Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 280081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 20, 2015, 09:24:02 pm »
Panie kochany! Z nieba mi spadłeś z tymi tytułami! :wink: Bergmana i Tarkowskiego mam zaliczonego, ale filmów Vláčila nie znam a widzę, że zapowiada się na potężna ucztę. Dziękuję za polecenie! :smile:
O, radości, iskro bogów, w końcu ktoś chce zobaczyć mój ulubiony film. :smile: Nie można go zdobyć legalnie, ale użytkownik Jaromil (z Filmwebu i na tak zwanym gryzoniu) zrobił świetne napisy. To w sumie dziwne, że Małgorzata jest tak mało znana, skoro została swego czasu wybrana najlepszym czeskim filmem w historii. To tak jakby nie znać Ziemi obiecanej, która została wybrana najlepszym filmem polskim. W każdym razie zapnij pasy, bo to uczta.

Jeszcze nie wymieniłem Siódmej pieczęci, ale na milion procent znasz. I jest jeszcze film, który nagrałem sobie w te święta na TVP Kulturze. Tytuł to Franciszek, kuglarz boży. Jeszcze nie widziałem. Ale to też te klimaty.

Offline Thomas29Needles

Odp: Hermann
« Odpowiedź #436 dnia: Kwiecień 20, 2015, 10:56:55 pm »
O, radości, iskro bogów, w końcu ktoś chce zobaczyć mój ulubiony film. :smile: Nie można go zdobyć legalnie, ale użytkownik Jaromil (z Filmwebu i na tak zwanym gryzoniu) zrobił świetne napisy. To w sumie dziwne, że Małgorzata jest tak mało znana, skoro została swego czasu wybrana najlepszym czeskim filmem w historii. To tak jakby nie znać Ziemi obiecanej, która została wybrana najlepszym filmem polskim. W każdym razie zapnij pasy, bo to uczta.

Jeszcze nie wymieniłem Siódmej pieczęci, ale na milion procent znasz. I jest jeszcze film, który nagrałem sobie w te święta na TVP Kulturze. Tytuł to Franciszek, kuglarz boży. Jeszcze nie widziałem. Ale to też te klimaty.
Taką tematykę to ja zawsze i bardzo chętnie ;)

Co do "Siódmej..." to owszem, widziałem, ale nie pałam wielką miłością do Bergmana. Ot, zaliczyłem i na pewno nie wrócę.

Udało mi się już zdobyć Małgorzatę. Po seansie podzielę się wrażeniami. Z czeskich, polecam husycką trylogię Vávry (Jan Hus, Jan Zizka i Proti Vsem). Nie ten kaliber co Małgorzata, jak sądzę, ale i tak kawał epickiego kina ;)

Polecam też jugosłowiański, dosyć mocny staroć p.t "Banovic Strahinja", u nas wyświetlany kiedyś jako "Serbski Sokół".

Offline piotrassss

Odp: Hermann
« Odpowiedź #437 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:27:06 am »

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #438 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:23:12 am »
Udało mi się już zdobyć Małgorzatę. Po seansie podzielę się wrażeniami. Z czeskich, polecam husycką trylogię Vávry (Jan Hus, Jan Zizka i Proti Vsem). Nie ten kaliber co Małgorzata, jak sądzę, ale i tak kawał epickiego kina :wink:

Polecam też jugosłowiański, dosyć mocny staroć p.t "Banovic Strahinja", u nas wyświetlany kiedyś jako "Serbski Sokół".
Tytuły zanotowane. Dzięki. :)

Offline Eieo

Odp: Hermann
« Odpowiedź #439 dnia: Kwiecień 23, 2015, 10:12:49 pm »
Filmiki z Hermannem przy pracy nad "Bez przebaczenia" i innymi komiksami: https://www.youtube.com/user/HermannBD/videos Przypomina mi to materiały z płyty dołączonej do oryginalnego wydania "Westernu" Rosińskiego i Van Hamme'a w 2001 roku.

Offline devilbot

Odp: Hermann
« Odpowiedź #440 dnia: Kwiecień 27, 2015, 08:55:16 pm »
Widzieliście okładkę "Bez Przebaczenia"?


Gość po tylu latach się zorientował, że jednak twarzy to on nie potrafi rysować.

Offline freshmaker

Odp: Hermann
« Odpowiedź #441 dnia: Kwiecień 27, 2015, 08:58:51 pm »
co was napadlo z tym rysowaniem twarzy? hejt hermanna trwa. to kto waszym zdaniem ladnierysuje twarze? rosinski?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Itachi

Odp: Hermann
« Odpowiedź #442 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:10:26 pm »
co was napadlo z tym rysowaniem twarzy? hejt hermanna trwa.

A co miało napaść? Jak widać autor wywołuje skrajne emocje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #443 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:14:40 pm »
to kto waszym zdaniem ladnierysuje twarze? rosinski?

Pewnie Jim Lee!  :lol:

Też byłem zaskoczony tym krytykowanie twarzy u Hermanna, ale co zrobić...

Offline freshmaker

Odp: Hermann
« Odpowiedź #444 dnia: Kwiecień 27, 2015, 09:28:58 pm »
pamietam podobny hejt po ukazaniu sie sądu nad gotham. 70% nakladu poszlona przemiał. myslalem ze czytelnicy juz troche dojrzeli ale nie przestają mnie zaskakiwac. loisel tez maluje brzydkie mordy. za to kowalski ladne, ale plecy konia brzydkie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Koalar

Odp: Hermann
« Odpowiedź #445 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:40:10 pm »
pamietam podobny hejt po ukazaniu sie sądu nad gotham. 70% nakladu poszlona przemiał. myslalem ze czytelnicy juz troche dojrzeli ale nie przestają mnie zaskakiwac.

Gwoli ścisłości, bo czytam teraz stare Spidery z TM-Semica i w numerze 4/96 stoi:

Cytat: Arkadiusz Wróblewski
"Sąd Nad Gotham" także miał się sprzedać. W końcu dostaliśmy za niego dużo poklasku i nawet nagrodę w czasie konwentu komiksowego w Łodzi. Tymczasem zwroty sięgały sześćdziesięciu procent całego nakładu.

Abstrahując od Sądu, który jest komiksem nie najlepszym (może na tle historyjek Micheliniego ze Spidera był rzeczywiście czymś poważniejszym), a nie zszedł raczej głównie dlatego, że był drogi, to Hermann rzeczywiście rysuje brzydkie twarze, o czym, jeśli dobrze pamiętam, sam przecież mówił.
A krytyka twarzy Hermanna pojawia się już na początku tego tematu. I nie jest to tylko narzekanie na to, że są brzydkie, pojawiają się głosy, że są do siebie podobne i szwankuje mimika.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #446 dnia: Kwiecień 28, 2015, 12:10:44 am »
Jak sobie tak człowiek pomyśli, że w czasach Tm-semic istniał już konwent w Łodzi, to robi się trochę dziwnie. :smile: W 1996 roku miałem 10 lat i nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak konwent komiksowy. Prehistoria prehistorii.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hermann
« Odpowiedź #447 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:00:26 pm »

co was napadlo z tym rysowaniem twarzy? hejt hermanna trwa. to kto waszym zdaniem ladnierysuje twarze? rosinski?
[/quote]

Ja tam nie trawię  twarzy rysowanych przez Kasprzaka.
Szczególnie twarze kobiet i te popuchnięte usta ( jak po operacji plastycznej )
Jednak w trakcie czytania , po czasie  , przestaję to zauważać.
"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #448 dnia: Kwiecień 29, 2015, 12:16:06 am »
Ja tam nie trawię  twarzy rysowanych przez Kasprzaka.
Szczególnie twarze kobiet i te popuchnięte usta ( jak po operacji plastycznej )
Jednak w trakcie czytania , po czasie  , przestaję to zauważać.

Greg, w swym poście poruszyłeś bardzo poważne zagadnienie, mianowicie, który ogląd jest właściwy? Czy ten, gdy przed czytaniem zauważasz popuchnięte usta, czy też może ten, gdy w trakcie czytania ich nie zauważasz? Zwrócmy uwagę na to, że dla recepcji komiksu istotne jest to, co widzimy i na co zwracamy uwagę podczas czytania, a nie to, co dostrzegamy, czy może raczej wydaje się nam, że dostrzegamy, przed przystąpieniem do lektury.

A więc jak to w końcu jest? Czy Twoim zdaniem, kobiety rysowane przez Kasprzaka mają popuchnięte usta, czy też popuchniętych ust nie mają? Bo przecież chyba nie sądzisz, że Twój wzrok, wsparty wytężoną uwagą, powoduje, niczym kojący balsam, ustąpienie owej (wyimaginowanej?) opuchlizny.

Aby nadać powyższemu pytaniu odpowiedni ton powagi, na którą niewątpliwie ono zasługuje, nadmienię jedynie, że nad podobnym zagadniem rozmyślał swego czasu Bertrand Russell, zastanawiając się, dlaczego ludzie twierdzą o tzw. 'okrągłym stole', że jest okrągły, skoro istnieje tylko jeden kierunek patrzenia, wzdluż którego ów stół jawi się jako okrągły, i to na dodatek kierunek taki, z którego na stół (niemalże) nigdy się nie patrzy, podczas gdy z punktu widzenia pozostałej, nieskończonej liczby kierunków, z których zwykle się stół postrzega, kształt stołu okrągły już nie jest, tylko przyjmuje różne kształty eliptyczne.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Hermann
« Odpowiedź #449 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:46:54 pm »
Faktycznie - ten mój post to szczyt liryki/logiki  nie jest .
Na moje usprawiedliwienie mam to -  że w czasie  gdy go pisałem
byłem bombardowany przez żonę informacjami jakie przyniosła
z wywiadówki szkolnej.
A usta kobiet rysowanych przez Pana Kasprzaka są popuchnięte i już!
A Pan Rosiński to bardzo ładnie rysuje/ maluje  twarze kobiet - np. Vlana . !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 08:54:35 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

 

anything