Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 281104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 24, 2014, 06:57:45 pm »
Dopiero teraz przeczytałem te dwa tomy Jeremiaha, wydane przez Amber. Daruję sobie komentowanie tego, jak kretyńsko Amber zabrał się za Jeremiaha, mniejsza z tym. Ważne, że za chwilę seria startuje jak należy.

Rzeczywiście dobrze się czyta takie pojedyncze tomy, bo są to zamknięte historie. Choć jeszcze dobrze ich nie poznałem, to już zdążyłem polubić dwójkę głównych bohaterów. Do tego ciekawe postaci drugoplanowe, przygoda i akcja. No i świat przyszłości, trochę podobny do tego z Drogi, czy Żywych trupów, wg. Wikipedi: "po wojnie między białymi a czarnymi, która zniszczyła cywilizację". Bardzo dobra seria!

Offline adro

Odp: Hermann
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:02:05 pm »
no ja tez zastanawialem sie wiele razy, kto w amberze wpadl na tak kretynski pomysl, zeby zaczynac serie od ktoregos tam albumu. To byl jeden z wiekszych absurdow na naszym ryneczku. W ogole jakim cudem licencjodawca zezwolil na taki sposob wydawania Jeremiah, to byla mega wtopa.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pioma10

Odp: Hermann
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 25, 2014, 01:36:28 pm »
no ja tez zastanawialem sie wiele razy, kto w amberze wpadl na tak kretynski pomysl, zeby zaczynac serie od ktoregos tam albumu. To byl jeden z wiekszych absurdow na naszym ryneczku. W ogole jakim cudem licencjodawca zezwolil na taki sposob wydawania Jeremiah, to byla mega wtopa.
pzdr

Może dlatego, że akurat te numery wyszły w USA w tym czasie:
http://www.eurocomics.info/jeremiah.html

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 25, 2014, 02:32:26 pm »
Może dlatego, że akurat te numery wyszły w USA w tym czasie:
http://www.eurocomics.info/jeremiah.html

Dokładnie tak właśnie wtedy było - wydanie polskie szło równolegle z anglojęzycznym, nr 22 czyli "Noc na bagnach" był wówczas najświeższym tomem, a wydany został w związku z wprowadzaniem na rynek amerykański serialu na motywach Jeremiaha. Serial padł chyba po pierwszym sezonie, komiks również się wtedy nie przyjął. Większą zagadkę stanowiło wydanie po tomie 22 - tomu nr 20 (Najemnicy); tzn. Amber wydał to również w takiej kolejności, jak na rynku amerykańskim, pytanie tylko dlaczego oni zainteresowali się akurat tym tomem, bo wcale się jakoś nie wyróżniał wśród pozostałych (no może w Polsce wyróżniał się wyjątkowo słabym poziomem tłumaczenia).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 25, 2014, 02:48:53 pm »
Większą zagadkę stanowiło wydanie po tomie 22 - tomu nr 20 (Najemnicy)

Tak, zastanawiające. Właśnie jak ostatnio czytałem te dwa Amberowskie tomy Jeremiaha, najpierw przeczytałem ten bez cyferki na grzbiecie (22 tom), a po nim ten z "2" na grzbiecie (20 tom). Nie wiem czy nie najlepsze co Amber zrobił dla serii Jeremiah, to to, że przestał ją wydawać?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 25, 2014, 08:34:36 pm »
Tak, zastanawiające. Właśnie jak ostatnio czytałem te dwa Amberowskie tomy Jeremiaha, najpierw przeczytałem ten bez cyferki na grzbiecie (22 tom), a po nim ten z "2" na grzbiecie (20 tom). Nie wiem czy nie najlepsze co Amber zrobił dla serii Jeremiah, to to, że przestał ją wydawać?


Ja też niedawno przypomniałem sobie te 2 amberowskie tomy: tom 22 wyraźnie lepiej "wchodził" niż nr 20... tutaj aż raziły drewniane dialogi. (Sprawdziłem, każdy z tych tomów tłumaczyła inne osoba). Jak dla mnie, te komiksy Amberu sprzed 10 lat to sztandarowy dowód na to, że "nie szata zdobi... komiks", niby extra wydanie: hc, dobry papier, ale treść potraktowana naprawdę kiepsko (tłumaczenie, brak korekty, bijące po oczach 'komputerowe' litery...)


A tak na marginesie (bez żadnej złośliwości), jak na mój gust, Wieże B-M z Wydawnictwa Komiksowego też potraktowane trochę po macoszemu, być może istotne w tym przypadku było bardzo duże tempo wydawnicze. Szczerze mówiąc, wolałbym 'wolniej', jeśli miało by to iść w parze z 'porządniej'.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline pioma10

Odp: Hermann
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 25, 2014, 09:22:05 pm »
Dokładnie tak właśnie wtedy było - wydanie polskie szło równolegle z anglojęzycznym, nr 22 czyli "Noc na bagnach" był wówczas najświeższym tomem, a wydany został w związku z wprowadzaniem na rynek amerykański serialu na motywach Jeremiaha. Serial padł chyba po pierwszym sezonie, komiks również się wtedy nie przyjął.
Serial 'wytrzymał' 2 sezony... i jak dla mnie nie był zły, tyle że z komiksem niewiele miał wspólnego.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 26, 2014, 02:07:58 pm »
Serial 'wytrzymał' 2 sezony... i jak dla mnie nie był zły, tyle że z komiksem niewiele miał wspólnego.


Zachęcony raczej pozytywnymi opiniami, przebrnąłem właśnie przez pilota serialu, no i muszę powiedzieć po prostu 'masakra'; nawet najsłabsze tomy komiksu Huppena były dla mnie o wiele łatwiej strawne niż (podobno) jeden z kilku najlepszych epizodów serialu "na motywach..."
Jako ciekawostka: oprócz nazwiska słynnego celebryty sprzed 15-tu lat (tutaj w roli tytułowej), będącego również współproducentem serialu, zauważyłem też w napisach nazwisko Michaela Straczynskiego, chyba głównego odpowiedzialnego za tę wątpliwą produkcję.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Gazza

Odp: Hermann
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:26:00 pm »
Serial miał swój klimacik i w tamtych czasach podobał mi się. Oczywiście nie przetrwał próby czasu i dzisiejsze seriale zjadają go poziomem, rozmachem i jakością wykonania na śniadanie, ale sentyment pozostał i płytki z obydwoma sezonami trzymam wciąż pod ręką. ;)

Co do wydania Amberu - ogromnym plusem tamtej edycji (nie licząc HC) jest fakt, że zaszczepił we mnie miłość do serii i prac Hermanna. :)

Offline giera

Odp: Hermann
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 08, 2014, 03:41:33 pm »
Reinhardt, czwarty tom w serii Wieże Bois-Maury, jest albumem wyjątkowym. Z kilku powodów. Po pierwsze, w żadnym z poprzednich nie wyeksponowano tak silnie roli Aymara de Bois-Maury, o którym wreszcie można powiedzieć, że gra pierwsze skrzypce. Po drugie – do tej pory w serii Hermannowi udawało się trzymać realistycznej konwencji, a w Reinhardzie od tej ortodoksji (w pewien sposób) odchodzi. I wreszcie po trzecie – jest to wyraźnie najsłabszy z wydanych do tej pory komiksów z cyklu.

więcej tu:
http://dybuk.wordpress.com/2014/05/08/wieze-bois-maury-4-reinhardt/
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline vision2001

Odp: Hermann
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 14, 2014, 11:29:04 am »
Wydawnictwo Komiksowe na FB ogłosiło:



23 maja (piątek) o godzinie 15:00 zapraszamy do Instytutu Romanistyki UW na ul Dobrej 55. Spotkanie z Hermannem w języku francuskim.
24 maja (sobota) o godzinie 10:00 na głównej scenie festiwalowej spotkanie z Hermannem. Tłumaczenie na język polski i migowy.
Po spotkaniu Autor podpisuje autografy. UWAGA – obowiązuje lista kolejkowa według numerów. Numery rozdajemy na stoisku Sklep.gildia.pl/Wydawnictwo Komiksowe w piątek od godz. 16:30.
25 maja (niedziela) o godzinie 10:00 Autor podpisuje komiksy.
Obowiązuje lista kolejkowa z piątku, lub – w przypadku jej wyczerpania od godz. 9:00 na naszym stoisku będzie można zapisać się do kolejki.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pioma10

Odp: Hermann
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 14, 2014, 01:16:34 pm »
Czy dobrze rozumiem:

kupuję bilet na piątek, aby zarezerwować numer w kolejce, abym otrzymał podpis w sobotę (czyli też muszę kupić bilet), a jak Hermann nie zdąży w sobotę to podpisze w niedzielę (i też muszę kupić bilet)?

zgadza się?

Jeżeli nie jestem z Warszawy to jeszcze muszę mieć nocleg z piątku na sobotę i ewentualnie z soboty na niedzielę.

Po to by zdobyć autograf (skoro 'tylko' podpisuje) muszę poświęcić sporo czasu i trochę pieniędzy. Jestem fanem, ale chyba nie aż takim.

Offline vision2001

Odp: Hermann
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 14, 2014, 01:21:52 pm »
Czy dobrze rozumiem:

kupuję bilet na piątek, aby zarezerwować numer w kolejce, abym otrzymał podpis w sobotę (czyli też muszę kupić bilet), a jak Hermann nie zdąży w sobotę to podpisze w niedzielę (i też muszę kupić bilet)?

zgadza się?

Jeżeli nie jestem z Warszawy to jeszcze muszę mieć nocleg z piątku na sobotę i ewentualnie z soboty na niedzielę.

Po to by zdobyć autograf (skoro 'tylko' podpisuje) muszę poświęcić sporo czasu i trochę pieniędzy. Jestem fanem, ale chyba nie aż takim.
Dobra 55 to Uniwersytet Warszawski. Wejście powinno być za free.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pioma10

Odp: Hermann
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 14, 2014, 01:36:25 pm »
Dobra 55 to Uniwersytet Warszawski. Wejście powinno być za free.

Numery rozdajemy na stoisku Sklep.gildia.pl/Wydawnictwo Komiksowe w piątek od godz. 16:30.

Stanowisko Gildii chyba jest tam gdzie MFK, a nie na Dobrej.

Offline vision2001

Odp: Hermann
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 14, 2014, 01:46:29 pm »
Stanowisko Gildii chyba jest tam gdzie MFK, a nie na Dobrej.
A to bardzo przepraszam. Masz rację.
A to dziwna ta sytuacja...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---