Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 03, 2018, 07:34:49 pm »
Jesteś niezawodny, dzięki! Już w koszyczku.

Offline Rabi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 20, 2018, 01:45:08 pm »
Czytam powyższy temat i mam to samo, jak wchodzę na jakiś sklep i zastanawiam się jaką mangę kupić - tego jest po prostu za dużo żeby osoba zielona miała to ogarnąć :wink:
Tak więc może będziecie wstanie mi pomóc i jakoś nakierować. Mam za sobą m.in. Akirę i Berserkera, z jednej strony podobały mi się te serie fabularnie, ale również świetnie je się oglądało, mocno przez przywiązanie do kadrów pełnych detali. Jakie mangi mogą być kolejnym krokiem w takiej krzyżówce, satysfakcjonująca fabuła (powiedzmy, że dla dorosłego czytelnika) plus fajna szczegółowa kreska? Preferowałbym fantasy, scifi czy cyberpunk, ale w sumie łyknę też i inne rzeczy.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 20, 2018, 02:36:25 pm »
Poleciłbym Nausicę Miyazakiego, jeśli angielskojęzyczna wersja leży w obszarze Twoich zainteresowań. Jeśli widziałeś anime to (podobnie jak w Akirze) pomnóż to x 10 i masz mangę. Klasyka.

Offline Rabi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 20, 2018, 02:41:29 pm »
Niestety, wolałbym jednak polskojęzyczne komiksy :(
Dodam, że np. od takiego Blame się odbiłem, doszedłem do połowy tomu 4 i dałem sobie spokój. Totalnie nie chwyciło. Architektura na plus i jeszcze tom pierwszy bardzo fajny, tak cała reszta mnie po prostu nie wciągnęła :(
Mam nadzieję, że z Battle Angel Alita będzie lepiej :)

Offline Hollow

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 01, 2018, 11:08:24 pm »
Będzie o wiele lepiej.

Ze swojej strony mogę polecić klasykę cyberpunka: Ghost in the Shell.

Offline radef

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 02, 2018, 01:07:34 pm »
Poleciłbym Nausicę Miyazakiego, jeśli angielskojęzyczna wersja leży w obszarze Twoich zainteresowań. Jeśli widziałeś anime to (podobnie jak w Akirze) pomnóż to x 10 i masz mangę. Klasyka.
No właśnie, dlaczego nikt w Polsce nie wydał Nausiki Miyazakiego.
Autor w Polsce bardzo znany (jak na anime/mangę), tytuł też. Jeżeli powodem nie są jakieś horrendalne ceny licencji to nie widzę powodu dlaczego ten tytuł nie pojawił się w Polsce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Rabi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 08, 2018, 10:00:18 am »
Nausica na podglądowych grafikach w necie pięknie wygląda...

Właśnie skończyłem pierwszy tom Sagi Winlandzkiej i bardzo fajnie się to czytało, im dalej tym mocniej wciągało. Widać, iż autor mocno się przygotował i realia są oddane dosyć szczegółowo jeśli chodzi o rysunek, sceny batalistyczne bardzo fajne. Tylko hmm... jakaś taka kreska niczym się w sumie też nie wyróżniająca pośród masy randomowych generycznych mang. No i nadal mam problem w niektórych mangach z tymi humorystycznymi wstawkami co jakiś czas, wybija to trochę z rytmu i klimatu, ale cóż  :doubt: 

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 08, 2018, 01:41:54 pm »
^ To specyficzny aspekt, do którego jednak da się przyzwyczaic i polubić.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 22, 2018, 07:53:26 pm »
Cytuj
Władze Japonii zalegalizowały sektę Najwyższa prawda w 1989 roku. Asahara zyskał światowy rozgłos, zdobywając nowych wyznawców, wykładając na uniwersytetach i wydając książki. W szczytowym momencie sekta liczyła dziesiątki tysięcy członków na całym świecie. "Najwyższa prawda" umiejętnie zdobywała popularność, trafiając do wykształconych i majętnych osób, a także wykorzystując popkulturę, m.in. anime i mangę.


Ktoś coś wie na ten temat?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline cro_no

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 14, 2018, 11:40:15 am »
Mam zamiar kupić kilkanaście mang z wydawnictwa jpf. Mang nie kupowałem od ok. 17 lat i widzę że w tym czasie wydawnictwo otworzyło sklep mangarden. Jak tam pakują? Kiedyś w jpfie pakowali w zwykłe koperty bąbelkowe i pamiętam że sporo mang otrzymałem obitych. Jak jest w mangarden? Ewentualnie jaki inny sklep polecacie?

Offline amsterdream

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 14, 2018, 01:12:51 pm »
Jak tam pakują?
Folia stretch i karton. Opłaca się tam kupować mangi, które są sprzedawane w innych sklepach bez rabatów czyli Mega Manga, Junji Ito, Deluxe bo zbiera się punkty, które później można wymieniac na inne mangi.

Offline mappy

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 14, 2018, 06:14:23 pm »
Ja brałem całość Blame! w miękkiej i był karton z folią bąbelkową. Bez uszkodzeń. Czyli normalne pakowanie jak w większości księgarni.

Offline cro_no

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 14, 2018, 07:29:14 pm »
Dzięki wielkie!

Offline amsterdream

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 08, 2019, 02:37:12 pm »
No właśnie, dlaczego nikt w Polsce nie wydał Nausiki Miyazakiego.
Autor w Polsce bardzo znany (jak na anime/mangę), tytuł też. Jeżeli powodem nie są jakieś horrendalne ceny licencji to nie widzę powodu dlaczego ten tytuł nie pojawił się w Polsce.

Waneko pytało o ten tytuł aż 7 RAZY, ale strona japońska nie była zainteresowana.

Offline LordDisneyland

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 18, 2019, 12:26:48 am »
Jakiś deluxe boxset "Nausicaa" wyd. VizMedia jest w Empiku za jedyne 235zł  ... aż 1104 strony -uchch.

Dzięki, że przypomnieliście mi ten tytuł, muszę odnaleźć płytę i obejrzeć z rodziną.

 

anything