Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:52:59 pm »
tak, kupiłeś serię XII z wydawnictwa Amber pogratulować!

Offline empro

Taurus...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:56:11 pm »
Spidey XIII wydał SIEDMIORÓG a nie AMBER- tak dla ścisłości....

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2005, 05:13:14 pm »
Cytuj
Według mnie wydawnictwa powinny dażyć do obniżania cen, do przyciagania coraz większego grona odbiorców. Widzę że niektórym wydaje się że komiks za 100 zł zainteresuje nowego odbiorce. NIGDY. Wątpie że znajdą się nowi czytelnicy.


wydawnictwa nie moga obizac cen, jezeli tak zrobia to beda padac jak kaczki. chodzi o to ze w polsce nie ma az tylu czytelnikow zeby oplacalo sie tanio wydawac duze naklady komiksow (patrz DobryK).

co do drugiej kwestii to uwazam ze jestes w bledzie. feralny mjaor mial dobra prase, na recenzje natknalem sie chyba nawet w aktiviscie. ludzie moga sie tym zainteresowac myslac "ciekawy album, warto go miec/przeczytac" a nie "o album za 100zl". ludziom nie interesujacym sie komiksem na codzien mysle ze major moze wydac sie bardziej kuszacy niz x-men w kisoku za 5zl
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline dasst

Taurus...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2005, 05:43:20 pm »
Cytat: "spidey"
Sądze że większość osób tak jak i ja 100 razy wolałoby żeby licencje na Kaznodzieje miała Mandragora. Wtedy komiks ten wydany byłby na dobrym kredowym papierze a nie na jakiejś pulpie, za tą sama a może nawet niższą cene od egmontowskiej.


Ta, najlepiej w zeszytach po 22 strony, albo z częstotliwością jednego tomu na dwa lata. Ech mażenie...

Cytat: "empro"
Spidey XIII wydał SIEDMIORÓG a nie AMBER- tak dla ścisłości....


E tam, czepiasz się, w Amber też wydawał komiksy w twardej oprawie, więc cóż za róznica  ;)
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline empro

Taurus...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2005, 05:47:59 pm »
Cytat: "dasst"

Cytat: "empro"
Spidey XIII wydał SIEDMIORÓG a nie AMBER- tak dla ścisłości....

E tam, czepiasz się, w Amber też wydawał komiksy w twardej oprawie, więc cóż za róznica  ;)


znaczy się takie Manzoku :)  :?:

Offline adro

Taurus...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2005, 07:34:19 pm »
Spidey:
Ja nie rozumiem , w jaki sposob przyczyniam sie do poglebiania niszowosci komiksu, kupujac drogie wydania z egmontu   . Mistrzowie nie sprzedawali sie dobrze i egmont postanowil zmienic ich formule , tak aby komiksy te schodzily  i przynosily  wydawnictwu  jakis dochod  . Gdyby ludzie olali ten nowy pomysl z eksluzywnymi wydaniami , to podejrzewam  ze egmont wogole zrezygnowalby z wypuszczania jakichkolwiek Mistrzow .
Niestety , kiedy komiksy z tego cyklu byly tansze to ludzie ich nie kupowali i w ten sposb sami przyczynili sie do takiego stanu rzeczy jaki mamy teraz . Wole kupic drozsze wydanie i w ten sposob dac znac wydawcy , ze pozycje z cyklu MK mnie interesuja  , niz nie miec nic .
Rozumiem , ze ceny sa wysokie i ze ci co kupowali starych mistrzow w tej normalnej cenie sa zawiedzeni , ale niestety takich ludzi bylo za malo.
Takie sa prawa rynku
BTW Po forach kraza plotki , ze jednym z taurusowych  tytulow bedzie From Hell , niezle , niezle .
Czekam z niecierpliwoscia na jakies oficjalne info zarowno od Taurusa jak i DK  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Taurus...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 15, 2005, 07:51:54 pm »
Kurczę, jaką siłą jest marketing.
Prosta sztuczka, a wszyscy już się slinią (ja też  :p )
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline dasst

