trawa

Autor Wątek: Lobo w wersji PL, który najlepszy  (Przeczytany 51267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Holsten

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 19, 2015, 07:53:22 pm »
Lubiłem te wydania Lobo z TM-SEMIC. Chętnie sięgnę po nowe wydanie.

Offline donTomaszek

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 20, 2015, 08:33:38 pm »
Ten Lobo to mus.
Primo - Bisley.
Secundo - w wiekszym formacie.
Tercio - ok 50 stron dodatkow.

Chociaz mam te Lobo w 3 roznych wydaniach to biore na bank. To moj prywatny faworyt jezeli chodzi o polskie DC Deluxe.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 08:42:44 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 20, 2015, 09:06:23 pm »
Tercio - ok 50 stron dodatkow.

A może to nie dodatki, tylko "Paramilitarne święta specjalne"? Sądząc po objętości, w oryginalnym "Portrait of a Bastich" tego nie ma, nasze wydanie na pewno (o ile podana ilość stron nie jest błędem) będzie o coś wzbogacone, nie pogniewałbym się gdyby to była ta historia.


JanT

  • Gość
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 20, 2015, 10:00:33 pm »
A może to nie dodatki, tylko "Paramilitarne święta specjalne"? Sądząc po objętości, w oryginalnym "Portrait of a Bastich" tego nie ma, nasze wydanie na pewno (o ile podana ilość stron nie jest błędem) będzie o coś wzbogacone, nie pogniewałbym się gdyby to była ta historia.
Chyba nie błąd bo cena jak za 256 stron (Kryzys Tożsamości) Też liczę na dodatkową historię.

Offline freshmaker

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 23, 2015, 06:17:25 pm »
mocny byl tez lobo/batman biza. chetnie kupie wydanie dcdeluxe, niestety wydanie tbp na papierze gorszym niz tmsemic. za to lobo powraca z semica trzyma sie dobrze - takiego nasycenia kolorow mozna szukac ze swieczka.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mack3

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 23, 2015, 10:49:23 pm »
Ja z kolei odpuszczam.
Mam wielki sentyment do moich tm-semiców. Poza tym - tyle kasy idzie na komiksy, że nie za bardzo jej zostaje żeby wydawać na komiksy, które mam na półce.
I... prawdę mówiąc, jakoś trudno mi sobie wyobrazić Lobo na kredzie... (to chyba z przyzwyczajenia do semiców na offsecie).
A tak z innej beczki - dla mnie np. Powrót Lobo był już sporo słabszy od Ostatniego Czarniana. Poza tym, że zawsze denerwowali mnie bohaterowie omnipotentni to już jednak nie była ta świerzość...

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 08, 2015, 03:06:30 pm »
Cześć specjaliści :)

Powiedzcie mi proszę, czy to kiedykolwiek zostało wydane w PL czy na zapowiedzi się skończyło?

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lobo/authority

dzięki!

ramirez82

  • Gość
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 08, 2015, 03:17:13 pm »
Na zapowiedzi się skończyło.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 15, 2015, 06:27:55 pm »
Jak zasadniczo zawsze hejtowałem Lobo to chyba kupię nowe wydanie bo oprócz argumentu Bisleya po prostu te historie z Lobo na których trzyma łapę Alan Grant, a nie tylko sam Giffen, są lepsze i z czasem jakoś się jednak bronią.


Niby Giffen jest współtwórcą i jego wizja powinna być pełniejsza, ale zawsze uważałem, że to Grant (i John Wagner) lepiej wiedzą co robić z taką niedorzeczną postacią.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 12, 2015, 03:42:24 pm »
"Lobo - Portret bękarta" - bardzo udana podróż sentymentalna do lat 90-ych i czasów młodości. Wtedy Lobo to był fenomen, ale TM-Semic wydając kolejne, coraz to gorsze z nim komiksy, skutecznie obrzydził mi tę postać. Z samym Lobo nie miałem styczności (pomijając jego udział w grze "Injustice") pewnie od dobrych kilkunastu lat. W dodatku nie bawi mnie już takie epatowanie przemocą, a i kreska Bisleya nie robi dziś na mnie specjalnego wrażenia, więc miałem pewne obawy do ponownego sięgnięcia po Lobo. Ale czytając po latach te trzy historie, wszystko zagrało jak należy, czytało się przyjemnie, Ważniak był taki jak dawniej, fabuły będące rozpierduchą i czystym szaleństwem wciągnęły mnie jak kiedyś, no i co by nie mówić, Bisley jest stworzony do rysowania Lobo:



Cieszę się, że Egmont zdecydował się na wydanie tego komiksu w DC Deluxe, z dodatkową historią, której nie ma w wydaniu oryginalnym. Nie rozumiem tego narzekania na nowe wydanie, bo moim zdaniem prezentuje się bardzo dobrze. Ale nie mam wydań z TM-Semic, więc nie mogę porównać jak te plansze prezentują się na tle tych wydanych 20 lat temu.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 12, 2015, 05:38:57 pm »
Chodzi o Paramilitarne święta specjalne. W Amerykańskim wydaniu go nie było.

Offline Gre

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 12, 2015, 06:12:36 pm »
super info ..miałem nadzieje ze dadza ten komiks
jednym słowem wszystko co najlepsze w lobo w jednym

Offline nayroth

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 14, 2015, 08:21:34 pm »

Coś mi jakby nie pasowało w tej okładce LOBO ale dopiero jak zobaczyłem obok siebie starą tm-semicowską oraz nową skumałem w czym rzecz. Oryginalne logo z Ostatniego Czarniana w stylu chromowanej stali zastąpili tandetnie zółtawym niewycieniowanym czymś.. :( Detal ale troszkę szpeci.

https://www.flickr.com/photos/75447641@N05/19500508194/in/dateposted-public/

Offline donTomaszek

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 14, 2015, 08:54:52 pm »
Faktycznie. W starym wydaniu wygladalo to lepiej.

Egmont po prostu uzyl okladki z wydania oryginalnego - Lobo Portait of Bastich
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51wLajfvKaL._SY344_BO1,204,203,200_.jpg
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline blackwaterpark

Odp: Lobo w wersji PL, który najlepszy
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 15, 2015, 12:30:32 pm »
Coś mi jakby nie pasowało w tej okładce LOBO ale dopiero jak zobaczyłem obok siebie starą tm-semicowską oraz nową skumałem w czym rzecz. Oryginalne logo z Ostatniego Czarniana w stylu chromowanej stali zastąpili tandetnie zółtawym niewycieniowanym czymś.. :sad: Detal ale troszkę szpeci.

Logo/Lobo żółtawe/złotawe, ale za to oczęta przekrwione.
Życzę sobie i Wam, ażeby to był nasz największy problem w tym roku.  :lol:

 

anything