Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 277819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 22, 2014, 06:28:20 pm »

Tak samo byłem "za gówniarza" rozczarowany Thorgalem-Władca Gór..nie pasował mi do reszty...Dla mnie Siguard jest najlepszym komiksem z serii...bo nie jest banalny...i przewidywalny
Władca gór to jeden z moich ulubionych Thorgali  :biggrin:

Nie rozpisywuje sie, bo nie miejsce tutaj. Zauważam jedynie, iż ja nadal podzielam zdanie Bosssa "za gówniarza" względem "Władcy". Oparcie fabuły na zabawach z czasem daje o wiele więcej możliwości niż mocno schematyczne konsekwencje pętelek temporalnych tam zaserwowanych. Przykład z 1958 r. - All you zombies

Offline TePe

Odp: Hermann
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:33:49 pm »
No nie powiedziałbym, aby elementy fantastyczne w tomie 4 zostały podane subtelnie. Raczej podane zostały za pomocą łopaty, że tak powiem z rozmachem.
Były one bardziej subtelne niż w Sigurdzie.


Offline starcek

Odp: Hermann
« Odpowiedź #362 dnia: Wrzesień 22, 2014, 07:54:29 pm »

Przykład z 1958 r. - All you zombies
W tym roku zrobili ekranizację..
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 13, 2014, 11:24:28 am »
Drugi tom "Jeremiaha" trzyma poziom pierwszego. Akcja, przygoda, kłopoty w które ładują się Kurdy i Jeremiah, oraz wspaniałe rysunki Hermanna - tak to pewnie będzie wyglądało, pasuje mi to. Z pewnością jedna z ciekawszych serii frankofońskich na naszym rynku. Już czekam na kolejny tom, który podobno wyjdzie jeszcze w tym roku.

"Historia anioła" - krótka nowelka z zaskakującym zakończeniem. Nie był to komiks tak bogaty w treść jak zeszłoroczny "Zabójca Hunga" Tardiego, ale mimo wszystko przyjemna lektura - oby zachęciła czytelników do sięgnięcia po inne komiksy Hermanna. Mam nadzieję, że w przyszłym roku WK też uraczy nas jakimś darmowym komiksem autora tej rangi, co Tardi, czy Hermann.

Offline Jelsky

Odp: Hermann
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 23, 2014, 08:50:02 pm »
Z pewnością jedna z ciekawszych serii frankofońskich na naszym rynku. Już czekam na kolejny tom, który podobno wyjdzie jeszcze w tym roku.

Elemental  mógłby to wydawać co dwa miesiące. Na zmianę z Comanche (cicha nadzieja, że może jednak). Brałbym.

Offline peta18

Odp: Hermann
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 23, 2014, 08:57:58 pm »
"Historia anioła" - krótka nowelka z zaskakującym zakończeniem.
Zakonczenie nie bylo w ogole zaskakujace. Ten komiksik jest przewidywalny prawie od samego poczatku. W dodatku bardzo marny jest fabularnie. Historia jest kompletnie bez sensu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Hermann
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 23, 2014, 09:01:12 pm »
Dają za darmo, to czego tu się spodziewać :wink:

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 23, 2014, 09:24:46 pm »
Dają za darmo, to czego tu się spodziewać :wink:

hej, hej,hej....
rok temu za darmo było ARCYDZIEŁO!!!!

a to w tym roku przewidywalne, jasne... ale bólu podczas czytania nie czułem. zdecydowanie pozytywnie...

Offline Itachi

Odp: Hermann
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 23, 2014, 09:27:21 pm »
rok temu za darmo było ARCYDZIEŁO!!!!

Przypomnisz mi jaki był to tytuł?

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 23, 2014, 09:36:59 pm »
"Zabójca Hunga" Tardi'ego
malutki masterpiece...

Offline Itachi

Odp: Hermann
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 23, 2014, 09:37:36 pm »
Nie miałem okazji przeczytać.

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 23, 2014, 09:38:42 pm »
jakbyś miał okazję stworzyć okazję to się nie wahaj...

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 23, 2014, 10:12:22 pm »
hej, hej,hej....
rok temu za darmo było ARCYDZIEŁO!!!!

a to w tym roku przewidywalne, jasne... ale bólu podczas czytania nie czułem. zdecydowanie pozytywnie...
to zeszłoroczne "arcydzieło" było dość mocno przewidywalne....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

fragsel

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 23, 2014, 10:24:16 pm »
widocznie macie tak jak ja z serialami amerykańskimi: jak widziałem wszystko to już nie zaskoczy mnie nic... nawet jak w scenie obyczajowej gościa autobus przejedzie przewidziałem...

ośmielę się z moim poprzednikiem nie zgodzić. dla mnie to był #6 top 2013...

Offline wilk

Odp: Hermann
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 24, 2014, 02:49:38 pm »

ośmielę się z moim poprzednikiem nie zgodzić. dla mnie to był #6 top 2013...
Przychylam posta. "Zabójca Hunga" to dla mnie jedno z największych zaskoczeń 2013 r., krótki a bardzo dobry komiks. Porównując do innych komiksów Tardiego wydanych w Polsce to uważam wręcz, że jako całość jest nawet lepszy niż "Krzyk ludu" i porównywalny jakościowo (oczywiście nie fabularnie) do "To była wojna okopów".

 

anything