trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1154519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3870 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:45:11 am »
Ostatnio ktoś z forum wspominał o foliowaniu Barakudy i możliwych potencjalnych zniekształceniach przez mocne ściśniecie.
Miałem to samo z Barakudą.
Dzisiaj musiałem zdzierać folie z Orłów tom 5. Teraz się prostuje pod stertą grubych komiksów :doubt:
Sprawa do przemyślenia dla Taurusa.

mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3871 dnia: Kwiecień 08, 2017, 05:12:34 pm »
Taurus zapowiedział kolejny tom Okko (tom 3: Cykl powietrza) informując, że wszystkich tomów będzie 5. Byłem przekonany że będą 4 Cykle: Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia, ale pogrzebałem i rzeczywiście jest 5 cykl Próżni. Dodatkowo jest jeszcze artbook, może Taurus się pokusi o wydanie jego. 

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3872 dnia: Maj 08, 2017, 11:55:36 am »

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunek: Sylvain Vallée
Kolor: Jean Bastide

Trzyczęściowa seria historyczno-przygodowa autorstwa Fabiena Nury (scen.), znanego m.in. z serii "W.E.S.T" czy "Jam jest Legion", Sylvaina Vallee (rys.) - autora grafiki w 7 tomie serii "XIII Mystery: Betty Barnowsky" oraz Jeana Bastide - kolorysty m.in w serii "Elryk". W 1960 roku, po osiemdziesięciu latach belgijskich rządów kolonialnych, Kongo deklaruje niezależność. Niecałe dwa tygodnie później, najbogatsza prowincja Kongo - Katanga ogłasza secesję i blokuje wydobycie surowców naturalnych. Doprowadza to Kongo i Katangę na skraj wojny domowej . Masakry i exodus ludności cywilnej są na porządku dziennym. ONZ podejmuje się mediacji w konflikcie oraz wysłania sił pokojowych ...
 W tym samym czasie, horda najemników zostaje wynajęta, aby przejąć kopalnie oraz kontrolować wydobycie ... Nie jest to ich jedyny cel pragną również położyć ręce na bezcennym skarbie: diamentach o wartości 30 mln $ ...
 
 UWAGA: Tymczasowo prezentujemy poglądowo okładkę oraz plansze z oryginalnego wydania!
 Polska premiera: 11/2017
 Tytuł oryginalny: Katanga: Diamants
 Wydawca oryginalny: Dargaud
 Rok wydania oryginału: 2017
 Liczba stron: 70
 Oprawa: twarda
 Papier: kredowy
 Druk: kolor
 Wydanie: I

Offline robbirob

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3873 dnia: Maj 08, 2017, 01:32:30 pm »
Świetna zapowiedź. Na Gildii podają wstępnie, że to listopad. Hmmm..

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3874 dnia: Maj 08, 2017, 01:59:31 pm »
Przecież Taurus sam tak podał:
Polska premiera: 11/2017

Offline robbirob

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3875 dnia: Maj 08, 2017, 02:02:36 pm »
@up
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi. Szkoda, miałem nadzieję, że Gildia się rąbnęła i to będzie maj.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3876 dnia: Maj 08, 2017, 03:05:09 pm »
daj spokój już z tym majem... przecież tego dobra już jest tak dużo. kto to wszystko kupi, kto przeczyta.?:)

Offline Corto Maltese

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3877 dnia: Maj 08, 2017, 04:34:07 pm »
Tytuł wydaje się ciekawy, zapewne bym kupił, mam jednak spore obawy czy aspekt przygodowy nie przesłonił autorom aspektu historycznego. Przeczucie mówi mi też, że udział Polaków w secesji Katangi został pominięty. Opis fabuły sugeruje właśnie taki bieg spraw. Swoją drogą, polecam gorąco książkę Jana Zumbacha pt. "Ostatnia walka", chociaż nieco przesadza w niektórych momentach, to jego życiorys był niesamowicie bogaty, włącznie z epizodem w Kongo. A także książkę (i ewentualnie film TVP na yt dla leniwych) Rafała Gan-Ganowicza pt. "Kondotierzy", również człowieka o bogatym życiorysie i również z epizodem w Kongo. Bo Polacy mieli swój udział, niemały, a te "hordy" najemników niekoniecznie zaliczały się do ludzi zamożnych.

Offline gobender

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3878 dnia: Maj 08, 2017, 04:34:31 pm »
@ kenji
Dokładnie, ja już nie kontroluję co kupiłem

Offline Holsten

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3879 dnia: Maj 08, 2017, 04:44:56 pm »
Świetna zapowiedź.

Offline keram

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3880 dnia: Maj 08, 2017, 05:01:33 pm »
JanT prezentując autorów nie napisał, że Vallee rysował "W kręgu podejrzeń" (3-8), seria liczy 11 tomów, w Polsce wyszły tomy 1-5, tworzące pierwszy cykl. Polecam.

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3881 dnia: Maj 08, 2017, 05:52:19 pm »
To Taurus nie ja  :smile:

Offline keram

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3882 dnia: Maj 08, 2017, 06:14:50 pm »
Ok, przepraszam.
"W kręgu podejrzeń" była jedną z moich ulubionych serii, dlatego od razu zareagowałem, gdy zauważyłem , że została pominięta w opisie dorobku rysownika.

Offline kenji

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3883 dnia: Maj 08, 2017, 06:31:41 pm »
@ kenji
Dokładnie, ja już nie kontroluję co kupiłem


Z kontrola tego co kupiłem to jesCze nie mam większych problemów ( między innymi Dzieki mycomiccollector). Ale gorzej z wyborem... tzn z wyborem tego czego NIE kupić. Na ta chwile wrzuciłem sobie komiksy które chciałbym kupić w maju ( a przecież jeszcze nie ma wszystkich zapowiedzi) i wyszła mi kwota ponad 800zl, co jest dla mnie ponad Dwukrotnie przekroczenie miesięcznego budżetu.
Ok. 100 zł jeszcze mogę przeboleć ale nie 400...
A zapowiedzi wciąż przybywa...


Tak Wiec trEba mocno wybierać. A zapowiedzi Taurusowe wyglądają zacnie...


Szkoda Ze na forum pojawia sie coraz mniej recenzji i dyskusji nt danych tytułów. Pomagało to mocno w wyborze. Teraz natomiast dużo więcej wiem w temacie ważności i urYtecznosci twardej oprawy w porównaniu z miękka. Wiem kaka piżamę sobie kupił bazyl, i to ze nie jestem dobrym kolekcjonerem bo noe zainwestowałem w Wojownicze Żółwie Ninja...


Offline Garf

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3884 dnia: Maj 08, 2017, 06:35:08 pm »
Szkoda Ze na forum pojawia sie coraz mniej recenzji i dyskusji nt danych tytułów. Pomagało to mocno w wyborze.

Moim zdaniem przynajmniej po części za zmniejszenie liczby dyskusji odpowiada właśnie obecna obfitość komiksów, bo 1) trzeba tyle czytać, że jest mniej czasu na udzielanie się na forum; 2) jest wybitnie mniejsze prawdopodobieństwo, że kilka osób będzie czytało ten sam tytuł naraz albo w zbliżonym czasie, co jest nieodzowne do dyskusji.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything