trawa

Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:37:12 pm »
Go Nagai = szalona orgia przemocy i kompletna psychodela. Ja kupuję. Zwłaszcza, że to jeden z klasycznych twórców i echa jego komiksów widać w późniejszych mangach z pogranicza horroru/fantasy.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 14, 2017, 06:30:35 am »
Podejrzewałem, że to może być dobre i jak poszukałem sporo ludzi sie jara. Dzięki!

A ta nowa wersja? Znasz ją? Trochę ten nowoczesny mangowy rysunek mi nie leży, dlatego nigdy się jakoś tym bardziej nie zainteresowałem. Ale może będzie trzeba.

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:25:25 pm »
Nowa jak dla mnie trochę zbyt wygładzona. Zobaczę jak mi pójdzie z pierwowzorem i potem będę się zastanawiał nad kupnem.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 14, 2017, 02:50:32 pm »
Nowa jak dla mnie trochę zbyt wygładzona. Zobaczę jak mi pójdzie z pierwowzorem i potem będę się zastanawiał nad kupnem.

Zrobię tak samo. Jeszcze raz dzięki za info.

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:18:41 pm »
Dzisiaj zapowiedziano klasyczną serię pt. Cutie Honey tego samego autora w podobnym wydaniu.
http://www.sevenseasentertainment.com/2017/09/13/seven-seas-fights-evil-with-style-with-release-of-cutie-honey-the-classic-collection-hardcover-manga-omnibus/
W skrócie pierwsza manga o magical girls. Coś jak Czarodziejka z Księżyca, ale gdyby docelowymi odbiorcami byli chłopcy.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:53:52 pm »
Też może byc fajne. Ale najpierw sprawdzę Devilmana i zobaczymy. Dzięki za cynk.

Offline pawelcd

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #291 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:20:37 pm »
Prośbą o poradę.


Aktualnie posiadam.


Berserk
Atak tytanów
Rycerze Sydonii
Pluto
Monster


Jakie jeszcze mangi wyszły w Polsce, są  dostępne i mają opinię kultowych. Bo czytam posty w tym dziale i głupieje. Jestem już stary więc Naruto itp. odpada.


Wracam do mangi po wielu latach i zupełnie nie wiem co się dzieję, multum wydawnictw.

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #292 dnia: Grudzień 01, 2017, 11:23:48 pm »
Ogólnie polecam wejść na strony wydawców i sobie przejrzeć ofertę. Nie ma wielu aktywnych. Najważniejsi to JPF, Waneko, Hanami, Studio JG i Kotori.

Sprawdź mangi wydane w ramach serii Mega Manga JPFu. Zazwyczaj są to tytuły starsze i/lub dla starszego czytelnika. http://www.mangarden.pl/pl/c/MEGA-MANGA/69

Praktycznie cała oferta Hanami też jest dla starszego czytelnika:
http://www.wydawnictwo.hanami.pl/ksiazki.php
Najlepsze (Monstera i Pluto) już masz, ale możesz spróbować Sagę Winlandzką lub Ikigami. Komiksy Taniguchiego to bardziej obyczajowe rzeczy, a z tego co widzę wolisz raczej akcję. Jeśli chcesz spróbować czegoś innego, polecam Odległą dzielnicę.

Waneko ma serię jednotomówek gdzie wydaje różne dziwne rzeczy. Niektóre mogą Ci się spodobać. Poza tym Dogs Miwy Shirow to jedna z fajniejszych ich serii: http://waneko.pl/nasze-mangi/?manga_id=81 W podobnych klimatach Gangsta, ale nie jest Miwy Shirowa, więc dostaje -5 do fajności. Wydali też kilka krótszych serii dla odrobinę starszego czytelnika niż ten od Naruto typu Pamiętnik Przyszłości czy Deadman Wonderland, ale ich nie czytałem od strasznie dawna, więc nie wiem czy dzisiaj tak samo by mi się spodobały.

Jeśli podobają Ci się Rycerze Sidonii to sprawdź Blame! tego samego autora (JPF). Kolekcja Junji Ito od wydawnictwa JPF jeśli lubisz horrory (najpopularniejsze tytuły tego autora to Uzumaki, Tomie, Gyo). Adaptacie Lovecrafta (Studio JG) też są bardzo fajne. Komiksy Tetsuyi Tsutsui (Duds Hunt od Hanami, Reset, Manhole od Studia JG) to krótkie i całkiem konkretne komiksy sensacyjne. Planetes to ciekawe sci-fi o kosmicznych śmieciarzach (JPF). Blue Heaven (JPF) też całkiem niezły thriller. Opowieści Panny Młodej opowiada o życiu plemion Azji Zachodniej (dzisiejszy Kazachstan/Uzbekistan) w XIX wieku i jest super.

Klasyka: Do Adolfów (Waneko), Pieśń Apolla (JPF) Osamu Tezuki, Ghost in the Shell (JPF). Komiksy Moto Hagio i Riyoko Ikedy są raczej pisane pod kobiety, więc wspominam bardziej z kronikarskiego obowiązku. Poleciłbym Akirę, ale ważą się losy nowego wydania, więc poczekałbym z tym tytułem. Życie Yoshihiro Tatsumiego raczej dla zainteresowanych historią mangi (ciężko dostępne). Wydano jeszcze kiedyś klasykę komiksu samurajskiego: Samotny Wilk i Szczenię, ale tylko 9 tomów (wydawnictwo padło).

Offline pawelcd

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #293 dnia: Grudzień 02, 2017, 06:47:50 am »
@Dembol_ wielkie dzięki,  o właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem, bo analizując forum znalazłem pluto i monster i to są  perły a teraz wyłowie dalej. THX.

Offline Hollow

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #294 dnia: Grudzień 03, 2017, 08:08:55 pm »
Kotori specjalizuje się w mangach typu Boys-love i light novel więc nie ma tam czego szukać.
Ja ze swojej strony poleciłbym (poza tym co polecił Dembol)  Fullmetal Alchemist i Deathnote.


Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #296 dnia: Grudzień 30, 2017, 08:22:07 pm »
Ja biorę. Leiji Matsumoto to jeden z tych autorów na którego bardzo czekałem. Sama manga to space opera. Garstka buntowników pod kierownictwem tytułowego bohatera walczy z galaktycznym imperium obcym najeźdźcą. Wnioskując po animowanych adaptacjach mang autora i po tym co widziałem na twitterze tłumacza pewnie będzie sporo patosu oraz postaci siedzących na tronie w mroku wygłaszających patetyczne monologi. I dużo liczników/wskaźników i ekranów. Bardzo dużo!
Na dniach powinna do mnie dotrzeć Queen Emeraldas umieszczona w tym samym uniwersum, więc będę miał lepszy pogląd na twórczość Matsumoto. Jeśli nie zapomnę to skrobnę więcej po przeczytaniu. Z tego co pamiętam chyba na przyszły rok zapowiedziano KOSMICZNY PANCERNIK YAMATO tego samego autora.


Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #297 dnia: Grudzień 31, 2017, 07:42:01 am »
Dzięki! Też to wezmę, podoba mi sie retro klimat. Ten Yamato też już jest, i też biorę.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 03, 2018, 06:20:43 pm »
@Dembol  w tej serii (The Classic Collection) pojawił się także preorder na Cutie Honey, znasz?

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 03, 2018, 07:28:00 pm »
Cutie Honey to jeden z pierwszych komiksów gatunku Magical Girls, czyli protoplasta m.in. Czarodziejek z Księżyca. Z tą różnicą, że jest przeznaczona dla męskiej widowni, więc jest większy nacisk na akcję, seks i przemoc. Wystarczy powiedzieć, że bohaterka czasowo traci odzienie w trakcie transformacji w Cutie Honey.
Są też dziwne demony i potwory (bo to Go Nagai).

Ja ogólnie biorę wszystko z tej serii, chociaż momentami naiwne i niedzisiejsze to strasznie.