trawa

Autor Wątek: Aurox  (Przeczytany 1519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zim

Aurox
« dnia: Wrzesień 12, 2005, 02:47:04 pm »
zamierzam się za niedługi czas (jak tylko w sklepie mi wymienią padnięty HDD) przerzucić się z winxp na linuxa. jako, że Aurox wydaje się być najpopularnieszym systemem z graficznym interfejsem, postanowiłem nim się pobawić. mam jednak kilka pytań odnośnie oprogramowania dla tego systemu.

jakie programy polecacie:
1. odtwarzanie mp3 i XviD
2. przeglądarka internetowa (jest Opera dla Linuxa??)
3. nagrywanie CD/DVD
4. komunikator (jest Tlen pod Linuxa??)
5. przeglądanie zdjęć (dobra alternatywa ACDSee)
??

i jeszcze jedno ważne pytanie ...czy jest dostępny Macromedia Flash MX 2004 dla Linuxa??

z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc :)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline SquizzZ

Re: Aurox
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2005, 04:01:21 pm »
Cytat: "zim"
jako, że Aurox wydaje się być najpopularnieszym systemem z graficznym interfejsem

Aurox jest znany przede wszystkim z tego iż jest to tzw. polska dystrybucja Linuksa (robiona przez Polaków). Nie miałem przyjemności nigdy używać, ale z wypowiedzi na forach, list dyskusyjnych i opinii przyjaciela (zacięty multisystemowiec :)) dochodziły mnie różne "niepokojące" (że się tak wyrażę) słuchy o tejże dystrybucji.

Z rzeczy których nie używałem ale o których słyszałem same rewelacje mogę wymienić Gentoo czy Debiana. (na Gentoo chyba sam się kiedyś skuszę...). Sam używałem jedynie Slackware'a i SuSE (z czego ten drugi jest *bardzo* user friendly :))

Co do pytań o soft:
Cytuj
1. odtwarzanie (...) XviD

MPlayer (The Movie Player - nie mylić z Media Playerem) - odtwarza wiekszość formatów, używa głównie własnych, natywnych kodeków które są circa ze 2 razy szybsze od tych powszechnie dostępnych (jest też wersja pod Windows, też piekielnie szybka)

Cytuj
2. przeglądarka internetowa (jest Opera dla Linuxa??)

Jest.

Cytuj
jest Tlen pod Linuxa??

Chyba większość tzw. multikomunikatorów jest z nim zgodna.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

 

anything