trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4035 dnia: Styczeń 12, 2018, 02:56:11 pm »
Kurcowi do wznowienia zostaja 2 tomy Egmontu.
Prawda jest taka, że tego wznowienia po Egmoncie jest może i (fajnie brzmi) tylko dwa tomy, ale to albumy poczwórne. Czyli de facto, żeby je wydać Kurc musiałby wprowadzić na rynek więcej powtórek Largo Wincha niż do tej pory sam wydał albumów premierowych. :smile: Od maja 2016 r. wydał 3 dyptyki, a 4 musiałby powtórzyć. To już nie brzmi tak łatwo.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4036 dnia: Styczeń 15, 2018, 01:44:55 pm »
Taurus wstępnie planuje Luc Orient 2 na kwiecień  :smile:

I jeszcze co do Lazarusa 5: "  Gdy będziemy pewni terminu, chociażby w tak ogólny sposób jak z Luckiem, to natychmiast Wam damy znać."

Offline jeanvanhamme

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4037 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:29:22 pm »
Czy ktoś wie, co się dzieje z Taurusem? Ich dwie najlepsze serie umarły: Black Science i Lazarus. Wprowadzają nowe, ale to nie jest to... W OKKO dałem się wplątać "bo to taki hicior". No cóż, nie jest. Pożoga jest fajna do momentu przewrócenia okładki, teraz Shi ma być super hitem i nie dam się już wkręcić - wydawnictwo przestało rokować jako rzetelne i kończące serie. Masakra. A to moje ulubione wydawnictwo onegdaj było...

Sprycjan fail, paździerz dla Francuzów z 70 na karku, Undertaker lansowany na super ultra hit jakoś nie jest w stanie przebić głową średniawki. Katangi nie ruszam, Elryka nie ruszam, nie widzę sensu.
Bardzo się o nich martwię.

Nie było ich na Niech żyje Komiks 2 jako jedynych spośród czołowych wydawców, a na domiar złego wysyłają darmiksy do W pajęczej sieci, który robi antyreklamę: Jak jemu coś się podoba, tzn żeby nie tykać.

Zostaję przy Żywych Trupach, XIII zbieranych od dekady i tyle.

Offline Klint

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4038 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:37:28 pm »
Bardzo subiektywna i nierzetelna wypowiedź. Taurus wydaje dużo znakomitych serii , a zdaniem niżej podpisanego zarówna Lazarus i Black Sience to jedne ze słabszych pozycji tej oficyny.

Offline robbirob

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4039 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:40:34 pm »
@Klint
zgadzam się co do pierwszego stwierdzenia.
A co do drugiego, to może Black Science i Lazarus nie są najgorsze w katalogu Taurusa, ale na pewno nie są też najlepsze.

No i Okko, czy Katanga to wyśmienite rzeczy (szczególnie pierwszy tytuł!).

@jeanvanhamme - proponuję zrobić sobie NSC nowym najlepszym wydawcą. Serio, mają masę Image, więc masz w czym wybierać.

Offline gobender

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4040 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:44:28 pm »
Podjarany rysunkami praktycznie się rzuciłem na Black Science. Niestety nie dąło sie tego czytać. A "średniawka" Undertaker, choć przyznaję, dzieło to też nie jest, ale jakoś kupiłem wszystkie i czekam na następny :)

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4041 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:50:13 pm »
Ja wręcz z lupą studiuję rysunki w Okko, a europejskie spojrzenie na klimat feudalnej Japonii ma swój niezgrabny urok. I nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4042 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:52:45 pm »
Lazarus to najlepsza trwająca seria Taurusa  :smile:

Offline Czytelnik

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4043 dnia: Styczeń 15, 2018, 03:08:34 pm »
Czy ktoś wie, co się dzieje z Taurusem? Ich dwie najlepsze serie umarły: Black Science i Lazarus.
...eee-tam, dwie najlepsze serie od Taurusa mają się bardzo dobrze. "Valerian" już cały wydany a "Luc Orient", kolejny tom, właśnie zapowiedziany na kwiecień. Wszystko w jak najlepszym porządku  :smile:


Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4044 dnia: Styczeń 15, 2018, 03:51:49 pm »
Okko może ma fajne rysunki, ale historyjka to takie typowo produkcyjniakowe meh.

Podpisuję się pod tym, że Taurusowi brakuje dobrych, ale takich naprawdę dobrych, komiksów.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4045 dnia: Styczeń 15, 2018, 05:06:39 pm »
Uważam, że Taurus wydaje bardzo dobre pozycje.
Jakie tytuły są najlepsze to zależy od gustu danego czytelnika.
Z obecnie wydawanych pozycji podoba mi się:
Okko świetnie narysowane fantasy w realiach feudalnej Japonii. Nie czytałem jeszcze dyptyku nr 4.
Katanga to perełka. Cudownie narysowana. Interesująca z powodu udziału polaków w tym afrykańskim konflikcie jako najemników. Mianowicie Jan Zumbach (Johnny "Kamikaze" Brown) kapitan z Dywizjonu 303 lub podporucznik Rafał Gan-Ganowicz.
Urban bardzo dobre sf. W głosowaniu na BG Urban zajął 1 miejsce jako najlepsza seria za 2017 rok (II miejsce Katanga)
Ekho lubię z powodu rysunków.
Szkoda, że Sprycjan i Fantazjusz to efemerydy (jak do tej pory).
Undertaker podobał mi się pierwszy dyptyk. Choć zakończenie takie sobie. Ogólnie uważam, że Dorison ma zazwyczaj problem z zamknięciem opowieści. Tom trzeci nie przypadł mi do gustu. Nie przepadam za historiami z seryjnymi mordercami.
Odnośnie Black Science to przeczytałem tom pierwszy. Ładnie się prezentuje graficznie. Historia mnie zmęczyła. Uważam za zbyt chaotyczną.

Tutaj wyniki plebiscytu w różnych kategoriach na BD. Można wyrobić sobie opinię odnośnie gustów czytelników na rynku frankofońskim:
https://www.bdgest.com/bdgestarts?_ga=2.137235440.1786657756.1515786717-1506006589.1515444246



« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 05:11:27 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bluebeery

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4046 dnia: Styczeń 15, 2018, 05:41:08 pm »
...eee-tam, dwie najlepsze serie od Taurusa mają się bardzo dobrze. "Valerian" już cały wydany a "Luc Orient", kolejny tom, właśnie zapowiedziany na kwiecień. Wszystko w jak najlepszym porządku  :smile:
Do tego dorzuciłbym jeszcze Urbana (skoro Valerian już wydany) :)

Offline hopsasa

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4047 dnia: Styczeń 15, 2018, 05:47:38 pm »
Ja wręcz z lupą studiuję rysunki w Okko, a europejskie spojrzenie na klimat feudalnej Japonii ma swój niezgrabny urok. I nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Mnie Okko również wciągnęło, mimo że nie jestem specjalnie zainteresowany tematyką. Właściwie nie wiem czemu zakupiłem pierwszy tom, chyba ze względu na komentarz w Gildii że bardzo zabawny komiks. Ja osobiście nie zauważyłem żeby był zabawny, ale drugi tom czeka już na półce.

Lazarus, świetna telenowela w wydaniu sci-fi, postapo. Czekam na kolejne tomy, oby seria zakończyła się za mego życia. :smile:

Black Science nie dałem rady czytać, ale właśnie ze względu na rysunki, dla mnie zupełnie nieczytelne. Fabuła również choć zakręcona, nie przekonała mnie.

Urban to dla mnie najlepsza seria z Taurusa, każdy kolejny tom wciąga mnie coraz bardziej.

Ekho przeczytałem tylko 5 tom i dla mnie dosyć przeciętne, interesująca galeria na końcu komiksu. Jest taka w każdym tomie :smile: ? Jeśli tak to zachęca do zakupu, ale może kiedyś.

Offline Murazor

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4048 dnia: Styczeń 15, 2018, 05:51:09 pm »
Ale wam zszedł temat, bo kolega w pierwszym poście nie dodał "moim zdaniem" :wink: a chodziło mu pewnie o problem wydawania pozycji grubo po premierze oryginału lub nie wydawania wcale kolejnych tomów. Większość zachwala Urbana, którego Taurus pierwotnie zapowiedział na... 22 czerwca 2017. O nowym Lazarusie, czy BS słychać od miesięcy, a Deadly Class od ponad 2 lat (pierwsze zapowiedzi początek 2016) i dalej nie ma.

Coś jest nie tak z Taurusem, a szkoda, bo wydaje/wydawał bardzo fajne pozycje.

Offline Kokosz

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4049 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:04:56 pm »
Coś jest nie tak z Taurusem, a szkoda, bo wydaje/wydawał bardzo fajne pozycje.

A to nie jest tak, że z Taurusem wszystko jest ok, tylko wydawca zagraniczny nie przysyła materiałów itp? Że problem nie wydawania kolejnych tomów nie lezy po stronie Taurusa?

 

anything