Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 344228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Manzoku
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 23, 2005, 05:30:42 am »
Cytat: "xionc"
Cytat: "pookie"
Dajcie sobie spokój, bo śmiech pusty wzbiera.


"A potem litosc i trwoga."


Kingquest ma niewyczerpane pokłady ( hura )optymizmu względem każdej inicjatywy wydawniczej pod warunkiem, że nie jest to inicjatywa Egmontu lub Mandragory, dla nich trzyma niewyczerpane pokłady pesemizmu.
A, Egmont i Mandragora pogrzebani będą jeszcze wiele razy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Julek_

Manzoku
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 30, 2005, 02:26:07 pm »
dokładnie,
z Kingiem, jest tak jak pisze 4-staczterdziestczwarty (tak ma być). to taki postmodernistyczny komiksowy romantyk  8)
a komiksme rządza twarde prawa rynku, które roamtycznośc bija po mordzie. ale obaczym cobędzie, obaczym.
Manzoku zyczę powodzenia, jak każdemu innemu wydawnictwu.

Offline kingquest

Manzoku
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 30, 2005, 02:50:59 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"

postmodernistyczny komiksowy romantyk  8)


 :lol:  ;)

Offline 4-staczterdzieściicztery

Manzoku
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2006, 02:35:00 pm »
Cytat: "Manzoku na stronie internetowej"
Plany - szczątkowe informacje

Jest jeszcze zbyt wcześnie by podawać tytuły, ale pewne poniższe informacje na pewno pozwolą zaplanować przyszłe (mamy nadzieję) wydatki.
Najprawdopodobniej pierwszymi tytułami z ankiety, które wyda Manzoku będą dwie serie francuskie. Rozmowy w sprawie tych pozycji są najbardziej zaawansowane.
Komiksy będą wydawane na papierze kredowym, w pełnym kolorze i miękkiej oprawie. Cena będzie wynosiła 24,90 zł. i 29,90 zł. za album i zależy od objętości.

Wszystkie serie będzie można zamawiać w prenumeracie. Cena prenumeraty nie jest jeszcze ustalona, ale będzie obowiązywał rabat 10% przy zamówieniach na kwotę ponad 100 zł. więc nawet jeśli w koszyku będą same prenumeraty, a zamówienie przekroczy 100 zł. to klient otrzyma dodatkowy rabat 10% od kwoty zamówienia.
W br. wydamy po 3 komiksy obu wspomnianych serii i takie ilości albumów będą obejmowały prenumeraty obu serii.
Prenumerowane komiksy będą wysyłane do klientów 3-5 dni przed premierą.

Komiksy będą dostępne w sieciach Empik i Matras, księgarniach komiksowych i internetowych (być może Merlin, Vivid, Gigant, Inbook – jedna lub dwie z wymienionych). Pozostałe księgarnie będą mogły zaopatrywać się w jednej lub dwóch hurtowni książek (nie do końca pewne) lub bezpośrednio w Manzoku.
Dystrybucja jest ograniczona ze względu na ograniczony nakład. Nie będziemy zlecać dodruku, z wyjątkiem pozycji wyprzedanych w ciągu 1-2 miesięcy od premiery.

„Podróż smokiem Diplodokiem” nie będzie dostępny u powyższych dystrybutorów ze względu na zaniżoną cenę. Nie powinien pojawić się nawet w księgarniach specjalistycznych.

Oszczędzimy klientom męki przy czytaniu komiksów i tłumaczenie powierzymy osobom z dużym doświadczeniem i które zostały docenione przez czytelników.

W I kwartale nie wydamy żadnego komiksu. Na pewno na przełomie lutego i marca podamy przynajmniej dwa tytuły i ceny prenumerat.

W czerwcu br. rozpoczniemy prace na przebudową strony internetowej.

Dobrze, że chcą wejść w komiks frankofoński, trochę mi go ostatnio brakuje na rynku. Zobaczymy co z tego wyjdzie i co to za serie będą.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline empro

Manzoku
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 14, 2006, 03:39:17 pm »
ja trzymam kciuki bardzo mocno, chociaż jeszcze troszkę za mało szczegółów póki co :)
i termin luty/marzec jakoś taki odległy się mi wydaje :)

Offline Krejt

Manzoku
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 14, 2006, 10:16:27 pm »
Zabawna sprawa, że wydawnictwo podaje nam ceny i jak toto będzie wydane, ale nadal nie wiemy co to będzie. :)

Offline Macias

Manzoku
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 14, 2006, 10:26:59 pm »
ale ceny takie.."egmontowe" ciut.
Niby mi nie robi,bo komiks frankonski jakos stoi na dalszych pozycjach u mnie,niemniej troche to wydrazy portfele niektorych.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Manzoku
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 14, 2006, 11:23:16 pm »
Obecnie chyba tylko Mandragora ma "nieegmontowe" ceny ( choć pierwszy  z ceną w okolicy 24, 90 za komiks europejski, był Motopol, przy 6 tomie "Rorka" ). Jeśli propozycje, które wpłynęły do Manzoku były podobne do tych z tego tematu, to można się spodziewać jakiejś serii Andreasa.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline JANKE'S

