Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 95357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 15, 2015, 09:53:47 am »
Jeśliś cierpliwy, to poczekaj z zakupem na wydanie obu dodatków do PoE. Pewnie przy okazji coś jeszcze poprawią - nie są to zmiany rewolucyjne, ale przydatne. Co do mechaniki - też nie przepadam za analizowaniem pizdyliona różnych rzeczy, ale w pillarsach jest to całkiem intuicyjnie i sensownie zrobione. Natomiast ściany tekstu są dla mnie jedną z największych zalet gry, więc co kto lubi :smile:


Inkwizycja to takie grajadło, można, ale nie zachwyca. Zwłaszcza jeśli rozmawiamy w temacie o następcach BG.


@Dziex - przeszedłeś PoE?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2015, 10:07:30 am wysłana przez Ribald »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

mgnesium

  • Gość
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 29, 2015, 06:25:44 pm »
która opcja (przy wejściu do białej marchii) włącza skalowanie poziomu przeciwników - "high level" czy "normal"?

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 30, 2015, 04:14:48 pm »
Może niekoniecznie w temacie stricte następcy Baldura, ale przeszedłem niedawno Divinity: Original Sin. Tak, wiem, że właśnie wyszła odświeżona edycja, ale przechodzenie zajęło mi spooooro czasu z racji na jego niedobór, ale przede wszystkim imponującą rozległośću samej gry (jakkolwiek trochę pompowaną przez przeciągające się turowe walki).


Generalnie - bardzo miłe zaskoczenie. Jakoś nikt mi nie doniósł wcześniej, że taka erpegowa perełka wyszła. Nie grałem we wcześniejsze części, więc nie jestem specjalnie w klimacie. Świat przedstawiony, mitologia etc. może mnie wybitnie nie porwały, ale też nie wywoływały zażenowania. Kapitalna walka z wykorzystaniem żywiołów, długimi sekwencjami NAPRAWDĘ wymagająca na średnim poziomie trudności. Pewnie było to po części spowodowane moimi upartymi próbami, żeby sobie próbować radzić z przeciwnikami na wyższych levelach, a nie szukać słabszych. Właściwie dopiero w końcówce kiedy nabiłem wszystkimi postaciami do 21 poziomu zrobiło się (za) prosto, ostatni boss zdążył wyprowadzić jedną serię ataków, resztę walki spędzając na ogłuszeniu. Co ważne - nie tylko na polu walki, ale również przy eksploracji trzeba było myśleć nad tym co robimy i kogo powinniśmy spytać o pewne rzeczy - nie znajdziemy tu znaczników, które poprowadzą nas za rączkę. Przy tym bardzo satysfakcjonujący system rozwoju postaci, fajny crafting, sporo ciekawych questów, interesujące wątki bohaterów przyłączalnych (miałem Wolfgaffa i Jahana). Tylko mogłoby ich być ciut więcej, bo przy tym układzie właściwie jesteśmy zmuszeni żeby jednym z dwójki głównych bohaterów był mag ziemi i ognia. Plus (a raczej minus) kilka irytujących kwestii, które wynikały chyba z chęci uczynienia rozgrywki trudniejszą, a czyniły ją raczej mocno upierdliwą. Ale chyba to poprawili w nowej wersji, więc jeśli ktoś chce przeżyć zacną przygodę i ma czas to zdecydowanie polecam :smile:
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 01, 2015, 07:00:11 pm »
Cytuj
Ale chyba to poprawili w nowej wersji, więc jeśli ktoś chce przeżyć zacną przygodę i ma czas to zdecydowanie polecam :smile:
Eh, planuję w to zagrać już od dawna, ale cena jakoś spaść nie chce, a i na zgranie się w co-opa czasu brakuje :sad:

Biorąc pod uwagę fakt, że jest teraz Enhanced Edition pewnie poczekam do przyszłego roku aż zawita w jakiejś wyprzedaży albo Humble Bundle.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 02, 2015, 04:51:16 pm »
Ja też gorąco polecam Divinity: Original Sin. Wprawdzie jeszcze nie przeszedłem i wciąż gram, ale zgadzam się ze wszystkim, co napisał Ribald. Pewnym tchnieniem świeżości (a właściwie powrotem do starych, dobrych czasów) jest poziom trudności gry. Nie oznacza to, że gra jest jakaś arcytrudna, ale w porównaniu do obecnie wydawanych cRPG-ów, które można przejść na tzw. facerollu, w D:OS trzeba trochę pogłówkować.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 03, 2016, 11:12:57 am »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 12, 2016, 09:46:15 am »
SoD opinie ma, delikatnie mówiąc, średnie.... Zagrać pewnie zagram, ale poczekam na jakąś ładną, połataną edycję całej EE.


A przede wszystkim liczę na Tormenta w tym roku :) 
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hollow

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 12, 2016, 12:24:02 pm »
Jest polska wersja tej gry albo chociaż nieoficjalne spolszczenie?

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 12, 2016, 05:25:29 pm »
SoD opinie ma, delikatnie mówiąc, średnie.... Zagrać pewnie zagram, ale poczekam na jakąś ładną, połataną edycję całej EE.
Gdy wrzucałem nie było jeszcze recenzji użytkowników na GOGu, ale teraz spojrzałem, a dodatkowo znalazłem coś takiego:

http://steamed.kotaku.com/the-social-justice-controversy-surrounding-baldurs-gate-1769176581

I stwierdzam, że nie kupuję, bo Social Justice Warriors.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:35:36 am »
Gdy wrzucałem nie było jeszcze recenzji użytkowników na GOGu, ale teraz spojrzałem, a dodatkowo znalazłem coś takiego:

http://steamed.kotaku.com/the-social-justice-controversy-surrounding-baldurs-gate-1769176581

I stwierdzam, że nie kupuję, bo Social Justice Warriors.
Prawidłowo. Lewactwo jest nam wciskane do gardła na każdym kroku, to jest jakiś obłęd.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Megamocny

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 06, 2016, 11:44:58 am »
Grał ktoś w wersję na androida? Wygodnie się gra i czy warto w ogóle zapłacić? Trudno jest na tą platformę o dobre jakości rpga, Baldurs Gate EE mogłoby okazać się całkiem niezłym wyjściem pośród tej szarej przeciętności dostępnej w sklepie google.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 11, 2016, 09:45:06 am »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Hollow

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:35:26 am »
No to zaczynam odkładać drobne do skarbonki na wersję pudełkową.

Offline Ribald

Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 01, 2017, 09:57:38 am »
Druga część Divinity: Original Sin zbiera bardzo dobre recenzje, włącznie z opiniami, że to najlepszy rpg od czasu rozwiązania Black Isle (vide temat wątku). Na razie niestety nie mam czasu, więc chyba poczekam i może przy okazji załapię się na przecenę. To natomiast co jest dla mnie przedziwne, to że nie ma wersji polskiej :O
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 01, 2017, 12:59:58 pm »
Druga część Divinity: Original Sin zbiera bardzo dobre recenzje, włącznie z opiniami, że to najlepszy rpg od czasu rozwiązania Black Isle (vide temat wątku). Na razie niestety nie mam czasu, więc chyba poczekam i może przy okazji załapię się na przecenę. To natomiast co jest dla mnie przedziwne, to że nie ma wersji polskiej :O
A ja zacząłem dawno temu grać w DOS i generalnie widzę potencjał, podoba mi się "fizyka" świata (trochę przypomina mi to Magickę), ale utknąłem w pierwszej lokacji i nie za bardzo wiem, co źle robię.

O ile dobrze pamiętam, to ostatnia rzecz z questu głównego, którą zrobiłem, to ustalenie, że mordercą kogośtam była jakaś kobieta. Przeszukałem jej dom, znalazłem wskazówki do jej lokalizacji, ale dotarcie tam to jakaś masakra.

Pamiętam, że zebrałem moją drużynę (2 osoby + ta kobieta z mieczem dwuręcznym) wybrałem się na północny-zachód od miasta i pokonałem kilka grup szkieletów (każdorazowo fartem i exploitami). Stwierdziłem, że chyba coś robię nie tak, bo jest za trudno. Poszedłem na południowy-wschód i też gdzieś tam utknąłem.

W mieście w sumie nie ma czego robić.

Zniechęciłem się i odstawiłem, ale może niedługo wrócę.

Natomiast w pewnym momencie całkiem wciągnęło mnie Pillars, aczkolwiek tu miałem z kolei przymusową półroczną przerwę. Wczoraj wróciłem i stoję przed dylematem, czy męczyć Cead Nua (jestem chyba na 9 poziomie), czy kończyć wątek główny.

DLC już chyba sobię odpuszczę, ale generalnie PoE oceniam pozytywnie.

Grał ktoś w ME: Andromeda?
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

 

anything