trawa

Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 307671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mystrzu

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 18, 2019, 03:11:33 pm »
@lord disneyland moim zdaniem dobra cena, sam kupiłem za 180zł używkę od kogoś na facebooku i absulutnie nie żałuje, wydanie wielkości omnibusowej w 2 hckach ze slipcasem, śliczne okładki i sama historia rewelacyjna, jeden z najlepszych o ile nie najlepszy komiks który przeczytałem w 2018 roku. Dojrzała fabularnie, z bardzo przemyślanym światem i bogata w treść (dużo tekstu na stronie jak na standardy mangowe, samych kadrów też jest więcej niż w normalnej mandze).


btw film ma bodajże tylko pierwsze dwa rozdziały z 12, więc fabularnie nie ma startu do tego co jest w mandze
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2019, 03:20:50 pm wysłana przez mystrzu »

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:16:36 pm »
Ma start, po prostu jest inaczej skonstruowana, ale równie dobrze poprowadzona. Reżyserowana też przez Myiazakiego.

Sam box jest cały czas do kupienia a cena fluktuuje (jak większość cen na amazonie) wiec można czasem dostać za 30 funtów. W tym kontekscie empikowa do najniższych nie należy. Ale te pozycja nawet tej ceny jest warta. Warto wrzucić do wishlisty i monitorować.

Offline mystrzu

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:00:55 pm »
Źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o długość/rozbudowanie historii. Jaka jest jakość samego filmu nie mam pojęcia bo go nie oglądałem. ;)

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 20, 2019, 06:42:41 pm »
To jeden z pierwszych filmów Ghibli Studio, a po tylu latach nadal się świetnie broni. Obejrzyj, naprawdę warto. Choćby tylko dla porówania jak poradził sobie z adaptacją tej na pierwszy rzut oka nieekranizowalnej mangi.

Offline Tajfun

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 23, 2019, 07:11:03 am »
Witajcie :)
Macie jakieś sprawdzone miejsca, w których znajdujecie takie perełki mangowe? Zastanawiam się, czy jest sens szukać np. w antykwariatach? Czy np. oferta Empiku jest wystarczająca, czy jest tam np. za drogo?
Dopiero kompletuję listę wymarzonych mang do dorwania i tak się zastanawiam, gdzie powinienem ich szukać... Może w ogóle eBay?


Pozdrawiam serdecznie.