trawa

Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 94670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 03, 2017, 08:32:32 am »
DOS generalnie jest dość trudny jak na współczesne standardy. Jeśli chodzi o walkę, to nie ma liniowego prowadzenia gracza, tylko trzeba samemu wynajdywać przeciwników, których jesteś w stanie na dany moment pokonać - sam miałem z tym wielki problem, ale ostatecznie dało radę, początki były najgorsze. Pomocą jest (a przynajmniej jak grałem to był) wskaźnik na jakim poziomie są przeciwnicy w danej lokacji - musisz ich dostosowywać do poziomu drużyny. A jeśli w ogóle nie znajdujesz odpowiednich, to spróbuj powykonywać zadania fabularne i nabić exp.


Dodatki do PoE całkiem interesujące i rozwijające grę, także jeśli spodobała Ci się podstawka to warto zagrać. Chociaż sam kiedyś będąc kompletnie niechętny systemowi turowemu, teraz gdy go nie ma (np. w Pillarsach) to mam wrażenie chaosu na polu walki;)


Andromeda to nie moje klimaty, ale jeśli chodzi o taki typ gier (w sensie pozycji kamery), to w marcu ma wyjść Vampyr, zapowiadający się bardzo miodnie.


Z innych erpegowych tytułów, na które myślę warto czekać, gra polskiego studia, Seven: The days long gone
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 15, 2017, 09:06:14 am »
Cytuj
DOS generalnie jest dość trudny jak na współczesne standardy. Jeśli chodzi o walkę, to nie ma liniowego prowadzenia gracza, tylko trzeba samemu wynajdywać przeciwników, których jesteś w stanie na dany moment pokonać - sam miałem z tym wielki problem, ale ostatecznie dało radę, początki były najgorsze. Pomocą jest (a przynajmniej jak grałem to był) wskaźnik na jakim poziomie są przeciwnicy w danej lokacji - musisz ich dostosowywać do poziomu drużyny. A jeśli w ogóle nie znajdujesz odpowiednich, to spróbuj powykonywać zadania fabularne i nabić exp.

Coś tam jeszcze pokombinowałem i trochę przełamałem impas.
Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Niemniej, nie ukrywam, że w ostatnim czasie preferuję gry z poziomem trudności: "jest wyzwanie, ale nie ma marnowania czasu na kolejne próby".

Cytuj
Dodatki do PoE całkiem interesujące i rozwijające grę, także jeśli spodobała Ci się podstawka to warto zagrać. Chociaż sam kiedyś będąc kompletnie niechętny systemowi turowemu, teraz gdy go nie ma (np. w Pillarsach) to mam wrażenie chaosu na polu walki;)

Jeżeli chodzi o PoE to skończyłem, ale zajęło mi to 2 lata :shock:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36718.msg1423672.html#msg1423672

Z DLC mam ten problem, że słyszałem, że pierwsze jest nastawione na walkę.
Dodatkowo DLC do Wiedźmina 3 postawiło poprzeczkę wyjątkowo wysoko.

Muszę jednak powiedzieć, że jeszcze 10 lat temu nie spodziewałbym się, że wyjdzie coś takiego jak PoE i że będzie tak dobre. Do "godnego następcy" zabrakło według mnie nie tak wiele - chyba przede wszystkim rozmachu, większego poczucia wolności, lepszych wątków pobocznych i drużyny.

W wymiarze drużyny lepiej radził sobie Dragon Age (aczkolwiek może bez rewelacji).
Co do całej reszty to Wiedźmin,. Niemniej tu dla mnie problem z "godnym następcą" jest taki, że Wiedźmin jest stylistycznie i pod względem mechaniki bardzo różny względem BG, więc o ile to jak dla mnie może i gra dekady, to trochę trudno o porównania (poza tym, że i w BG, i w Wiedźmie trzeba zebrać kasę na statek  :cool: ).

Cytuj
Andromeda to nie moje klimaty, ale jeśli chodzi o taki typ gier (w sensie pozycji kamery), to w marcu ma wyjść Vampyr, zapowiadający się bardzo miodnie.

Andromedę kupiłem i zacząłem ogrywać wczoraj.
Pierwsze wrażenia mam trochę... Lemowskie.
Czuję się jak w mniej filozoficznej wersji "Edenu".

Mam wątpliwości co do tego "Mass Effect" i zastanawiam się, czy gra po prostu nie mogła wyjść pod tytułem "Andromeda".
Drugi minus jest taki, że główny bohater to straszny żółtodziób i przynajmniej w tym momencie za nim nie przepadam. Pierwsze godziny gry dały mi wręcz poczucie, jak gdybym był nie odkrywcą nowych planet, ale uczestnikiem wycieczki licealnej, w której bierze też udział obowiązkowy Murzyn z afro (nie pamiętam, jak się nazywa) i stereotypowa zbuntowana laska z klasy (jest taka z włosami na różowo). Całość z kolei nadzorowana jest przez nauczyciela, który dodatkowo jest ojcem głównego bohatera. Generalnie tu pierwsze wrażenie było według mnie bardzo słabe. Zacząłem się wręcz zastanawiać, czy się nie starzeję i czy przestaję być w "demographic" niektórych twórców.

Jeżeli chodzi o Vampyra, to słyszałem, ale nie wiążę szczególnych nadziei.
Czuję, że wyjdzie coś przeciętnego i ograniczonego (z uwagi na budżet), co będzie miało do zaoferowania jedną niedoskonałą mechanikę i nic poza tym...
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline daywalker

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 24, 2017, 02:01:20 pm »
Andromeda nie trzyma poziomu niestety.

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 21, 2018, 10:11:48 am »
DOS II od wczoraj z polską wersją językową :) kończę doktorat i siadam :P
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 21, 2018, 12:23:15 pm »
DOS II od wczoraj z polską wersją językową :) kończę doktorat i siadam :P
Z czego ten doktorat? Raczej nie z angielskiego skoro czekałeś na polską wersję :P.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 02, 2019, 06:06:04 pm »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 06, 2019, 06:39:46 pm »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline grander6000

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:26:22 am »
A słyszeliście może o serii The Incredbile Adventures of Van Helsing? Mi bardzo podeszła szczególnie pierwsza część. Generalnie trochę diablopodobne, ale co teraz takie nie jest.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 04, 2019, 05:34:49 am »
Grałem w 2 pierwsze części w koopie.
Słabe.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline tyka1125

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 17, 2021, 02:46:50 pm »
Grało się w to kiedyś nie powiem. Ehh.. piękne czasy :) A czy według Ciebie gry slowne jak tricher au scrabble et aide au wordfeud  też sa grami czy nie?