trawa

Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 344910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Manzoku
« Odpowiedź #600 dnia: Marzec 26, 2008, 12:35:35 pm »
Zapowiedzi są świetne. Co prawda wszystkie z zapowiadanych pozycji mam w oryginale ale z chęcią zamienie je na polskie odpowiedniki. Mocno trzymam kciuki za Manzoku. Jeżeli uda im się to wszystko wydać (nawet z obsuwami) to dla niektórych niewiernych nadejdzie "czas popiołu" ;)

Offline [robak]

Manzoku
« Odpowiedź #601 dnia: Marzec 26, 2008, 12:47:17 pm »
Naprawdę szokujące zapowiedzi !! Świetna sprawa... Nie jestem przekonany co do Planetary. Ale DMZ, Y the last man[przez większość wychwalany i powodujący zawód u tych zbyt napaloncyh :P] no i rzecz jasna integral RORKA !!! :D - to są pozycje po które będę starał się sięgać. I bardzo mnie cieszy Lobo ! :D Nareszcie, tak mi go brakowało :) Super.

A Originals i Testament to nie znam.

Offline kas1

Manzoku
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 26, 2008, 01:12:28 pm »
Czytałem ostatnio Testament i muszę przyznać, że to ciekawa pozycja. Akcja jest  osadzona w przyszłości i jest hmmm... odzwierciedleniem przypowieści ze Starego Testamentu. Wygląda to tak, jakby wszystko rozgrywało się jeszcze raz w przyszłości, jakby Stary Testament był właśnie pisamy. Seria naprawdę ma potencjał.

Offline Dembol_

Manzoku
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 26, 2008, 02:09:21 pm »
Nareszcie ktoś wysłuchał moich modlitw o wydania w normalnych cenach. 30 zł za TPB brzmi bardzo zachęcająco. Planetary i Y raczej kupię. Zwłaszcza to drugie, bo czeka w kolejce do kupna już baaaardzo długo. Integral Rorka też brzmi zachęcająco. Wcześniej pomimo tego, że Cromwell bardzo mi się podobał nie za bardzo paliłem się do szukania poszczególnych części i walk na allegro. Teraz będzie okazja żeby złapać za jednym zamachem całość.
Super!
Jak jeszcze Manzoku zacznie dotrzymywać terminów wydań to dopiero będzie świetnie.  :badgrin:

Offline BOUNCER

......
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 26, 2008, 03:05:20 pm »
Jeśli owe zapowiedzi nie okażą się mitem, to pierwszy wysypię popiół na swą głowę i dla samej zachęty przez pierwszy rok zakupię wszystko co Manzoku wyda. Terminowość i obietnice bez pokrycia wszyscy juz znamy i mam nadzieję , że w przypadku tego wydawnictwa będzie to już historia...

Offline Buttman

Manzoku
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 26, 2008, 03:18:17 pm »
"Testament"?

Gaddem! Njus Dnia(TM) :)

A właśnie czekałem na wydanie czwartego tomu z Vertigo. "Testament" to kawał transgresywnego komiksu, opierającego się na założeniu - a co jeśli Biblia rozgrywa się Tu i Teraz? Rushkoff, który również użyczył swojej twarzy jednemu z bohaterów komiksu, ukazuje Stary Testament jako zaskakująco aktualną pozycję, pełną ponadczasowej mądrości, zaś bogów (w tym superbohaterów komiksu w pierwszym tomie) jako formułę symboliczną, przejaw zbiorowej nieświadomości w ujęciu Carla Gustava Junga. To rzadka okazja przeczytać komiks z DC, który nie tylko liże zmysły, ale i zmienia, sieje zmiany w umyśle. "Testament" to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów "The Invisibles" Morrisona.

Douglas Rushkoff - tego gościa, okrzykniętego następcą Marshalla McLuhana na polu teorii mediów, naprawdę warto znać. BTW, już niedługo jego pierwsza książka po polsku - "Cyberia: Life in the Trenches of Hyperspace", nakładem wydawnictwa Okultura (http://okultura.blog.pl/).
Kościół Logiki Rozmytej / Church of the Fuzzy Logic

Offline spidey

Manzoku
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 26, 2008, 03:38:50 pm »
Cytat: "[robak
"]Nie jestem przekonany co do Planetary. Ale DMZ, Y the last man[przez większość wychwalany i powodujący zawód u tych zbyt napaloncyh :P] no i rzecz jasna integral RORKA !!! :D - to są pozycje po które będę starał się sięgać.


