Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 50444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

• Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 31, 2005, 05:52:24 pm »
Ehh ja też kiepsko się wczułem w Fallouta !
Dlatego nie zachwycam sie tą grą. Jak dla mnie Baldurs 2 rulezz. Hmm Icewing Dale to także niezła gra. Szczególnie dwójka. Jedynka trochę mi nie podeszła. A PT to majstersztyk ! Heh pamiętam jak zagrywałem się w to dniami i nocami!!
Nie ma to jak RPGi

Offline Lucius

• Nosiciel Wody
  • *
    • Exlab - Inteligentny dom
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2005, 06:26:38 pm »
Osobiście uważam, że im bardziej autorzy przykładają się do grafiki tym bardziej cierpi na tym fabuła, a już kompletnym niewypałem w grach cRPG jest grafika 3D…

Dość sentymentalnie wspominam grafe z BG1, ale obiektywnie patrząc grafika w BG2 to najlepszy kompromis „klimatu” do jakości…

W każdym razie chętnie zagrałbym w gierkę gdzie fabuła ma pierwszeństwo przed grafiką, a że Baldury znam już „na wylot”, czekam na coś „świeżego” – przecież tyle jest ciekawych i oryginalnych pomysłów na fabułę…
Pozdrawiam.

Offline ibn_Erales

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 31, 2005, 08:09:08 pm »
Cytat: "misio141"
a Fallout mi sie zwyczajnie nie podoba.

Ano się nie znasz...
Naprawdę - spróbuj się przełamać bo to cudo absolutne...
Do końca zycia chyba mi zostaną słowa Vault Dwellera z demka jedynki, kiedy to znajdował na pewnym twardym dysku ścieżkę do 'C:\Fallout\Fallout.exe'...
'Fallout - this is a great game'
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 31, 2005, 08:57:17 pm »
Ahhh... W Fallout'cie było tyle smaczków...

Offline misio141

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2005, 06:43:05 pm »
Cytat: "ibn_Erales"
Cytat: "misio141"
a Fallout mi sie zwyczajnie nie podoba.

Ano się nie znasz...

nie że sie nie znam, ale nie moge się wczuć po prostu w tę gre, a próbowałem już trzy razy. W D&D to wczuwam się od razu dla porównania
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 03, 2005, 12:53:18 pm »
Przeszedłem Fallout'a I i II kilka razy, ale to jednak nie to. Chyba świat mi nie pasuje. Do tego za mało tam (przynajmniej dla mnie) rzeczy, które pozwalają wczuć się w bohatera. Za słabo jest on osadzony w świecie. Poprostu koleś, który ma wykonać misję i w sumie nic więcej nie musimy o nim wiedzieć. A ja lubię jak bohater samą swoją osobą uczestniczy w fabule, jak jest powiązany z różnymi wątkami personalnie, jak przeszłość chodzi i depcze mu po piętach (tu mi się zawsze Kaledorn przypomina). Nie zapomnę też jak się mało piwem nie oplułem gdy w BG2 usłyszałem od tej elfki avariel, że jest w ciąży... :D

Offline ibn_Erales

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 03, 2005, 02:39:33 pm »
Eee tam, narzekasz...
Osadzenie jest jakie jest, bo bohater jest w tym świecie nikim. Dopiero wspina się na sam szczyt... natomiast potem? Napotykane w dwójce nawiązania do jedynki? Wrażenie, ze jeszcze wczoraj było sie nikim, a dzis widzą Cię zbawicielem swiata? No czysty miód...
Na dzieci w RPG jest juz chyba za wcześnie, natomiast pierwszą grą w której zupęłnie ot tak sobie, romansowałeś (czyt. wyrywałeś panie) ze swiatem był oczywiscie F2.

