Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 345084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 04, 2008, 10:49:10 am »
No i co Raf, wiesz o jaki tytuł chodzi, odpowiedziałeś już?
Niestety nie wiem....Jakieś propozycje? A może po prostu wiesz?
Nocy Matko Dnia

Offline bąbielek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:54:14 am »
Moonshadow -  J. M. DeMatteis, Jon J. Muth, Kent Williams, George Pratt.

Klick me up, klick me down.

Offline yurek1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 04, 2008, 12:29:41 pm »
na pewno Moonshadow. to całkiem fajny komiks, mocno surrealistyczny, przyjemnie namalowany. taka bajka - zdecydowanie dla dorosłych, wziąwszy pod uwagę choćby specyficzne hobby tego stwora, takiego włochatego, jak mu tam.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 04, 2008, 12:46:14 pm »
Kurcze, człowiek odejdzie od komputera na dwie godziny i już taki bąbielek popsuje całą zabawę :(

Offline Raf Fariszta

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 04, 2008, 01:40:24 pm »
Sądząc po rysownikach będzie to rewelacja...choćby tylko z uwagi na warstwę plastyczną... Przykładowo Mystery play, Fountain i Harvest Breed to ekstraklasa....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 01:43:48 pm wysłana przez Raf Fariszta »
Nocy Matko Dnia

ramirez82

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 04, 2008, 03:24:18 pm »
Na pewno Moonshadow? Sam wymieniłem ten komiks w ostatniej ankiecie manzoku i gdyby to rzeczywiście chodziło o niego, był bym happy. Ciekawe tylko czy zaprezentowali by od razu kompletne wydanie, a to liczy sobie kilkaset stron przecież...

Swoją drogą - J. M. DeMatteis. Ciekaw jestem autorskiej serii tego scenarzysty. Pamiętam go tylko z Tm-semicowych Spidermanów, całkiem sporo wyciskał z schematów superhero.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 04:12:50 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Koro

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 04, 2008, 04:26:11 pm »
Rozumiem, że to jest ta niespodzianka która ma nam wynagrodzić poślizg Igreka?

Gilbaert

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:56:04 pm »
Cytuj
Harvest Breed
rysunkowo owszem, ale fabularnie to kiszkowate raczej. To nie jest czasem ten komiks w którym jest jakiś myk z polskim czarownikiem o typowo nadwiślańskich personaliach "Frantik Hrabal"?

Offline Raf Fariszta

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 04, 2008, 10:28:06 pm »
rysunkowo owszem, ale fabularnie to kiszkowate raczej. To nie jest czasem ten komiks w którym jest jakiś myk z polskim czarownikiem o typowo nadwiślańskich personaliach "Frantik Hrabal"?
Historia jest ciekawa....zmiany czasu, miejsca...tajemnica....Detektyw w opałach....
Grafika wspaniała....świetnie komponująca się z fabułą...
Frantik Hrabal: miało być to w zamyśle autora chyba nawiązanie do "naszej" części Europy....Imię od Polańskiego...a nazwisko wiadomo....
Nocy Matko Dnia

Offline mackey

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:15:33 pm »
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 05, 2008, 02:13:08 pm »
No przecież. Nie czytałeś aktualności?
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline mackey

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 05, 2008, 02:43:48 pm »
Gdyby zegar na gildii uwzględnił zmiane czasu, to byloby jasne, ze napisałem to zanim Manzoku wysłało maila do wszystkich. W pewnym momencie pojawił sie po prostu opis Moonshadow w dziale Zapowiedzi, który zauwazyłem przypadkiem.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline KoZZ

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 05, 2008, 03:38:36 pm »
Miło wreszcie coś wygrać :D
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline bąbielek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:57:45 am »
Trochę się dziwię Manzoku, bo najpierw piszą:
Cytuj
[...]postanowiliśmy podawać do Waszej wiadomości tytuły, które na pewno pojawią się w naszej ofercie w kolejnych tygodniach i miesiącach, bez precyzowania konkretnych dat. Dokładne terminy będziemy podawać w dziale AKTUALNOŚCI, gdy dany tytuł będzie wyjeżdżał z drukarni.
i
Cytuj
Jak już pisaliśmy wcześniej, ze względu na wpływ czynników zewnętrznych, nie chcemy z wyprzedzeniem podawać konkretnych dat wydania, dopóki nie będzie pewności, że możemy je w 100% potwierdzić.

A dzisiaj:
Cytuj
Informujemy naszych Czytelników, że pakiet grudniowy [...] ukażą się około 20 grudnia.
i
Cytuj
Informujemy naszych Czytelników, że pakiety styczniowy ukaże się około 20 stycznia 2009 roku.

No to jest parę scenariuszy:
- albo dla Manzoku "około 20" nie jest konkretną/precyzyjną datą
- albo pakiet grudniowy i styczniowy już wyjeżdżają z drukarni
- aaaaaalbo to są daty, które "mogą w 100% potwierdzić"

W pierwszym przypadku nie do końca się zgodzę, bo "około" to i tak daje epsilon 2-3 dni, nie więcej. Oprócz tego, martwiłbym się jednak o termin 20 grudnia. To tuż przed świętami, akurat jest to sobota, czyli do Wigilii dwa dni pracujące... no sam nie wiem.

W drugim przypadku możemy mniemać, że drukarnia ulokowana jest w Chinach, a transport drogą lądową odbywa się rowerem.

Innymi słowy - po co było ogłaszać "politykę informacyjną" skoro teraz robi się to samo, co przed jej ogłoszeniem? Wcześniej na przykład podawali "początek listopada (5-10)" (czyli "około 7" na moje).

Nie zrozumcie mnie źle, życzę im żeby tych dat dotrzymali (czyli żeby chodziło o trzeci scenariusz), fajnie by było mieć "Originals" przed świętami, ale wydaje mi się to trochę niekonsekwentne jednak.

Klick me up, klick me down.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 06, 2008, 12:16:14 pm »
Historia jest ciekawa....zmiany czasu, miejsca...tajemnica....Detektyw w opałach....
Grafika wspaniała....świetnie komponująca się z fabułą...

Podpisuje się pod tym. Harvest Breed to jeden z lepszych artystycznych Batmanów.
A z Moonshadow sie cieszę bardzo. Słyszałem wiele dobrego o tym komiksie. Oby tylko Pan Uliszewski się przyłożył do tłumaczenia, jeżeli dostanie fuchę.

Swoją drogą - J. M. DeMatteis. Ciekaw jestem autorskiej serii tego scenarzysty. Pamiętam go tylko z Tm-semicowych Spidermanów, całkiem sporo wyciskał z schematów superhero.
DeMatteis jest wszechstronnym scenarzystą - potrafi bawić (Justice League International), potrafi pisać o sprawach religijnych (Abadazad, fenomenalny Dr. Fate), no i czuje klimat trykociarski. Jego Spider-many to solidna lektura.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2008, 12:23:50 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »