Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1151535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2385 dnia: Kwiecień 18, 2014, 02:47:52 pm »
JAkas szansa na dodruk pierwszych tomow Borgiow? ktos cos wie?
Nie posiadam żadnego z tomów. I jak dla mnie to poprosiłbym albo o wznowienie w identycznym formacie dla każdego albumu (może nie każdy wie, ale ten komiks w związku z koprodukcją/drukiem miał różne wielkości) lub lepiej -> w integralu :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline bosssu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2386 dnia: Kwiecień 18, 2014, 09:04:36 pm »
Ja sobie ostatnio fundnąłem Borgię i mogę powiedziec że rewelacyjny komiks w moich klimatach..
Fakt faktem ktoś szalony zabierał się za tą serię bo wszystkie grzbiety są inne. Nawet jak się wydaje że 1-2 są takie same to okazuje się że napisy na grzbiecie się troche nie zgrywają tak samo jest w 3-4. oczywiście 1-2 są mniejsze (zwykłe) a 3-4 powiększone A+ (i tu się dziwię bo rysunki są raczej "nieporywające" więc taki format raczej jest nieuzasadniony. Jest to jedyny komiks który właśnie specjalnie dokompletowałem aby mieć go w takiej różnorodnej formie i jak wyjdzie integral to i tak go nie zamienię...

Offline adam and arluk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2387 dnia: Kwiecień 19, 2014, 10:23:28 am »
Przeczytałem dziś 3 i 4 tom WEST stanowiące 2 cykl serii. Jestem pod wrażeniem opowieści. Sprawnie poprowadzona intryga, wiele wątków, krwiste nietuzinkowe postaci, a wszystko w scenerii historycznej Kuby początków XX w. okraszone szczyptą "voodoo". Świetnie przedstawione relacje między członkami grupy WEST. Po pierwszym cyklu byłem lekko zawiedziony, coś mi tam nie zagrało, natomiast w drugim scenarzyści w pełni się zrehabilitowali. Szczerze polecam, warto przeczytać.
Wśród publikowanych u nas komiksów frankońskich, scenariusze Xaviera Dorisona zdecydowanie się wyróżniają. Współscenarzystą WEST jest również Fabien Nury. Pozostaje mi czekać na jego drugi tom "Silas Corey", by przeczytać całość i zapowiadany przez WK "Pewnego razu we Francji".

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2388 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:25:13 pm »
Kusi mnie zakup Wartowników w Bonito...bardzo kusi...warto się zainteresować tą serią?

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2389 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:41:57 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2390 dnia: Kwiecień 21, 2014, 06:46:10 pm »
Kusi mnie zakup Wartowników w Bonito...bardzo kusi...warto się zainteresować tą serią?

U mnie na liście 2013 roku czwarte miejsce {ale pierwsze w kategorii zaskoczenie roku}
mocne, mroczne, krwawe, ciekawe... wciągające, nienudzące, poczucia zmarnowanego czasu w żaden sposób nie wymuszające...
ale to oczywiście {jak zawsze} subiektywna opinia i moje odczucia nie muszą wcale pokrywać się z odczuciami kogokolwiek innego...

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2391 dnia: Kwiecień 21, 2014, 07:23:02 pm »
Recenzje czytałem wcześniej dlatego napisałem, że strasznie mnie kusi...a co mi tam zamówiłem :wink:

Offline Komediant

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2392 dnia: Kwiecień 21, 2014, 07:34:43 pm »
Mnie ten komiks ostatecznie (hopefully) przekonał do trzymania sie z dala od scenariuszy Dorisona. Przegadana sztampa z jedno- i dwuwymiarowymi postaciami. Może to dla nastolatków, nie wiem.

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2393 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:05:01 pm »
Mnie ten komiks ostatecznie (hopefully) przekonał do trzymania sie z dala od scenariuszy Dorisona.
Long John Silver + XIII: Mangusta + Wartownicy - komiksy jego autorstwa, które mi się świetnie czyta(ło).
W.E.S.T. (dwa pierwsze tomy) + Asgard = bardzo przeciętne tytuły.
Trzeci Testament muszę sobie jeszcze przypomnieć, ale z tego co pamiętam to nic szczególnego w tej serii mnie nie zauroczyło.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline gogiel

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2394 dnia: Kwiecień 21, 2014, 08:19:53 pm »
Mnie ten komiks ostatecznie (hopefully) przekonał do trzymania sie z dala od scenariuszy Dorisona. Przegadana sztampa z jedno- i dwuwymiarowymi postaciami. Może to dla nastolatków, nie wiem.
Mnie bardzo przekonał. Nie mogłem się oderwać od komiksu ze względu na klimat. To jest komiks o super żołnierzach, okrucieństwie wojny i wojska. Nie ma tutaj, zwłaszcza na tak małej ilości stron, miejsca na głeboką psychologię każdej postaci.
Przedstawiona wojna jest tak brutalna, że patrzenie na niektóre obrazki wręcz boli. Nie mogę się doczekać drugiego numeru.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2395 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:17:38 pm »
Trzeci testament to strasznie fajne pierdoły o tym jak to z Gdańska można wypłynąć drakkarem.  :biggrin:  Serio.

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2396 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:18:23 pm »
Trzeci testament to strasznie fajne pierdoły o tym jak to z Gdańska można wypłynąć drakkarem.  :biggrin:  Serio.
Przecież można.

Offline Itachi

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2397 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:38:08 pm »
Mnie ten komiks ostatecznie (hopefully) przekonał do trzymania sie z dala od scenariuszy Dorisona. Przegadana sztampa z jedno- i dwuwymiarowymi postaciami. Może to dla nastolatków, nie wiem.

Pozwolisz, że się nie zgodzę z Twoją opinią. Postaci są wyraziste, o każdej z nich można sporo napisać. Jest to dopiero początek historii, więc poczekam na drugi tom, na razie jestem zadowolony z zakupu. Pomimo delikatnie mówiąc oklepanego motywu...

Offline peta18

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2398 dnia: Kwiecień 28, 2014, 04:52:17 pm »
A tak bedzie wygladala okladka "Łowcy":


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline kickic

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2399 dnia: Kwiecień 28, 2014, 05:15:18 pm »
ten napis "łowca" koszmarny, wygląda jakby to miał być jakiś tandetny komiks o wampirach