Pamietaj, ze to Fallout stworzył erpegi takimi jakimi je znamy - wcześniej cały gatunek to były po prostu klony beholderów - zainteresowanie nimi było znikome (choć często były to niezłe gry... dla pewnego typu popaprańca), dopiero Fallout pokazał, ze mozna inaczej...
W świecie labiryntów ciągnących się w nieskończoność w głab ziemi Fallout był niewyobralnie wręcz rozległy (tak tak! maleńki pierwszy fallout) i nadał nowe znaczenie nieliniowości.

To jest kamień milowy. Dziś może nie zachwyca... ale jak nie zachwyca skoro zachwyca?
Atomowe pustkowie, samochód na chodzie, automat na kolanach i  samotny rycerz o niezłomnym poczuciu moralności...
Klimat? Żadna baba zachodząca w ciąże mi tego klimatu nie zastapi... ;)
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

Offline SirAlexander

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 03, 2005, 08:08:19 pm »
Cytat: "ibn_Erales"
To jest kamień milowy. Dziś może nie zachwyca... ale jak nie zachwyca skoro zachwyca?

howgh ;-)

powiem tyle: co do klimatu to fallout prezentuje się very gut ;-)
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline eSirT

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 03, 2005, 10:43:08 pm »
Na początku był Fallout  :)
cRPG wszech czasów? Jak dla mnie, Fallout 1/2, i Torment. Oba za genialny klimat, poczucie humoru, klimat, grywalność, klimat, świetne pomysły, i nie wiem czy wspominałem juz o klimacie?    :)
łaśnie leżę i czekam, aż farba na suficie zacznie się łuszczyć. To moje nowe, ekscytujące jak reszta życia hobby.

Offline Nilgar

• http://www.sindarion.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 08, 2005, 11:58:13 am »
Ze swojej strony chciałbym nominować SACRED, bardzo przypomina mi BG 1, zarówno światem jak i questem. Zasuwam juz ósmą dobę, z krótkimi przerwami na sen i moim zdaniem to naprawdę jest TO!  ;)

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 08, 2005, 03:28:41 pm »
Sacred ? To taki hack'n'slash podobny do Diablo ? Błe, jak ja nie lubię jak ktoś nazywa takie gry RPG'ami.

Offline Wilk Stepowy

• Starszy Gildii
  • wilk bez zębów
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 08, 2005, 05:19:05 pm »
Ja BG i Tormenta lubię za to, że bardzo wiele zależy tam od przyjętej taktyki, a w szczególności od użytych czarów (tak ofensywnych jak i obronnych). Kombinować trzeba a nie tylko siekać ;)

Offline Lucius

• Nosiciel Wody
  • *
    • Exlab - Inteligentny dom
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 08, 2005, 07:36:39 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Kombinować trzeba a nie tylko siekać ;)

I za to kocham baldura...
Pozdrawiam.

Offline Soul Taker

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 08, 2005, 07:56:07 pm »
Cytat: "Nilgar"
Ze swojej strony chciałbym nominować SACRED, bardzo przypomina mi BG 1, zarówno światem jak i questem. Zasuwam juz ósmą dobę, z krótkimi przerwami na sen i moim zdaniem to naprawdę jest TO!  ;)

sacred to badziewie nie stawiaj go na tej samej szali co BG, nie ma poprostu porównania. Sacred to raczej coś podobnego do  diablo, siekanka, nic ciekawego.

Offline Nilgar

• http://www.sindarion.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 08, 2005, 08:58:25 pm »
o cholera?! to znaczy, że ja lubię siekanki, a nie crpg?!  :shock: człowiek się całe życie uczy, dziękuję
Diablo nie bardzo mnie wzięło, a ten Sacred to po prostu pierwsza gra, która tak mnie zassała od czasu Icewind Dale  :?
Macie słuszność, że ma trochę wspólnego z Diablo, ale mimo wszystko jest tam jakieś królestwo do uratowania, a działania bohatera mają wpływ na rozwój tej fabuły. Oczywiście można po prostu jechać i ciąć(opcja jazdy konnej chwyciła mnie za serce) i wtedy to jest jak w Diablo albo starym Dungeon Hack, który zresztą, o ile pamiętam, był zaliczany do crpg