Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 94617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirAlexander

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2005, 06:24:42 pm »
no cóż... jeśli chodzi o BG3 to wszystko wskazuje na to, że projekt umarł... nie skreślono go wprawdzie oficjalnie, ale też nikt obecnie (z tego co wydostaje się na zewnątrz wiadomo) nad nim nie pracuje...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Karry

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2005, 08:21:02 pm »
Cytuj
Szczególnie, że Black Isle chyba już nieistnieje ?

no.. raczej juz od dawna... ostatni ich projekt to niewypalony Lionheart :/

natomiast nie jestem pewien, co z bg3  - jakis czas temu było jasno powiedziane, ze powstanie. teraz faktycznie coś mącą.. no ale nic.


bg pozostaje bg, btw, jakby ktos potrzebował jakiejkolwiek pomocy to służę ;)
ewność siebie wynika z niewiedzy.

Children of Bhaal

Offline Deytonus

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2005, 08:37:38 pm »
W jaki sposób się do tej gry przekonać? Mój brat ma ją już od jakichś 5 lat, słyszałem o niej tyle dobrego, ale nadal nie mogę się do niej zabrać.
Grafika  mnie nie odrzuca - bardzo brzydka, ale grywałem w starsze gry (vide Eye of The Beholder).
Co zrobić ?  8)

Offline SirAlexander

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2005, 09:02:50 pm »
Cytat: "Deytonus"
W jaki sposób się do tej gry przekonać? Mój brat ma ją już od jakichś 5 lat, słyszałem o niej tyle dobrego, ale nadal nie mogę się do niej zabrać.
Grafika  mnie nie odrzuca - bardzo brzydka, ale grywałem w starsze gry (vide Eye of The Beholder).
Co zrobić ?  8)


no co ty, z baldursa z beholderem porównujesz? ;-) raczej nie...

a tak w ogóle to chodzi ci o jedynkę czy dwójkę? Bo dwójkę właśnie teraz katuję ;-) I mimo starusieńkiej grafiki wciąga jak ta młóckarka ;-)
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2005, 10:22:31 pm »
Ja chyba jednak wolę ID 8) Niby mniej RPG'owe, niby mniej ciekawych questów, niby gorsza fabuła, ale w tej grze jednak coś jest... Nie wiem może to ten śnieg ;)
 A tak na serio, to podoba mi się pomysł tworzenia własnej drużyny (chociaż przyłączanie bohaterów w czasie gry, też ma swoje zalety), poza tym ta muzyka... No i jeszcze to, że ID I był moim pierwszym RPG na kompa (oprócz Fallout'a) :)

Takie fajne gry, a ja nie mam czasu, żeby zagrać w nie jeszcze raz... :cry:

Offline Raven

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2005, 12:22:56 pm »
Cytat: "Deytonus"

Grafika  mnie nie odrzuca - bardzo brzydka
Hmm... Jeśli o sprite'y, efekty czarów, filmiki  wygląd menu etc. to moge zrozumieć ,ze wyglądają nieco archaicznie. Ale lokacje?? Przecież to istne arcydzieła. Przyjrzyj się siedzibie harfiarzy, budynkom rządowym Athkatli, ba! centrum Targowa. Przecież to stworzone przez profesjonalnych artystów małe cudeńka,ze aż przyjemnie popatrzeć. W jedynce było trochę gorzej, nie przeczę, ale też wiele miejsc też nie wyglądało źle.
Jeśli chodzi o "jakość" grafiki gry to chyba nie znam lepszej niż BG2 i P:T. Każda lokacja inna, nie ma żadnych edytorów terenu, każde miejsce w grze jest niepowtarzalne.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 29, 2005, 12:50:28 pm »
Norsefir masz na myśli ID 2 rozumiem ? Bo jedynka była paskudna,  a w drugą część sam się zagrywałem :)

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 29, 2005, 01:40:49 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Norsefir masz na myśli ID 2 rozumiem ? Bo jedynka była paskudna,  a w drugą część sam się zagrywałem :)

Paskudna ? Wyglądała identycznie jak BG I ;)

Lubię obie części. II była bardzo fajna, trafnym pomysłem, było według mnie, wprowadzenia "podras". Fabuła była chyba lepsza niż w ID I, poza tym fajnie było czytać książki wspominające o bohaterach Kuldahar i odwiedzać znane nam z I lokacje 8)

Liczę na to, że godnym następcą BG II będzie F3 ! :p Fallout "stworzył" na nowo cRPG'i, BG był jego następcą. Gdyby teraz F3 zastąpił Baldura, to historia zatoczyłaby kółeczko :)  ;)

Offline Lucius

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2005, 02:01:35 pm »
Cytat: "Norsefir"
...A tak na serio, to podoba mi się pomysł tworzenia własnej drużyny (chociaż przyłączanie bohaterów w czasie gry, też ma swoje zalety)...


Tylko chciałem zauważyć, że w Baldur’s Gate zarówno w pierwszej części jak i w drugiej istnieje możliwość stworzenia całej drużyny „po swojemu”…

Grałem tak wielokrotnie, ale przyznam, że choć jest to ciekawe rozwiązanie to ułatwia grę…
Pozdrawiam.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2005, 02:11:58 pm »
Nie miałem na mysli grafiki a to jak się w grało - poprostu walka nonstop w najnudniejszym wydaniu. A w ID 2 naprawdę się postarali i zrobili starcia z potworkami całkiem ciekawe. Poza tym lokacje były bardzo rozbudowane.

A co do tego czy lepiej tworzyć drużynę czy przyłączać. To w grze typu ID lepiej tworzyć, a w BG raczej dołączać, bo tu postacie wnoszą do drużyny coś więcej poza siłą lub magią.

Offline Karry

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2005, 08:39:10 am »
Co do ID to dla mnie zbyt duzo walki za malo questow - bg jest IMO dobrym wywsrodkowaniem miedzy ID a PT.  


Cytuj
A co do tego czy lepiej tworzyć drużynę czy przyłączać. To w grze typu ID lepiej tworzyć, a w BG raczej dołączać, bo tu postacie wnoszą do drużyny coś więcej poza siłą lub magią.

wlasnie takie jest i moje zdanie ;)


Grafika jest "stara"  - jak zostalo wspomniane, lokacje sa pieknie zaprojektowane ale  animacje sa zwyczajnie slabe.  


ale wiecie, to strasznie podnosi na duchu, kiedy widzi sie, poza wyspecjalizowanymi forami (na ktore btw zapraszam ;) ) ludzi, którzy maja takie zdanie o bg jak np. ja  :)  to  jest.. pozytywne.
ewność siebie wynika z niewiedzy.

Children of Bhaal

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2005, 10:15:59 am »
Cytat: "Karry"
Co do ID to dla mnie zbyt duzo walki za malo questow - bg jest IMO dobrym wywsrodkowaniem miedzy ID a PT

Według mnie też (;)), ale ta gra ma w sobie to coś... (przynajmniej dla mnie)

Offline ibn_Erales

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2005, 11:15:56 am »
Kochani! Jakby w RPG chodziło o grafikę...
BG (dwójeczka rzecz jasna ;)) cudem jest i tyle. A historia i klimat Tormenta na zawsze już chyba wżarły mi się w głowę...
Brzydkie? Heh...  Lewą rękę oddałbym za wiecej takich brzydul... :!:
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

Offline misio141

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2005, 04:21:29 pm »
Cytat: "ibn_Erales"
Kochani! Jakby w RPG chodziło o grafikę...
BG (dwójeczka rzecz jasna ;)) cudem jest i tyle. A historia i klimat Tormenta na zawsze już chyba wżarły mi się w głowę...
Brzydkie? Heh...  Lewą rękę oddałbym za wiecej takich brzydul... :!:

grafa dla mnie nie gra roli gry mogą a nawet wskazane żeby były takie brzydule jak napisał ibn_Erales. Jak dla mnie cRPG wszechczasów to własnie jak u ibn_Erales są Baldur's Gate2, i Planescape Torment. Pierwszego Baludra też wysoko cenie, ale "dwójke" po prostu kocham, za questy, świat, fabułe i długo by tu wymieniać. Planescape kocham za klimat i jeszcze lepszą od BG2 fabułe, za swobodę działania, za frakcje, i za ŚWIAT. W Icewinda lubie pogrywać ale jest na mnie za łatwy (finałową walkę z pierwszej części stoczyłem w coś koło 2 minut bez przyspieszenia, bez kodów, i bez żadnych strat u moich bohaterów, na cięzkim poziomie), a Fallout mi sie zwyczajnie nie podoba.
Cytat: "Norsefir"
Fabuła była chyba lepsza niż w ID I

to akurat duże osiągnięcie nie jest
Ass, gass and grass - nobody rides for free

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2005, 05:35:29 pm »
Cytat: "misio141"

Cytat: "Norsefir"
Fabuła była chyba lepsza niż w ID I

to akurat duże osiągnięcie nie jest

 ;) Ale się czepiasz :p

Cytuj
Fallout mi sie zwyczajnie nie podoba

Phi, nie znasz się ;) Trzeba poczuć ten klimat !

 

anything