Taurus...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 15, 2005, 08:13:32 pm »
Cytat: "adro"
Spidey:
Niestety , kiedy komiksy z tego cyklu byly tansze to ludzie ich nie kupowali


Ale oni napewno chcieli ich kupować!! Czekali tylko aż będą sprzedawane w marketch po 2,50 ( końcu po co kupować komiks po 15 złotych, warto poczekać), a tu wydawnictwo wycięło taki brzydki numer  :?  Powinni się wstydzić, tak niszczyć rynek.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Kowal^

Taurus...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:18:29 pm »
Cytat: "adro"
Niestety , kiedy komiksy z tego cyklu byly tansze to ludzie ich nie kupowali i w ten sposb sami przyczynili sie do takiego stanu rzeczy jaki mamy teraz
a ja po prostu mysle ze ostatnie "tanie" albumy były chybione z zawartoscia a nie z cena... myslicie ze Moebius w niskiej cenie sprzedałby sie lepiej lub gorzej? sprzedałby sie bo to był Moebius... za wczesnie na pochopne wnioski dopiero 2 albumy sie ukazały w tych cenach i na dodatek były trafione jesli chodzi o autorow. mi ta cena przeszkadza nie jestem fanatykiem ani posłem abym wykładał tyle kasy na komixy. gadanie ze lepiej miec jeden dobry komix za 100zł iz kilka srednich nie jest zadnym argumentem. ktos rownie dobrze moze pomyslec ze by wolał kupic cała serie Loisela (tez dobry komix) niz jeden garaz...

Offline adro

Taurus...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:41:35 pm »
uakzaly sie juz 3 albumy
No nie wiem czy takie pozycje jak Falangi , Polowanie , Gwiazda pustyni , western, Krwawe gody itd to byly rzeczywicie takie slabizny . Ludzie nie kupowali , jak widac tylko fetysz dobrze sie sprzedal(a na forach wszelakich tytul ten zostal niezle zjechany)  ,a reszta juz nie. NIe wiem kto jest winny . Sytuacja jest troche podobna do komiksow z batkiem
Ceny wzrosly i komiksy z tym bohaterem ukazyway sie coraz rzadziej . Pytanie brzmi , czy to fani zawiedli i nie kupowali pozycji z batmanem co spowodowalo  podwyzki i w efekcie jeszcze gorsze wyniki sprzedazy . A moze to egmont postanowil wzbogacic sie na  batku  i wprowadzil bandycka polityke cenowa . Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie
Podobnie ma sie sprawa z Mistrzami komiksu . Jak widac na zalaczonym obrazku cykl ekskluzywnych wydan sprzedaje sie dobrze i ja osobiscie mam nadzieje na jego kontynuacje.
Aha nie mowilem , ze wole jeden dobry komiks za 100 zl niz kilka srednich tytulow  .Ja powiedzialem , ze gdyby obecny cykl wydan Mistrzow nie wypalil to pozegnalibysmy sie z cala idea takich komiksow , tylko tyle.  
pozdrawiam
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:15:35 pm »
na wraku poszla plotka ze ktores z nowych wydawnictw wezmie sie za 300 millera (chyba ze cos przekrecilem, w kazdym razie ktos to ma wydac).
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline dasst

Taurus...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:20:30 pm »
Oj przekręciłeś  ;) To było tylko takie sobie swobodne gdybanie i zgadywanki.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:27:44 pm »
Cytuj
wraca plota  to nie manzoku wyda 300


mozna to roznie interpretowac. w kazdym razie wazne ze ktos to w koncu wyda.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 16, 2005, 12:24:30 pm »
Cytat: "Gilbaert"
tak, kupiłeś serię XII

Pisałem szybko wiec zdarzyła mi sie literówka :roll: .

