trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1151444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3855 dnia: Marzec 23, 2017, 09:23:13 am »
Ostatnio było tak z Orłami Rzymu. Sporo osób nie wchodziło w serię bo był brak pierwszego tomu. Reszta jest dostępna. W innych wydawnictwach też da radę takie przykłady znaleźć.
Osobiście w XIII nie wchodzę bo nie mam poprzednich tomów.
Ale nie ma się co dziwić Taurusowi bo wznowić 19 tomów to takie trochę samobójstwo. Jak nawet szarpnęli by się na tomy od Egmontu to zaraz pojawiłyby się jęki o wydanie wcześniejszych.
Na takim podejściu myślę,  że każdy trochę traci. Ja nie mogę zaznajomić się z podobno fajną serią, a wydawnictwo ma jednego klienta mniej. Wydawnictwo prawdopodobnie kalkuluje, że większość osób zakupi XIII mając już wcześniejsze tomy ale pojawią się też osoby które wejdą w serię tylko tomów od Taurusa.
Dobrym przykładem może być tu Egmont z Sin City i piątym tomem serii. Reszta tomów dostępna ale po co kupować jak brak jednego tomu? Będzie więc zalegało i znowu będą jęki, że poszło na przemiał.
Nie znam kalkulacji oraz polityki wydawnictw jeśli chodzi o dodruki. Chciałbym aby były wypuszczane w małych nakładach niedostępne tomy aby każdy mógł uzupełnić kolekcję.

Offline parsom

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3856 dnia: Marzec 23, 2017, 01:09:51 pm »
Zwolnić połowę miejsca na półce dzięki wymianie pojedynczych albumów XIII na integrale (gdyby się ukazały) - bezcenne.


Tak z ciekawości - aż połowę? Tzn. biorąc pod uwagę grube okładki w integralu i cienkie w pojedynczych zeszytach to jakie tu wychodzą różnice w zajmowanym miejscu?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3857 dnia: Marzec 23, 2017, 01:28:15 pm »
A pojedyncze nie sa przypadkiem na twardo?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline parsom

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3858 dnia: Marzec 23, 2017, 01:34:06 pm »
A to nie wiem, bo nie mam. A jeżeli na twardo to inna sprawa.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3859 dnia: Marzec 23, 2017, 02:15:34 pm »

A pojedyncze nie sa przypadkiem na twardo?
Twardo

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3860 dnia: Marzec 23, 2017, 02:22:08 pm »
Pytanie bylo retorycznie, niemniej jednak - dzieki.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3861 dnia: Marzec 23, 2017, 08:04:38 pm »
Zapowiadane na maj Okko, Undertaker, Pinokia prawdopodobnie ukażą się w kwietniu, w drugiej połowie kwietnia mają trafić do drukarni, tak Taurus ogłosił na facebooku.


Czekam na Okko i Undertakera. Sklep Gildii podaje premierę 9 maja. Kusi wyprawa się do Warszawy. Pinokię mam w wersji czeskiej.
Jakoś nie umiem się przyzwyczaić do nowego sklepu Gildii. Sprawdziłem własne zamówienia. Od maja 2016 mi wyświetla zamówień 29. Po zmianie nic nie zamówiłem. Chyba jestem zbyt stary i nie umiem się odnaleźć/zaakceptować nowego wyglądu sklepu.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3862 dnia: Marzec 24, 2017, 04:16:58 pm »
Świetna okładka tego trzeciego tomu Undertakera.

Offline Holsten

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3863 dnia: Marzec 24, 2017, 05:52:38 pm »
Okładka PINOKII także niczego sobie.

Offline TePe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3864 dnia: Marzec 24, 2017, 07:05:51 pm »
Okko też całkiem przyzwoita  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3865 dnia: Marzec 28, 2017, 02:42:59 pm »


Zapowiedź  :smile:

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3866 dnia: Marzec 28, 2017, 03:12:37 pm »
Zarys fabuły ciekawy.
Seria w oryginale dopiero się zaczęła i ma mieć trzy tomy.
Pewnie okładka miękka?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3867 dnia: Marzec 29, 2017, 09:36:48 pm »
Scenarzystę lubię. Komiks jest na podstawie adaptacji powieści. Autor (Baryavel) nie jest mi znany. Być może moje przeoczenie, jednak nie kojarzę nazwiska. Graficznie wygląda całkiem ciekawie. Inna kwestia to ile lat trzeba czekać na pojawienie się całości? Przykładowo Saga Valty, której zakończenia "nie widu nie słychu" lub Segmenty, którego zakończenia najprawdopodobniej się nie doczekamy. Tytuł kusi. Osobiście odczuwam brak fantastyki w wydaniu frankofońskim. Z drugiej strony zastanawiam się nad kryteriami dobru tytułów na nasz rynek. Sporo jest tytułów bardzo dobrych, krótkich (lub one-shotów) z szeroko rozumianej fantastyki. Osobiście wstrzymuje się z zakupem.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3868 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:48:35 am »
zbyt wąskie grzbiety w valerianach to nagminny problem, czy tylko mnie los tak dowalił?

z moich siedmiu tomów pięć cierpi na tę przypadłość - panorama z ponad półmilimetrowymi przerami między albumami nie wygląda zbyt ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 10:52:17 am wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #3869 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:21:11 am »
Teraz sprawdziłem i mam to samo.

Ja tam już na panoramki nie patrzę od dawna  :smile: