trawa

Autor Wątek: nowe projekty mandragory  (Przeczytany 17757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2005, 03:06:52 pm »
z tego co ja widzę to ostatnio Mandra ma bardzo dobrą dystrybucję i komiksy są w każdym kiosku a więc może ten rodzic kupując gazetę sobie kupi i dziecku komiks :)
poza tym wydaję mi się że takie dzieciaki w przyszłości będą miały dobre zdanie o komiksie i dlatego może częściej sięgać będą po "doroślejsze komiksy" jak dorosną :)
w sumie z większością z nas na tym forum chyba tak było, o czym z resztą świadczą posty w których każdy wpsomina tego typu komiksy wydawane kiedyś :)

Offline Macias

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:34:36 pm »
Pomyslowa akcja i plus wielki,ze Kielbus wreszcie wyda cos "grubszego".Rysownik znany wsrod mlodszej mlodziezy,wiec z tej strony tez dobry wybor.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 15, 2005, 06:24:52 pm »
Mnie pomysł też się podoba, choć to nie ja jestem targetem

Dzięki dwujęzyczności komiksy te mogą trafić na przykład na lekcje angielskiego dla dzieciaków. Cena nieduża.
Sam będę namawiał lektorkę z kursu na który chodzi moja córa by to przerobili.
Może Mandra mi zamian Transmeta wyda.... ;)
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2005, 06:47:16 pm »
moim zdaniem (wiem wiem powtarzam się) jest to dobry pomysł:
raz: to już było i się w sumie sprawdziło (wiem, wiem troszke inne realia były)
dwa: komiks edukacyjny (historycznie i językowo) to zawsze przyciągnie rodziców- nawet pomimo faktu, że jest to komiks a może właśnie dlatego
trzy: Birek i Kiełbus to dobre nazwiska w światku komiksowym :) (pozostałych przyznam niespecjalnie kojarzę :))
cztery: cena miła jak na takie "maluchy" a więc może ojciec zamiast fajek kupi swej latorośli komiks
pięć: jest to bardzo dorby sposób na wychowanie sobie porzyszłych komiksiarzy
sześć: rzeczywiście Mandra może kombinować z dystrybucją tak, że nie nadąrzy dodrkuków robić :)

Jednym słowem powinno im to wyjść na dobre co mam nadzieję, da odzwierciedlenie w na innych wydawniczych poletkach Madry :)

Offline Julek_

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 16, 2005, 07:55:16 am »
nie wiem
nie znam się
czy te pozycje to jakieś elseworldy czy mozna je umieście w kontinuum czasoprzestrzeni DC?

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2005, 08:55:47 am »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
nie wiem
nie znam się
czy te pozycje to jakieś elseworldy czy mozna je umieście w kontinuum czasoprzestrzeni DC?


tak :)
jedna to alternatywna wersja mrocznego rycerza, który w swej jaskini zamiast nietoperzy znalazł rannego orła, a drugi tytuł to alternatywna wersja Supermana, który przybywa na ziemie około 1900 lat wcześniej niż w oryginalnym komiksie i dzięki swym zdolnościom zostaje postrzegany jako Mesjasz :)
I co dziwne komiksy te będą miały swoją premierę u nas a nie w USA  :!:  :evil:

Offline Julek_

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 16, 2005, 09:58:39 am »
i jeszcze Polaczki im tłumaczenia robią.
biere w ciemno.

na poważnie - nie widzę tych pozycji w moim miesięcznym kosztorysie. przykro mi.

Offline Borys

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2005, 10:43:03 am »
No proszę, dwa tygodnie człowieka nie było, a tu tyle się działo... ale do rzeczy...

Mnie pomysł serii z Wróblem zaskoczył, ale nie negatywnie. Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest wypuszczenie komiksów historycznych czy nawet religijnych niż produkowanie na siłę np. polskich superbohaterów. INRI sobie chyba odpuszczę, ale pierwszą propozycję poczytam chętnie.
Wydaje mi się, ze Mandra ostatnio ostro zaatakowała i podobają mi się posuniecia Wróbla (zesztyówki, Essentiale, itp) jednak przyłączam się do ogólnego pomruku niezadowoloenia... chcę Transmeta i inne, poważniejsze albumy!
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

J.K. Gordon III

  • Gość
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2005, 01:37:58 pm »
wolałbym żeby Piątkowski zamiast pisać o Jezusie, kontynuowal raczej 48stron albo Status 7

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 11, 2005, 08:45:06 pm »
dostałem właśnie Strazników (oczywiście Orlego Pióra) i muszę przyznać, że jako dzieicak pewnie bym szalał :) bo i dobrze napisane i ładnie narysowane, tylko:

rozumiem, że musza mówic językiem staropolskim bo takie były wtedy realia, ale nie wiem czy wszystkie dziecieaki będą sobie sprwadzać na końcu w słowniczku, czy po prostu stwierdzą, że nie kumaja więc nuda, koeljna rzecz to tłumaczenia, zrobione dobrze bardzo (jak na mój angielski :)), ale jeśli targetem są raczej dziaciaki, które w dodatku powinny też conieco się nauczyć ze Strażników to chyba jednak forma, konstrukcja itp jest troszke za bardzo skomplikowana, moim zdaniem powinno byc troszkę prościej, to w końcy tylko dzieciaki a nie studenci :)

:)
ale i tak fajny to zeszycik jest, przede wszystkim Kiełbus w bardzo dobrej formie :)

Offline andruth

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:25:35 pm »
Tutaj można sobie rzucić okiem na pierwszą planszę ( wydawca pozwolił na pokazanie kilku) z kolejnego zeszytu serii "Strażnicy Orlego Pióra" pt."Włócznia Ottona":

http://www.digart.pl/zoom.php?id=263659&dwnl=1

To 3 zeszyt "lini piastowskiej" a 5 wogóle.Ukaże sie chyba maj - czerwiec, nie wiem, jak to Wróbel rozplanował.
Niedawno zacząłem, trochę plansz w tuszu już jest, właśnie robię kolor  :D

Ciekaw jestem opinii, jak to się Wam spodoba, bo inne niż Kiełbusa na pewno... 8)

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:32:02 pm »
ja to nie wiem, Andruth jak Tyś się przed jakimiś ogólnoświatoym sukcesem uchował :)

czyli dla mnie miodzio :)

a tutaj ode mnie kilka słów a propos pierwszej części Strażników :)
http://www.youandme.pl/komiks/artykul.php?id=1324

Offline andruth

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2006, 08:16:15 am »
Kolejna stronka do luknięcia :

http://www.digart.pl/zoom.php?id=267601&dwnl=1

 :D

Offline redkac

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2006, 03:07:37 pm »
dla mnie bomba :)
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Sendivogius

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:39:07 pm »
Bardzo fajne plansze. Jak dla mnie szkoda tylko że kolor jest z komputera i to tak bardzo... :roll:
url=Http://www.mirasbd.blogspot.com] Bulgot[/url]