Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 277811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Hermann
« dnia: Wrzesień 08, 2005, 11:50:51 pm »
Cytat: "spidey"

może kiedyś opowiesz mi o innych komiksach Hermanna i o starszych tomach Jeremiaha, niewydanych u nas w Polsce (tylko bez zbyt dużych spojlerów ;) ).


Hermann ma na koncie cztery serie komiksowe" "Bernard Prince", "Comanche", "Jeremiah" i "Wieże Bois-Maury". Pierwszej praktycznie nie znam, pozostałe uważam za rewelacyjne. Ostatnią z wymienionych - wręcz za genialną. Nie jestem jedynym czlowiekiem na tym forum, który sobie wysoko ceni Hermanna. Załóż w dziale komiksy europejskie poświęcony mu temat, to sam zobaczysz, ile osób się odezwie (na mnie możesz liczyć)...

Offline turucorp

Hermann
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2005, 12:03:43 am »
Cytat: "N.N."

Hermann ma na koncie cztery serie komiksowe" "Bernard Prince", "Comanche", "Jeremiah" i "Wieże Bois-Maury". Pierwszej praktycznie nie znam, pozostałe uważam za rewelacyjne. Ostatnią z wymienionych - wręcz za genialną. Nie jestem jedynym czlowiekiem na tym forum, który sobie wysoko ceni Hermanna. Załóż w dziale komiksy europejskie poświęcony mu temat, to sam zobaczysz, ile osób się odezwie (na mnie możesz liczyć)...


ja nie wiem czy sie odezwe, bo mam dosyc proszenia sie wydawcow o "Wieze..." (ile to juz lat Wojtek Birek kisi tlumaczenia w szufladzie?), kompletny absurd, "Thorgal" sprzedaje sie jak goraca bulka, a na protoplaste nie ma wydawcy :?

Offline andruth

Hermann
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2005, 01:53:14 am »
Cytuj
(ile to juz lat Wojtek Birek kisi tlumaczenia w szufladzie?),


eee, tam, nie kisi, nie przetłumaczył  całości przecież, zresztą od jakiegoś czasu "Wieże..." leżą se u mnie i jeszcze poleżą. :D

Ale np. taki Burgeon - Pasażerowie Wiatru i Towarzysze Zmierzchu to faktycznie od lat przetłumaczeni w całości leża i czekają na zmiłowanie :cry:

Offline andruth

Hermann
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2005, 01:58:31 am »
A Hermman - cóż moja miłość do niego jest wielka, stała i nie przemijająca

NN. napisał
Cytuj
Hermann ma na koncie cztery serie komiksowe" "Bernard Prince", "Comanche", "Jeremiah" i "Wieże Bois-Maury".


no ma jeszcze jedną - dziecięcą "Nic" do scenariusza Morphee
i łan- szoty oczywiście

N.N.

  • Gość
Hermann
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2005, 07:15:34 am »
Cytat: "andruth"
A Hermman - cóż moja miłość do niego jest wielka, stała i nie przemijająca


Wiedziałem, że się odezwiesz ;)

Offline spidey

Hermann
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2005, 08:23:08 pm »
O widzę że temat o Hermannie został już założony :D . Ja zbyt dużo komiksów jego autorstwa nie czytałem ale te co mam bardzo przypadło mi do gustu i już stał się on jednym z moich ulubionych twórców komiksowych. Przez moje ręcę przewinęły się dotąd tylko dwa tomy Jeremiaha wydane przez Amber, Krwawe Gody wydane przez Egmont i w Świecie Komiksu była bodajże jakaś historyjka z Bernardem Princem. Mam kilka pytań w związku z tym autorem:
1. Z ilu tomów w oryginale składa się Jeremiah i w jakich latach się ukazywał (a może nadal się ukazuje) ?
2. Które to były tomy Jeremiaha wydane przez Amber ?
3. O czym jest (w kilku słowach) Comanche ?
4. O czym są (też w kilku słowach) Wieże Bois-Maury ?
5 Czy Hermann nadal tworzy komiksy ?

Offline turucorp

Hermann
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2005, 09:06:44 pm »
Cytat: "spidey"

1. Z ilu tomów w oryginale składa się Jeremiah i w jakich latach się ukazywał (a może nadal się ukazuje) ?

http://www.bedetheque.com/index.php?S=10
Cytat: "spidey"
2. Które to były tomy Jeremiaha wydane przez Amber ?

20 i 22
Cytat: "spidey"
3. O czym jest (w kilku słowach) Comanche ?

a serie "Blueberry" czytales?
to takie klimaty
Cytat: "spidey"
4. O czym są (też w kilku słowach) Wieże Bois-Maury ?

Sredniowiecze, bardziej na serio niz np. w "Thorgalu"
Cytat: "spidey"
5 Czy Hermann nadal tworzy komiksy ?

tak, takie rzeczy jak np. "Zhong Guo", "The Girl from Ipanema"

N.N.