Cytat: "empro"
Spidey XIII wydał SIEDMIORÓG a nie AMBER- tak dla ścisłości....

Wiem że XIII wydał Siedmioróg ale tak wogóle to właśnie wszystkie komiksy i Siedmiorogu i Amberu były przecenione po 2,5 zł w Carrefour wiec coż za różnica.

Cytat: "dasst"
Ale oni napewno chcieli ich kupować!! Czekali tylko aż będą sprzedawane w marketch po 2,50 ( końcu po co kupować komiks po 15 złotych, warto poczekać), a tu wydawnictwo wycięło taki brzydki numer  Powinni się wstydzić, tak niszczyć rynek.

To że na przykład ja nie kupiłem wcześniej komiksów Siedmiorogu i Amberu (od nich tylko Jeremiaha miałem) czy ktoś inny to nie znaczy że czekałem aż będą sprzedawane w marketach po 2,50. A niby skąd miałem wiedzieć że taka sytuacja nastąpi ? Sam byłem w cholernym szoku  :shock:  widząc komiksy w takich cenach. Po prostu NIE STAĆ mnie było wcześniej na ich komiksy więc udało mi się kupić je później w MEGA promocji  :D . Wracając do tych promocji to zakupiłem prawie wszystkie komiksy Amberu i Siedmiorogu nie wydając nawet 100 zł  :D . I teraz niektórzy beda mieli mi za złe ze wcześniej zapłacili za trzy 100 zł a ja za tą sume mam około 40 (tak, tak  :D  :p ). Jak już wcześniej napisałem nie było wtedy po prostu mnie stać na ich tytuły ale po takiej obniżce to z chęcią uzupełniłem kolekcje. A ostatnio to już normalnie masakra - kupiłem wszystkie komiksy Podsiedlika po UWAGA ! 99 groszy za sztuke. Normalnie byłem w szoku :shock:  że aż tak zjechali na cenie. Idąc dalej ścieżka promocji ostatnio mandra zrobiła nam full wypasik promocje w pytę  ;)  i też się nieźle obłowiłem :D .

Cytat: "Kowal^"
a ja po prostu mysle ze ostatnie "tanie" albumy były chybione z zawartoscia a nie z cena... myslicie ze Moebius w niskiej cenie sprzedałby sie lepiej lub gorzej? sprzedałby sie bo to był Moebius... za wczesnie na pochopne wnioski dopiero 2 albumy sie ukazały w tych cenach i na dodatek były trafione jesli chodzi o autorow. mi ta cena przeszkadza nie jestem fanatykiem ani posłem abym wykładał tyle kasy na komixy. gadanie ze lepiej miec jeden dobry komix za 100zł iz kilka srednich nie jest zadnym argumentem. ktos rownie dobrze moze pomyslec ze by wolał kupic cała serie Loisela (tez dobry komix) niz jeden garaz...

Kowal jak zwykle wyciąga słuszne wnioski. Moim zdaniem sporo osób powinno się od niego tego też nauczyć.

Cytat: "adro"
gdyby obecny cykl wydan Mistrzow nie wypalil to pozegnalibysmy sie z cala idea takich komiksow , tylko tyle.

A ja mam jeszcze wielką nadzieję że jednak obecny cykl wydan Mistrzow nie wypali bo jeżeli wypali to naprawde może to doprowadzić do załamania rynku i spowodowania sytuacji gdy komiksy będzie kupowała garstaka zapaleńców. Ja osobiście też jak Kowal nie będę wykładał tyle kasy (80-100zł) za komiks.

Offline mykupyku

Taurus...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 16, 2005, 01:31:54 pm »
Taurus będzie wydawał zarówno droższe kolekcjonerskie perełki, jak i zwykłe tańsze TPB (w tym serie)

trzymam kciuki, bo wybór tytułów bardzo dobry - kilka z nich to rzeczy, które musi mieć każdy komiksowy wyjadacz

może to pobudzi Egmont, bo się staruszek wypala
opyright by mykupyku