jednak przyspieszy po drugim tomie.

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2637 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:31:05 pm »
To nie ma nic wspólnego z tym czy się zgodzisz czy nie. Po prostu tak jest. Pokazują to przykłady z przeszłości. Przejechanie się na danej serii może oznaczać koniec małego wydawnictwa. To nie jest Egmont, który straty na jednym polu może sobie zrekompensować na drugim.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2638 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:34:20 pm »
Odwiedziłem wczoraj fb wydawnictwa i znalazłem w nim taką oto informację:

Misja
Kładziemy nacisk na jakość. Nasze komiksy będą dopieszczone w każdym szczególe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów poszczególne części serii będziemy wydawać co dwa, trzy miesiące. Skompletowanie jednej serii nie zajmie czytelnikom kilku lat.


Więc jak sam widzisz nic sobie nie wymyśliłem...

Offline maximumcarnage

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2639 dnia: Wrzesień 02, 2014, 09:41:23 pm »
Ja pisałem o kwestiach ekonomicznych, Ty zacytowałeś jakieś słowa z fejsa, które nie mają pokrycia jak widać w rzeczywistości. Ciekawe na kiedy datowany jest ten wpis.

 

anything