  • Gość
Hermann
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2005, 11:34:52 pm »
Cytat: "turucorp"

Cytat: "spidey"
3. O czym jest (w kilku słowach) Comanche ?

a serie "Blueberry" czytales?
to takie klimaty

Niezupełnie. Tyle, że western. jest rancho, które należy do dziewczyny imieniem Comanche, jest kowboj, który nazywa się Red Dust i jest głownym bohaterem serii i są westernowe historie - bandyci, napady na dyliżanse, walka o zachowanie rancha, takie tam... Moim zdaniem - bardziej klimatyczne niż Blueberry...
Cytuj

Cytat: "spidey"
4. O czym są (też w kilku słowach) Wieże Bois-Maury ?

Sredniowiecze, bardziej na serio niz np. w "Thorgalu"


Dużo bardziej serio, z dbałością o realizm, odtworzenie mentalności ludzi z tamtych czasó itp. Chociaż najbardziej podobał mi się odcinek w którym SPOILER pojawia się Matka Boska.

Offline andruth

Hermann
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2005, 09:02:41 am »
Cytuj
Wiedziałem, że się odezwiesz


jeśli Hermman jest stołem to ja zawsze będę nożycami :lol:

Cytuj
spidey napisał:
4. O czym są (też w kilku słowach) Wieże Bois-Maury ?

Sredniowiecze, bardziej na serio niz np. w "Thorgalu"



e, no to uproszczenie, i to spore.Ja tam skojarzeń z Thorgalem nie mam, to inna bajka.To na pierwszy rzut oka wygląda podobnie graficznie, ale to dlatego, zże Hermman był kimś w rodzaju, hmm, "opiekuna" Rosińskiego, gdy ten zjawił sie w Belgii.Rosiński "podrasował" swój sposób i styl rysowania, chcąc trochę bardziej być w stylu frankofońskim, i zrobił to właśnie wzorując sie na Hermmanie.Wystarczy porównać pierwsze Thorgale rysowane jeszcze w Polsce i te mniej wiecej od "Upadku Brek Zarith".



[/quote]Dużo bardziej serio, z dbałością o realizm, odtworzenie mentalności ludzi z tamtych czasó itp
Cytuj



mnie się podoba takie bardzo wierne przedstawienie epoki, bez fałszywych mitów i bajkowości, często w takich historiach spotykanych.
To średniowiecze jest fascynujące ale i okrutne, brudne i prymitywne.
Podoba mi graficzna kreacja tego świata, drobiazgowo wręcz perfekcyjna.
I tylko w tej serii jestem w stanie zaakceptować sposób rysowania przez Hermmana twarzy, zwłaszcza kobiecych.On je strasznie szpetne robi, ale w tej serii to jakoś nie przeszkadza ( gdzie indziej jakoś mi sie gryzie)
Moje ulubione albumy serii - "Alda", "Khaled" "Olivier" i pierwszy z serii "prequeli" "Assunta"

a tak nawiasem mówiąc Hermman w ciągu 40 lat zawodowej kariery narysował ponad 70 albumów róznych serii co daje około 2 i pól albumu rocznie ( jakoś tak)...  

ma chłop parę!
skleiłem te posty - gili

Gilbaert

  • Gość
Hermann
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2005, 09:21:27 am »
ciekawe kiedy śpi, 2,5 albumu rocznie! ja znam kolesi, którzy robią 4 plansze przez dwa lata... :roll:

Offline Kowal^

Hermann
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2005, 12:23:39 pm »
Cytat: "andruth"
a tak nawiasem mówiąc Hermman w ciągu 40 lat zawodowej kariery narysował ponad 70 albumów róznych serii co daje około 2 i pól albumu rocznie ( jakoś tak)...  

ma chłop parę!
oj ma w sumie mozna by japoncow mu podstawic bo oni maja jeszcze wiecej ale diabli tylko wiedza ilu faktycznych wyrobniow przy takiej mandze siedziało. Gdzies czytałem ze Shirow ma srednio 3 strony na dzien... Lawrence od 3 do 12 tygodni plansza

Offline Maciej

Hermann
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2005, 07:56:53 pm »
Ja robię nawet do 10 plansz dziennie  :roll:

A jakby mi ktos zapłacił to spokojnie planszę w dzień ładnie wydziabię.
PencilPaul dostaje kase z USA i macha 24 strony na miesiąc.

To nie jest dyskusja o szybkości w porównaniu Hermmana do wolontariuszy... więc skończmy offtop.


A te "wieże..." to ja bym chętnie poczytał  :(
Jeremiaszka w sumie też...
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline andruth

Hermann
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:59:54 pm »
Cytuj
To nie jest dyskusja o szybkości w porównaniu Hermmana do wolontariuszy... więc skończmy offtop


I nie miała byc, przynajmniej jeśli chodzi o mnie .Chciałem tylko zasygnalizować że dorobek Hermmana jest całkiem spory i jest on twórcą raczej płodnym, a co ważne IMO ilość idzie w parze z jakością. :D

Offline Maciej

Hermann
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2005, 09:54:49 pm »
Spoko, rozumiem, ale koledzy polecieli w zupełnie iinym kierunku  :roll:

ten kierunek już sobie darujmy panowie :) gil
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Dynamite

Hermann
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2006, 05:25:43 pm »
"Caatinga", czy to coś komuś mówi. Widziałem ten komiks raz, lecz zapadł mi w pamięci. Mam nadzieję, że jakiś wydawca zaryzykuje edycję u nas. :?: