Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1148441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3960 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:31:12 pm »
Czy ktoś z odwiedzających stoisko spytał może o "Deadly Class"? Są jakieś szanse na ukazanie się tej serii w naszym kraju?
Są szanse, ale szczegóły poda szef wydawnictwa na fanpage'u za kilka dni.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Wyszu

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3961 dnia: Wrzesień 19, 2017, 07:55:02 pm »
z innych oczekiwanych publikacji kolejny Black science koniec/bardziej początek 2018 roku.

Offline buczanova

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3962 dnia: Wrzesień 19, 2017, 09:01:05 pm »
Są szanse, ale szczegóły poda szef wydawnictwa na fanpage'u za kilka dni.


Super, czekam niecierpliwie.  :biggrin:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline mack3

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3963 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:27:20 am »
z innych oczekiwanych publikacji kolejny Black science koniec/bardziej początek 2018 roku.
Dopiero? :/ Miał być w październiku. Szkoda, czekam na następny tom, ponoć od 4 poziom serii rośnie.


Dzięki z info


PS. Co oznacza "Black science koniec" - że koniec 2017 też wchodzi w grę?

Offline death_bird

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3964 dnia: Wrzesień 20, 2017, 10:06:25 pm »
A o "Lazarus" cisza...  :doubt:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3965 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:53:22 am »
Nie wiem czy nie przeprosić się z Elrykiem i nie dać mu drugiej szansy. Mają być chyba tylko 4 tomy (ja mam pierwszy, drugi można tanio wyrwać w internecie) a trójka, która ma premierę teraz we wrześniu ma obłędną okładkę i bardzo ładne plansze.
https://www.bdgest.com/preview-2245-BD-elric-le-loup-blanc.html?_ga=2.234251294.1464859020.1506061726-533311732.1506061726
Wydaje mi się, że kolory są nakładane ręcznie, co bardzo lubię.
Wyskoczyła mi reklama na pół Bedetheque i przypomniałem sobie o tej serii.

Offline kas1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3966 dnia: Wrzesień 22, 2017, 08:27:47 am »
Co prawda nie wypowiem się na temat treści, bo czekam na całość. Mam pewne obawy z uwagi na to, że jest to adaptacja a te zazwyczaj mnie zawodzą ale graficznie pozycja stoi na wysokim poziomie. Czwarty tom teoretycznie ma kończyć pierwszy cykl.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3967 dnia: Wrzesień 22, 2017, 08:28:28 am »
Elryk to jeden z tych komiksów, ktorych przystopownie napawa mnie smutkiem. W interesujacy i, co wiecej, ladny sposob rysowany, a fabularnie dobre dark fantasy (z mocnym akcentem na dark, niekiedy az do groteskowej przesady* - jak to u Moorcocka), ktorego to w komiksie u nas jak na lekarstwo. Jesli ma byc to u nas kontynuowane, to mocno polecam.

---------------------
*Ale, imo, w komiksie to fajnie wychodzi, bo jest kompatybilne z zalozeniem "przerysowania" niemal weszchobecnego w medium komiksowym i choc nie musza (bo pewnie Moorcock nie mial przed oczami komiksu, gdy tworzyl oryginalna powiesc), to te "dark-przesterowania" mogą byc tak - z perspektywy medium komiksowego -  odczytywane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 08:35:07 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline arczi_ancymon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3968 dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:08:26 am »
Nie przekonał mnie ten komiks. Nigdy nie czytałem Moorcocka, ale tutaj nawet Moore we wstępie zachwalał, więc postanowiłem spróbować. Dark fantasy lubię, kreska bardzo dobra, ale historia jakaś totalnie nieciekawa. Odstępy między kolejnymi tomami też nie pomagają, trzeci chyba odpuszczę - przy takim zalewie tytułów...

Offline Damballa

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3969 dnia: Wrzesień 22, 2017, 10:27:28 am »
Moorcocka czytałem większość tego co zostało w Polsce wydane w latach 90.
Komiks kupiłem na początku mojego powrotu do komiksu i wydał mi się zbyt mroczny. A samego Elryka zapamiętałem inaczej z kart książek. Przed wystawieniem na sprzedaż przeczytałem jeszcze raz i musiało coś się zmienić, bo i historia i postacie mnie wciągnęły. Oba tomy zostały na półce.
Tom 3 ma tak niesamowitą okładkę, że kupiłbym go nawet gdybym nie miał poprzednich. Mam nadzieję, że Taurus u nas wyda go z tą samą okładką.

Offline gobender

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3970 dnia: Październik 23, 2017, 08:20:25 pm »
Luc Orient: Nie wiem czy to kwestia oryginału czy tłumaczenia, ale dialogi czyta się zaskakująco przyjemnie (zwłaszcza jak na metrykę teg komiksu) Zero drewnianiego jezka znanego z wielu innych spolszczeń. Jedyna ryska na tym krysztale to dramatyczne "Lucu Oriencie!"  :doubt: Ale poza tym jestem naprawdę mile zaskoczony. Także samym komiksem, bo sądziłem, że bedzie to bardziej ramotkowate niż Bernard Prince, a jest wręcz odwrotnie.  Może chwalę dzień przed zachodem słońca, ale co tam...

Na minus: skład. Serio chłopaki, skład i grafika to nie hobby. Dajcie to profesjonaliście. Nie wspominam nawet o corelowych fontach sprzed 2 dekad w niektórych dymkach... Kiszka.

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3971 dnia: Październik 24, 2017, 04:42:25 pm »
Drogi Taurusie!
Jakiś czas temu pojawiła się informacja o dosyć mocno ściśniętych folią komiksach. Z tego co pamiętam miałem tak z Durango i Centaurusem?
Zgłaszam ponownie trzy pozycje mające podobny problem.
Żywe trupy tom 26
Ekho tom 5
Barakuda tom 2

Offline robbirob

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3972 dnia: Październik 26, 2017, 10:15:44 am »
Katanga trafiła do przedsprzedaży:
https://www.gildia.pl/komiksy/336964-katanga-1-diamenty

Żywe trupy tom 27 również.

Offline Szekak

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3973 dnia: Październik 26, 2017, 11:56:47 am »
Tylko dlaczego ostatnie komiksy Taurusa nie trafiają do Ravelo czy Merlina? :roll:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3974 dnia: Listopad 02, 2017, 09:17:23 pm »
Czy coś wiadomo o tym kiedy ma być wydane kolejny tom Black Science? Od trzeciego tomu minęło już półtora roku.
Czy wg. was jest sens czekać za kolejnymi tomami od Taurusa czy temat odpuścić i kupować w języku Szekspira?

 

anything