Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 341777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1410 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:58:08 pm »
Jak na moje możliwości to budżet na dobre dwa miesiące :wink: Ale kto wie...

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1411 dnia: Grudzień 05, 2014, 05:03:00 pm »
Jak na moje możliwości to budżet na dobre dwa miesiące :wink: Ale kto wie...

Ale to ma ponad 1200 stron i masz kompletny run z dodatkami. Pomyśl, że zamiast kupować kilka słabych komiksów z Egmontu, kupisz jeden bardzo dobry. Ja to bym nawet kupił dla samych okładek Bollanda i okładek zeszytów robionych przez  Bisleya. Po prostu arcydzieła.

A to na zachętę https://www.youtube.com/watch?v=4DxgoRUx-uA

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1412 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:38:20 am »
Zachęciliście do tego Doom Patrolu...

Na atomcomics.pl jest za 450zł, ale się zastanawiam, bo w sumie nigdy fanem Morrisona nie byłem. Sup z N52 pogmatwany, New X-Men miało 2 dobre trejdy z 7. Misterium nie pamiętam.
Nie lubię przegadanych i pogmatwanych komiksów. Brać?

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1413 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:48:01 am »
Zachęciliście do tego Doom Patrolu...

Na atomcomics.pl jest za 450zł, ale się zastanawiam, bo w sumie nigdy fanem Morrisona nie byłem. Sup z N52 pogmatwany, New X-Men miało 2 dobre trejdy z 7. Misterium nie pamiętam.
Nie lubię przegadanych i pogmatwanych komiksów. Brać?

To zależy. Historia z pewnością nie jest przegadana. Pogmatwana miejscami jest i to jest właśnie jej siła, bo masz ochotę czytać dalej. Musisz sobie zadać jedno pytanie przed zakupem. Czy lubisz surrealizm w czystej postaci ?

Jeśli chodzi o poziom to tego nie da się porównać do żadnego z wymienionych przez Ciebie komiksów. Doom Patrol to Morrison w szczytowej formie. Jeśli spojrzymy na noty komiksów Morrisona to DP zajmuje miejsce 2, zaraz za Animal Manem. Oba czytałem, DP jest lepszy, głównie ze względu na to że dał Morrisonowi pole do popisu.

Co do ceny to Napisz do komiksy.info. Tam jest dużo taniej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1414 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:49:58 am »
Zachęciliście do tego Doom Patrolu...

Na atomcomics.pl jest za 450zł, ale się zastanawiam, bo w sumie nigdy fanem Morrisona nie byłem. Sup z N52 pogmatwany, New X-Men miało 2 dobre trejdy z 7. Misterium nie pamiętam.
Nie lubię przegadanych i pogmatwanych komiksów. Brać?
Przede wszystkim można wyhaczyć znacznie taniej: na komiksy u p. Pelca chodził za 390 zł, na Multi w promocji 20% za ok. 413 zł.


Nadto, jest to komiks "wielowarstwowy" i można go "wielowarstwowo" odbierac - to troche taki komiksowy "Ulisses" Joyce'a. Przed kupnem zachęcam do przeczytania tego:
http://en.wikipedia.org/wiki/Doom_Patrol

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1415 dnia: Grudzień 08, 2014, 09:55:16 am »
Przed kupnem zachęcam do przeczytania tego:
http://en.wikipedia.org/wiki/Doom_Patrol

Stanowczo odradzam. Dużo spoilerów i psuje całą zabawę płynącą z lektury.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1416 dnia: Grudzień 08, 2014, 10:22:09 am »
Stanowczo odradzam. Dużo spoilerów i psuje całą zabawę płynącą z lektury.
E tam, wydaje mi sie, że trochę przesadzasz. Jeśli lektura 2-3 akapitów na Wiki mialaby popsuc całą zabawę z 1200 stronicowym komiksem, to ow komiks Morrisona nie mogłby byc tak głebokim dziełem, jak zwyklo się go przedstawiac.

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1417 dnia: Grudzień 08, 2014, 10:26:34 am »
E tam, wydaje mi sie, że trochę przesadzasz. Jeśli lektura 2-3 akapitów na Wiki mialaby popsuc całą zabawę z 1200 stronicowym komiksem, to ow komiks Morrisona nie mogłby byc tak głebokim dziełem, jak zwyklo się go przedstawiac.

Kuki, ale Czytałeś DP?

Bo tak się składa, że wiki zdradza wiele autorskich pomysłów Morrisona, które nie miały odpowiedników w poprzednich częściach DP ani nie były później powielone, a wręcz w śmieszny sposób z nich zrezygnowano. Można więc powiedzieć, że jest to bardziej autonomiczne dzieło, nie mające właściwie wiele wspólnego z serią, poza nazwą. I właśnie z tych powodów jest to "głębokie dzieło".

BTW W omnibusie wśród dodatków jest jeszcze ten zeszyt http://dc.wikia.com/wiki/Doom_Force_Special_Vol_1_1
będący parodią "X-Force" Niciezy i Lifelda.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 10:34:29 am wysłana przez maximumcarnage »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1418 dnia: Grudzień 08, 2014, 10:52:09 am »
Kuki, ale Czytałeś DP?

Bo tak się składa, że wiki zdradza wiele autorskich pomysłów Morrisona, które nie miały odpowiedników w poprzednich częściach DP ani nie były później powielone, a wręcz w śmieszny sposób z nich zrezygnowano. Można więc powiedzieć, że jest to bardziej autonomiczne dzieło, nie mające właściwie wiele wspólnego z serią, poza nazwą. I właśnie z tych powodów jest to "głębokie dzieło".
Jak na razie czytałem jedynie wybrane fragmenty. A jakie konkretnie autorskie pomysły Morrisona, ktore zostały zdradzone na Wiki i których poznanie tam ma spowodować popsucie zabawy z komiksem, masz na mysli? I czy rzeczywiscie to, co zostalo zamieszczone na Wiki, to jest wiele zdradzonych pomysłów Morrisona?

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1419 dnia: Grudzień 08, 2014, 11:07:13 am »
Jak na razie czytałem jedynie wybrane fragmenty.

Czytaj całość. Nie ma sensu czytanie Morrisona w fragmentach, historia tworzy całość i jest jeden główny wątek, który zadecyduje o wymowie utworu.

A jakie konkretnie autorskie pomysły Morrisona, ktore zostały zdradzone na Wiki i których poznanie tam ma spowodować popsucie zabawy z komiksem, masz na mysli? I czy rzeczywiscie to, co zostalo zamieszczone na Wiki, to jest wiele zdradzonych pomysłów Morrisona?

To co jest zdradzone na wiki to jest bardzo dużo.

Jakie? Skoro czytałeś te informacje to chyba Wiesz. Ale są to przede wszystkim
Spoiler: pokaż
Danny The Street czyli homoseksualna ulica mogąca przemieszczać się w przestrzeni, Flex Mentallo - bohater wykorzystujący psychiczną moc swoich mięśni, Mr. Nobody, będący ucieleśnieniem surrealizmu. Poza tym widzę, że jest próba streszczenia najciekawszych historii (w tym tej kluczowej z Szefem w roli głównej)


Tak w ogóle to myślę że fajnie by było wydzielić tę dyskusję do osobnego wątku "Doom Patrol", bo jest o czym porozmawiać i widzę, że będzie z kim.

EDIT Założyłem stosowny wątek http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37071.0.html
Nazwałem go "Doom Patrol" żeby nie ograniczać się jedynie do komiksu Morrisona, a móc odnieść się także do innych części.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2014, 11:14:28 am wysłana przez maximumcarnage »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1420 dnia: Grudzień 08, 2014, 11:51:14 am »
Jasne, ze niebawem przeczytam całosc - na razie to bylo tylko wstepne "podczytywanie", do ktorego zmusila mnie ciekawosc. Byc moze masz rację, że uprzednia lektura info wiki o DP moze popsuc zabawe z komiksem. Niemniej z przyczyn czysto logicznych jestem zmuszony sie z Toba niezgodzić, bowiem jesli miałbym Ci przyznac racje, wowczas nie byloby sensu abym przeczytal ten komiks. QED  :wink: