trawa

Autor Wątek: All New All Different Marvel  (Przeczytany 6666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2015, 01:35:10 pm »
Co mogę powiedzieć? Za mało przeczytałem komiksów z Thorem, żeby móc prowadzić dalej merytoryczną dyskusję na ten temat, więc w tej chwili się wycofam, przyjmując do wiadomości Twoje spostrzeżenia. Może ktoś bardziej obeznany w temacie będzie chciał podjąć dyskusję albo potwierdzi Twoje uwagi. Dzięki za poszerzenie ujęcia!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Julek_

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2015, 03:47:19 pm »
Ogólnie rzecz biorąc, jestem trochę rozczarowany zapowiedziami: nie dlatego, żebym uważał, że te tytuły będą złe (trudno zresztą oceniać, mając tylko okładkę i hasło), ale dlatego, że widzę tu kilka zmarnowanych szans. W moim idealnym świecie Marvela byłoby trochę inaczej:

Naliczyłem chyba obszerne zapowiedzi 14 czy piętnastu serii, więc da się coś więcej powiedzięc. Przynajmniej o zapowiedziach.

2. Jakoś na razie nie widzę żadnej zapowiedzi Fantastycznej Czwórki, a jej członków rozparcelowali po innych drużynach (Johnny jest z Inhumans, a Ben ze Strażnikami Galaktyki). Trochę mnie już męczy to najwyraźniej dyktowane filmami odsuwanie jednych grup w cień, a promowanie drugich. Moim zdaniem Fantastyczne Czwórce należy się jako Pierwszej Rodzinie Marvela jakiś dobry tytuł.

Mnie się tam wydaje, że FF dostaną swój tytuł. Nie wszystko serie zostały ogłoszone i brakuje choćby takiego pewniaka, jak "Black Panther", dlatego wstrzymuje się z mówieniem o spiskowej teorii dziejów o wykolegowaniu First Family z Ziemi-616.


A hejterskich komentarzy wobec Moralesa pozwolę sobie nie komentować.

Offline Antari

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2015, 04:08:14 pm »
No czytałem sporo tekstów na temat Ms Marvel z NOW i wszystkie są utrzymane w konwencji OCH ACH jakie to oryginalne, świeże, lekkie, "nowy Peter Parker", itd. No nie wiem, ja jakoś pozostaję sceptyczny. Początek z tego co czytałem pachnie mi takim KICK-ASS'em. Gówniara, która marzy o zostaniu trykotem w końcu dostaje szansę no i sceny ukazujące jej niezdarność, podane w sosie z dylematów rodem ze szkoły średniej. Pewnie się mylę i jestem tam gdzieś po drodze jakiś głębszy sens tych wszystkich zachwytów ale no nie potrafię się przekonać począwszy od projektu tej postaci (strój, powiększone ręce nawet jak na standardy superhero wyglądają po prostu głupio), po wciskanie motywów religijnych pod pretekstem wątków humorystycznych.

I tu nie chodzi o gówniarzy w komiksach bo do Moralesa nic nie mam.

Offline Jutrzen

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2015, 10:00:14 pm »
A hejterskich komentarzy wobec Moralesa pozwolę sobie nie komentować.
Mimo to komentujesz.

Offline Julek_

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2015, 04:43:08 pm »
Jedziemy dalej z zapowiedziami All New All Different. Tym razem ogarnąłem tytuły z "pajęczej" rodziny" i drużynowe serie z Avengers w tytule. Zapraszam do lektury.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2015/07/1907-all-new-all-different-marvel.html

Offline zielone_biurko

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:56:46 am »
No czytałem sporo tekstów na temat Ms Marvel z NOW i wszystkie są utrzymane w konwencji OCH ACH jakie to oryginalne, świeże, lekkie, "nowy Peter Parker", itd. No nie wiem, ja jakoś pozostaję sceptyczny. Początek z tego co czytałem pachnie mi takim KICK-ASS'em. Gówniara, która marzy o zostaniu trykotem w końcu dostaje szansę no i sceny ukazujące jej niezdarność, podane w sosie z dylematów rodem ze szkoły średniej.


Marvel zaczyna czerpać coraz więcej ze stajni konkurencji. Ty widzisz nawiązanie do Kick Ass w Miss Marvel, ja widzę Korpus Zielonych Latarni w serii Thors i Wayne Enterprises w nowym Amazing Spider-Manie, a z kolei Supreme Squadron wygląda identycznie jak Liga Sprawiedliwych :) no i oczywiście głównego Thora musieli odzwierciedlić na wzór Wonder Woman, w końcu ładna dupeczka z mitologiczną genezą jest sprawdzonym kołem napędowym świata superbohaterów ;)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:00:42 am »
Czerpiąc ze stajni konkurencji robi bardzo dobre komiksy (lepsze niż obecnie ta konkurencja). Me gusta.


Miss Marvel a Kick Ass. Heh.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:01:10 am »

Marvel zaczyna czerpać coraz więcej ze stajni konkurencji. Ty widzisz nawiązanie do Kick Ass w Miss Marvel, ja widzę Korpus Zielonych Latarni w serii Thors i Wayne Enterprises w nowym Amazing Spider-Manie, a z kolei Supreme Squadron wygląda identycznie jak Liga Sprawiedliwych :smile: no i oczywiście głównego Thora musieli odzwierciedlić na wzór Wonder Woman, w końcu ładna dupeczka z mitologiczną genezą jest sprawdzonym kołem napędowym świata superbohaterów :wink:


No zważywszy na fakt, że Squadron Suprmeme stworzył Roy Thomas jakoś tak na początku lat 70 (1971 chyba) świadomie właśnie jako komentarz do postaci DC...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2015, 11:07:28 am wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline zielone_biurko

Odp: All New All Different Marvel
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2015, 11:35:33 am »
a widzisz pan, tego już nie wiedziałem :)

 

anything