Akurat Planetary to ich najmocniejszy tytuł, Ellis pokazuje tam klasę. A jeśli ktoś myśli że to taki sam średniak jak Authority jest w wielkim błędzie.

ramirez82

  • Gość
Manzoku
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 26, 2008, 04:36:39 pm »
Zapowiedzi faktycznie miazga. Tylko czy nie są one aż za piękne? W grudniu Manzoku Andreasem zdobyło zaufanie czytelników, ja im ufam i mam nadzieje że wydadzą to co teraz zapowiedzieli. Co prawda jeszcze przed WSK odpowiedzieli mi że Planetary: Dookoła świata i inne opowiadania, cz.2 krótko po cześci 1, a teraz okazuje się że dalsze Planetary w drugiej połowie roku... no ale cóż...  
Czekam w napieciu na pierwsze pozycje z Veritgo, marcowy (kwietniowy? majowy?) Y the Last Man, oraz kwietniowy (majowy?czerwcowy?) Mystery Play!

Offline kingquest

Manzoku
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 26, 2008, 04:44:05 pm »
Bardzo ładne zapowiedzi.
Z tego co mogę polecić to z pewnością DMZ- bardzo fajna, równa seria. Ciekawy pomysł Wooda, mi ten komiks bardzo podszedł.
Mystery Play- przepięknie namalowany album. To co wyprawia tam Muth wprawiło mnie w zachwyt. Takze scenariusz jest bardzo dobry... jest na co czekać.
Mnie najbardziej interesuje slynne Y the Last Man, no i integral Rorka. Pewnie będe zastanawiał się nad Testamentem.
PO tym jak wydali 4 tomy Koziorożca, każdy z nas inaczej patrzy na Manzoku, mam nadzieję, że nie zawiodą naszych oczekiwań.

Offline JAPONfan

Manzoku
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 26, 2008, 05:28:53 pm »
Lobo autohirity


ooooo yeah!

Offline Trreker

Manzoku
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 26, 2008, 06:11:09 pm »
Zapowiedzi mocarne, co prawda pare rzeczy mam, a pare uwazam za przereklamowane, ale komiksy "głównonurtowe" przyjme z przyjemnoscią wielką;)

Offline Gre

Manzoku
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 26, 2008, 08:23:10 pm »
a ktos widział tego lobo??
bo z większosci zapowiedzi po prostu zaniemowiłem  :shock:
Jeszcze tylko zeby za bardzo sie nie spozniały.pozdro

Offline yurek1

Manzoku
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 26, 2008, 09:01:31 pm »
hm. mnie zaś, w odróżnieniu od większości, mało co z tego interesuje. Authority i Planetary to nie moja bajka, czytałem, strasznie pierdoły. Ygreka kończę kompletować w oryginale i nie zamierzam wymieniać na polski, bo czyta się go wyśmienicie, tłumaczenie nic nowego nie wniesie, a może schrzanić dobre wrażenie. Testament mnie nie przekonuje, wnosząc po recenzjach i opisach, to samo Mystery Play. Lobo kręcił mnie jak byłem w liceum, teraz już nudzi. DMZ mam w planach, więc być może kupię po polsku. no i ewentualnie Rork, bo chociaż mam całość, to jeśli będą dodatki, może być kuszące.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline redevil

Manzoku
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 26, 2008, 09:34:09 pm »
Osobiście ostrzę zęby na Originals Dave Gibbonsa, zanosiłem się z ego kupnem już od roku, teraz już nie będę miał wymówek.

Pozytywne wrażenie dają też ceny, no i ekspansja wydawnictwa w naprawdę znane tytuły.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Manzoku
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 26, 2008, 09:49:41 pm »
"Wszystko wydane, jak zapewnia wydawca, na dobrej jakości offsecie. I dobrze, bo tak naprawdę ten komiks nie potrzebuje kredy windującej dodatkowo cenę."

Po co tę cenę "windować" skoro można mądrze nie wydawać wszystkich albumów dla "kredowych fetyszystów", tylko wypuścić na rynek tańsze na offsecie.

 

anything