Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 558707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #945 dnia: Październik 30, 2014, 07:14:11 pm »
Czy 2 zeszyt już jest w kioskach? W glidi ma być za 30 dni, ale pierwszy numer był z opóźnieniem i nie wiem czy teraz będzie tak samo.
Ja nie widziałem .Chyba w listopadzie ma być, ale szczegółów nie znam.
Moja recenzja 1 numeru: Niniejszy numer był moim pierwszym w życiu przeczytanym komiksem w Kapitanem Żbikiem.
Fabuła w miarę ciekawa, choć mogli trochę bardziej zaszaleć moim zdaniem i dodać trochę humoru.
Rysunki mają swój klimat, ale momentami wydawały mnie się trochę niedopracowane, zbyt ,,ołówkowe''. Może to dlatego, że to jednak jedna z pierwszych komiksów z nim i kreska nie była jeszcze usystematyzowana i później będzie już lepiej. Trochę za mało kolorów moim zdaniem.
Ocena: 6/10
tertium non datur

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #946 dnia: Październik 30, 2014, 07:18:47 pm »
Czy 2 zeszyt już jest w kioskach? W glidi ma być za 30 dni, ale pierwszy numer był z opóźnieniem i nie wiem czy teraz będzie tak samo.

Dziś byłem w Empiku i cały czas jest numer pierwszy. Dwójki nie ma jeszcze.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #947 dnia: Październik 30, 2014, 08:56:26 pm »
Ja nie widziałem .Chyba w listopadzie ma być, ale szczegółów nie znam.
Moja recenzja 1 numeru: Niniejszy numer był moim pierwszym w życiu przeczytanym komiksem w Kapitanem Żbikiem.
Fabuła w miarę ciekawa, choć mogli trochę bardziej zaszaleć moim zdaniem i dodać trochę humoru.
Rysunki mają swój klimat, ale momentami wydawały mnie się trochę niedopracowane, zbyt ,,ołówkowe''. Może to dlatego, że to jednak jedna z pierwszych komiksów z nim i kreska nie była jeszcze usystematyzowana i później będzie już lepiej. Trochę za mało kolorów moim zdaniem.
Ocena: 6/10


Jak się nie zniechęciłeś do tego zeszytu, to w następnych będzie już tylko lepiej (tzn. gdzie tak od 4). Sam się dziwię, że zaczeli wydawać od tych zeszytów, a nie np. od Rosińskiego czy Wróblewskiego, a te pierwsze numery uzupełnili gdzieś tam po drodze. Bardzo ryzykowny pomysł.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #948 dnia: Październik 30, 2014, 09:10:29 pm »
Bardzo ryzykowny pomysł.

nie sądzę, żeby targetem był nowy czytelnik...
targetem tu raczej jest wybredny "stary" czytelnik wyjadacz. jemu tak naprawdę wisi czy na początek idą "lepsze" (rzecz zresztą względna) czy nie... jak ma kupić to kupi wszystko jak leci... raczej nkit tu nie będzie wybierał sobie zeszytów do kupienia - to nie WKKM.

z zresztą jakbyś pośledził ten wątek to byś wiedział, że wcale nie jest pewne czy już mają prawa do tych wymienionych przez Ciebie Żbików...

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #949 dnia: Październik 30, 2014, 09:57:42 pm »
Chyba jednak nie masz racji, bo kaczogrod sięgnął po żbika, a nie miał z nim wcześniej styczności. A co do kwestji praw. Mogliby zacząć od czegokolwiek innego tylko nie od Sobali i byłoby to lepszym rozwiązaniem, a jeśli mają prawa tylko do niego to trochę się pośpieszyli.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #950 dnia: Październik 30, 2014, 10:55:07 pm »
Targetem Szninkla nie są małe dzieci, a jednak sięgnąłem po niego jak miałem 8 lat, mimo, że nie miałem z nim wcześniej styczności... Czasem tak się zdarza że nie ten kupił, o którym myśleliśmy,  a często nawet mu się spodoba...

Komiksy Ongrysa to nie są zwykłe wydawnictwa mające przyciągnąć nowych czytelników. Jak będziesz je tak rozpatrywać, to się sam zwiedziesz na manowce...

Mnie się wydaje, że tylko start z numerem #1 daje gwarancję sukcesu. Gdyby zaczęli od środka ludzie by mogli pomyśleć, że to kolejny falstart jak te odcinki od muzy sprzed tych 10 (?) lat... A tak widać, że się poważnie za to zabrali i zależy im. I tak jak od Muzy nie kupiłem, tak tu wiem, że poczekam rok, 5, 10 albo 30 ale sie kompletu doczekam.

A zresztą: może te odcinki Sobali to dla nich jakaś karta przetargowa w pertraktacjach z autorami i spadkobiercami? kto wie? ja nie, jestem zwykłym czytelnikiem.

Ale jednak zupełnie nie podzielam (już po raz któryś z kolei zresztą) Twoich odnośnie Żbika wątpliwości.

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #951 dnia: Październik 31, 2014, 07:05:36 am »
Moim skromnym zdaniem jak mają w planach wydać wznowienie wszystkich części to dobrze zaczęli bo:
-od pierwszego numeru
- od tych co nie mają II wydań (te zawsze można dorwać na allegro)
- Ryzyka są jednymi z najdroższych bo pierwszych i nie wznawianych części i wielu ludzi posiada kolekcję od 10 numeru i z niecierpliwością czeka na najdroższą 9-tkę.
- Jeśli by wydawali chronologicznie to włącznie z Gotycką Komnatą mają pewną klientelę później to już tylko kwestia czy kolekcjonerzy będa wymieniac stare numery na nowe i lśniące- seria jest moim zdaniem typowo sentymentalna- młody czytelnik raczej ma bardzo duży wybór na rynku i nie wiadomo czy się skusi na osławioną serię.
- Sam osobiście posiadam komplet starych wydań w trzech tomach w oprawie introligatorskiej i za żadne pieniądze bym ich nie sprzedał, tego zapachu, szarego papieru nie zastąpi żadne wznowienie
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2014, 07:26:21 am wysłana przez bosssu »

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #952 dnia: Październik 31, 2014, 08:58:48 am »
Czy 2 zeszyt już jest w kioskach? W glidi ma być za 30 dni, ale pierwszy numer był z opóźnieniem i nie wiem czy teraz będzie tak samo.

Drugi zeszyt wciąż jest w drukarni. O wszelkich postępach będziemy informować na profilu FB, także o tym, czy jest już wydrukowany, czy został wysłany do kiosków, sklepów itp.

Pierwszy zeszyt był w gildii z opóźnieniem, bo miała być niespodzianka w kioskach. Kolejne będą już normalnie, tzn po odebraniu nakładu z drukarni zostanie rozesłany do kiosków, hurtowni książek i sklepów komiksowych jednocześnie.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #953 dnia: Październik 31, 2014, 09:10:21 am »
no to bardzo dziwne jest to info ze strony głównej:
http://www.komiks.gildia.pl/news/2014/10/druga-czesc-ryzyka-trafia-do-sprzedazy

trochę chyba zbyt pospiesznie...

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #954 dnia: Październik 31, 2014, 02:55:16 pm »
No chyba jednak ongrys chce chociaż po część trafić do nowego czytelnika, bo inaczej nie dawaliby tego napisu kapitan żbik na okładce. Kto zbierał żbiki ten i tak wie, że to żbiki. Zbiki z rysunkami Sobali kupuje tylko, aby mieć całą kolekcje. Czekam na te od Rosińskiego i Wróblewskiego.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #955 dnia: Październik 31, 2014, 03:02:05 pm »
No chyba jednak ongrys chce chociaż po część trafić do nowego czytelnika, bo inaczej nie dawaliby tego napisu kapitan żbik na okładce. Kto zbierał żbiki ten i tak wie, że to żbiki. Zbiki z rysunkami Sobali kupuje tylko, aby mieć całą kolekcje. Czekam na te od Rosińskiego i Wróblewskiego.
Wszyscy czekają, ale obawiam się, że przynajmniej na Rosińskiego to sobie jeszcze trochę poczekamy. No chyba że Rosiński dziunior przekona tatę, że może jednak warto...

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #956 dnia: Październik 31, 2014, 03:14:05 pm »
No ja tez czekam glownie na pierwsza dziesiatke, ale jak Ongrys wyda wszystkie numery, to na pewno je kupie.
Mysle, ze Ongrys jest po slowie z kazdym z tworcow Zbika. Teraz pileczka jest po stronie kazdego z autorow. Ja jestem dobrej mysli. :razz:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #957 dnia: Październik 31, 2014, 07:02:53 pm »
Mysle, ze Ongrys jest po slowie z kazdym z tworcow Zbika. Teraz pileczka jest po stronie kazdego z autorow. Ja jestem dobrej mysli. :razz:
pzdr

Po słowie z każdym? Przecież połowy scenarzystów to nawet nie wiadomo gdzie szukać, od czego zacząć...

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #958 dnia: Listopad 02, 2014, 08:53:20 pm »
wiecej wiary Kokosz  :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #959 dnia: Listopad 04, 2014, 09:40:34 pm »
Dobra wiadomość z fejsa wydawnictwa Ongrys:

Właśnie przyjechał z drukarni drugi zeszyt Żbika. Jutro wysyłka do dystrybutorów - tym razem wszystkich jednoczesnie - sklepów komiksowych, hurtowni książek i kiosków. Za kilka dni powinny być w kioskach.