trawa

Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 277853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Odp: Hermann
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 15, 2017, 12:05:30 pm »

Ja Comanche zbieram, ale podzielam ból dużego formatu i twardej okładki. Jak potrzebne będzie miejsce na bardziej konkurencyjne tytuły, to serię trafi terminacja. Gadane było już o tym, ale powtórzę, że dla pojedynczych albumów miękka to optymalny wybór.





Przypomniałem sobie, że jakiś czas temy była już jedna dyskusja o wydawnaiu w integralach i w twardej oprawie. Wtedy przeważały opinie, że:


1. Publikacja w albumach ma tę zaletę, że wydatki rozkładają się na mniejsze raty (pojedynczy album kosztuje mniej niż integral) i że jest to zaleta przeważająca nawet nad faktem, że w sumie cała seria kosztuje drożej.
2. Twarda okladka jest lepsza niż miękka, bo lepiej zabezpiecza komiks i lepiej wygląda na półce.


Podejrzewam, że wydawca (który w owym czasie częściej niż teraz zaglądał na forum) mógł się zainspirować tamtymi glosami i biorąc je pod uwagę dokonał określonego wyboru i teraz konsekwentnie wydaje tak, jak czytelnicy tego chcieli.





Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline kenji

Odp: Hermann
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 30, 2017, 02:36:56 pm »


Wieże Bois-Maury? Wydana całość.
Jeremiah? Wychodzi regularnie.
Comanche? Wychodzi regularnie.
Bernard Prince? W zapowiedziach. Mam nadzieję, że będzie wydawany w tych grubych integralach: http://www.bedetheque.com/BD-Bernard-Prince-INT1-Integrale-1-106699.html
I na tym kończą się serie Hermanna, "pana od brzydkich twarzy".




Brzydkie twarze? No może. Ale COMANCHE to mu się udała. Śliczna jest i tyle:)


Właśnie przeczytałem wszystkie wydane 4 tomy na raz. Podoba mi się i to bardzo. Nawet bardziej niż Blueberry. Tylko że tego drugiego to czytałem tylko 2 pierwsze tomy  ( zbiorcze) i to 2-3 lata temu, więc nie do końca może pamiętam...
Fajnie że WK wydaje to w takim tempie i niedługo poznamy całość.
Mimo tego ,że praktycznie wszystko kupuje i "pasuje" mi to co tworzy Hermann to Jeremiah jakoś całkowicie mi nie podszedł. Mocno wymęczyłem 4 tomy i odpuściłem. Może jeszcze wrócę do tematu. Chociaż z drugiej strony tak wiele jest do przeczytania...


Bernard Prince - czekamy:)

Offline andrewk

Odp: Hermann
« Odpowiedź #722 dnia: Luty 21, 2017, 08:07:44 pm »
A co tam z następnymi tomami Comanche ? Na Gildii nie ma dat premier następnych albumów.

Offline szuwarek

Odp: Hermann
« Odpowiedź #723 dnia: Luty 21, 2017, 09:39:55 pm »
A co tam z następnymi tomami Comanche ? Na Gildii nie ma dat premier następnych albumów.
Zdaje się, że wydawanie następnych tomów przejął już bezpośrednio Prószyński. Pozostaje czekać jakie oni ustalą terminy. Gildia zdjęła je z przedsprzedaży, bo sami ich nie znają.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 09:43:23 pm wysłana przez szuwarek »

Offline Jaxx

Odp: Hermann
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 22, 2017, 08:49:32 pm »
Jeszcze  w styczniu 6 tom Comanche był w przedsprzedaży w Świecie Książki z rabatem 30%, co przy darmowej przesyłce przy odbiorze w punkcie dawało fajną cenę (27 zł). Zamówienie złożyłem, niestety pod koniec zeszłego tygodnia dostałem taką wiadomość:

"Złożył Pan w naszym sklepie zamówienie na tytuł "Buntownicza furia. Comanche. Tom 6". W wyniku aktualizacji oferty od wydawców otrzymaliśmy informację, iż w tej chwili tytuł nie zostanie wydany, a dopiero w maju lub czerwcu."

Nie wiem, na ile wiarygodny jest Świat Książki jako źródło informacji wydawniczych, ale w świetle tego, że 6 tom znikł też z innych sklepów, daje to jako taki obraz sytuacji. Zatem chyba sobie jeszcze poczekamy.

Przy okazji - mają też Rani 4 i 5 (w przedsprzedaży) z rabatem 30% przy zamówieniu internetowym. Z odbiorem w punkcie przesyłka jest darmowa, więc cena jest całkiem niezła. W ogóle jeżeli chodzi o książki, to Świat Książki u mnie obecnie nr 1 - zamawiając na stronie można wykosić rabaty 30-40% na większość tytułów i nie płacić za koszt przesyłki nawet przy zamówieniu pojedynczej sztuki za 15 zł. Niestety, komiksów nie mają za wiele, praktycznie wcale. 

JanT

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #725 dnia: Luty 22, 2017, 10:48:57 pm »
Pisali o tym że muszą tam coś pozmieniać w środku  :smile:

a premiery Rani:

04 - 04 Kwietnia
05 - 11 Maja

Offline bluebeery

Odp: Hermann
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 23, 2017, 09:07:59 am »
Jeszcze  w styczniu 6 tom Comanche był w przedsprzedaży w Świecie Książki z rabatem 30%, co przy darmowej przesyłce przy odbiorze w punkcie dawało fajną cenę (27 zł). Zamówienie złożyłem, niestety pod koniec zeszłego tygodnia dostałem taką wiadomość:

"Złożył Pan w naszym sklepie zamówienie na tytuł "Buntownicza furia. Comanche. Tom 6". W wyniku aktualizacji oferty od wydawców otrzymaliśmy informację, iż w tej chwili tytuł nie zostanie wydany, a dopiero w maju lub czerwcu."

Nie wiem, na ile wiarygodny jest Świat Książki jako źródło informacji wydawniczych, ale w świetle tego, że 6 tom znikł też z innych sklepów, daje to jako taki obraz sytuacji. Zatem chyba sobie jeszcze poczekamy.


A już się cieszyłem że w tym roku poznam całość (10 tomów Hermanna) a tu taka niemiła niespodzianka :(

Offline kenji

Odp: Hermann
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 23, 2017, 09:10:47 am »
Pisali o tym że muszą tam coś pozmieniać w środku  :smile:

a premiery Rani:

04 - 04 Kwietnia
05 - 11 Maja


ale Rani będzie wydawana dalej przez WK.


Ciekaw jestem jak ten rozpad wpłynie na wydawanie komiksów i dobór tytułów przez Pruszyńskiego i WK...




Tak - też się cieszyłem z czestotliwości wydawania Comanche...

Offline rzem

Odp: Hermann
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 23, 2017, 10:19:15 am »
Jakoś nie mogę się zmusić, by odbierać tę sytuację jako wróżbę "będzie lepiej".

Offline bluebeery

Odp: Hermann
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 25, 2017, 01:57:02 pm »

Offline nocny

Odp: Hermann
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 25, 2017, 09:54:47 pm »
Od tygodnia ;)

Offline bluebeery

Odp: Hermann
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 25, 2017, 10:10:27 pm »
Zgadza się. W przypływie entuzjazmu umieściłem link, a dopiero później sprawdziłem dokładną datę premiery i tak zostało :)

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Hermann
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 15, 2017, 05:02:22 pm »
Hermann ma pomysł na nowy tom Bois - Maury. Będzie dziać się w Hiszpanii podczas wojen napoleońskich. Armia Napoleona uwikłana w działania zbrojne głównie z partyzantką.
http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#Duke    (ostatni akapit)


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hermann
« Odpowiedź #733 dnia: Maj 03, 2017, 08:57:42 pm »
Największą radością konczacej się majówki był bez watpienia pierwszy ze zbiorczych tomów "Bernarda Prince'a". Pyszna zabawa na lądach i morzach, sprawnie napisana (upływ lat nie doskwiera w moich oczach scenariuszowi, raczej dodając mu klasy) opowieść w kolejnych odsłonach doprecyzowuje charakter postaci i zasady rządzące serią. Przyznam, że najbardziej zaciekawiła mnie postać Barneya Jordana, którego komiksowym protoplastą na frankofonskim rynku komiksowym byłby chyba kapitan Baryłka, ale ktorego, co ciekawe, "baryłkowatość" objawia sie dopiero po tym, jak na kartach rownolegle wydawanego Blueberry'ego zadebiutował Jimmy. Serie te zresztą faktycznie wiele zdaje się łączyć i choć sceneria inna to duch opowieści jakby wspólny, choć tu historie łaczą się ze sobą inaczej niż w serii Charliera i Girauda.   
Kreska młodego Hermanna leje miód na moje serce. Mogę patrzeć godzinami. I pewnie będę.
(Za krótka była dla komiksów ta majówka).
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline rzem

Odp: Hermann
« Odpowiedź #734 dnia: Maj 04, 2017, 06:51:42 am »
Też zacząłem Bernarda Prince'a w majówkę, przetykając jego tomy z Valerianem 7.
Podobieństwa z Blueberrym również mi się udzieliły- autorzy stworzyli jakby rzeczy tej samej natury, oczywiście z własnym kolorytem. Określiłbym obydwa jako Komiksy Wielkiej Przygody.
Dodam jeszcze, że pierwszy zeszyt wzbudzał jeszcze odczucia jak wieki temu lektura Gucka i Rocha.