Manzoku
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 15, 2006, 07:32:56 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
...choć pierwszy  z ceną w okolicy 24, 90 za komiks europejski, był Motopol, przy 6 tomie "Rorka"...

pierwszy był egmont wyceniając tak ostatniego thorgala

Offline 4-staczterdzieściicztery

Manzoku
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 15, 2006, 08:06:39 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
...choć pierwszy  z ceną w okolicy 24, 90 za komiks europejski, był Motopol, przy 6 tomie "Rorka"...

pierwszy był egmont wyceniając tak ostatniego thorgala

Hmm... Ostatni "Thorgal" kosztował 22,90,  ponadto podejrzewam, że wpływ na cenę miał dodatek specjalny w postaci boostera do karcianego "Thorgala" ( wydane w tym samym miesiącu "Trolle z Troy" tom 6: "Trolle we mgle" - 18, 90, "Alpha" tom 6: "Emisariusz" - 17, 90 )
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline JANKE'S

Manzoku
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 15, 2006, 10:40:29 pm »
fakt, coś mi się pop***ło...

Offline el greco

Manzoku
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 17, 2006, 06:59:17 am »
Pierwszy to był Amber z ich hitami: 27.80 a potem 29.80 ;)

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 17, 2006, 09:47:18 am »
Ja sam zycze temu wydawnictwu jak najlepiej ale podawane informacje sa - jakby to powiedziec - nieco zdawkowe.
Podanie ceny i nie napakniecie o albumie ktorego sie ona dotyczy  :) zdaje sobie sprawe, ze biznesplan jest bardzo wazny ale chociaz mogliby dac wiecej tych informacji a nie takie "ochlapki".
Popieram ich projekt wydawniczy i mam nadzieje, ze utra nosa egmontowi.
A co do Wroblewskiego , mniam, w pieknej oprawie np w 3 zbiorczych  albumach to bylyby perelki :)[/list]

Offline empro

Manzoku
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 24, 2006, 08:29:29 am »
Cytuj
W I kwartale nie wydamy żadnego komiksu. Na pewno na przełomie lutego i marca podamy przynajmniej dwa tytuły i ceny prenumerat.


i więcej jest tutaj:
http://www.komiks.gildia.pl/news/2006/04/nowe_wiesci_z_manzoku

czy nie dotrzymywanie słowa i takie opóźnienia już w podaniu samych zapowiedzi dobrze świadczą o wydawnictwie, które jeszcze właściwie nie stanęło na nogi a już coś jest nie tak ??
czy na przyszłość wróży to dobrze ??

troszkę mi się urodziło teraz obaw, że Manzoku nigdy nie odegra żadnej roli na naszym rynku, co najwyżej będzie zapowiadać, że w końcu zapowie....

ech, szkoda by była, bo w sumie od przybytku głowa nie boli....

Offline głowonuk

Manzoku
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2006, 10:53:48 am »
Zebrałem się w sobie i niedawno napisałem do Manzoku. Co ciekawe - odpowiedzieli mi już po kilku godzinach  :shock:  (brawo!). A napisali tak:

"Witamy

Cały czas prowadzimy negocjacje. Jednak niskie nakłady i ceny detaliczne
nie są zbyt atrakcyjne (dla licencjodawców) i dlatego tak długo to wszystko trwa.
Owszem na przełomie lutego i marca mieliśmy podać 2-wie pierwsze serie, gdyż w tym terminie mieliśmy otrzymać umowę. Niestety przed jej
przygotowaniem nastąpiła zmiana kadrowa i negocjacje rozpoczęły się
właściwie od początku.

Uznaliśmy, że przed podpisaniem umowy lepiej nie ujawniać tytułów. Chcemy uniknąć ewentualnych komplikacji i podkupień. Jak tylko otrzymamy umowę, ujawnimy tytuły. Do ustalenia pozostało tylko kilka drobnych kwestii.

Od końca marca dysponujemy egzemplarzami okazowymi i obecnie wybieramy tłumacza, więc prawdopodobnie niedługo otrzymamy umowę i będziemy mogli podać oficjalne zapowiedzi.

Sami chcielibyśmy już zakończyć negocjacje i przygotować się do publikacji tym bardziej, że sprzedaż Diplodoka przekroczyła połowę nakładu.

Pozdrawiamy
Manzoku"

Streaszny i okrutny ten rynek wydawniczo - pod-kupniczy  :roll:
W każdym razie ja mam nadzieję na przynajmniej jeden, może dwa dobre komiksy  :)
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu