Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 01, 2016, 01:25:54 pm »
czy ktoś z Was czytał i byłby tak miły, by podzielić się wrażeniami po lekturze nastepujących mang:

Parasyte
Gantz
Memories of Emanon
Old Boy

z góry bardzo dziekuję !!! :)

Offline MTeS

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #271 dnia: Wrzesień 01, 2016, 03:21:09 pm »
Gantz - świetny początek ale później seria stacza się po równi pochyłej do zakończenia nie dotrwałem ale podobne jest słabe.

Parasyte oglądałem anime i było dobre, z tego co wiem manga ma brzydszą kreskę.

Old Boy - oglądałem film jest on wierną adaptacją mangi?

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #272 dnia: Wrzesień 02, 2016, 06:03:39 pm »
Jeśli chodzi o Gantz to raczej zgadzam się z kolegą MTeSem. Zaczęło się dość intrygująco, tym lepiej, że gdy manga zaczynała wychodzić ja byłem pod wielkim wrażeniem filmu "Cube" (podobne klimaty - kilkoro obcych budzi się w jakimś dziwnym miejscu). Potem sens pogubił się gdzieś w coraz bardziej absurdalnych pomysłach. Doczytałem chyba do 20 tomu (to było jeszcze w czasach gdy czytałem skanlacje). Momentami było znowu całkiem nieźle, ale nie zapowiadało się na nic ponad serial akcji z widowiskowymi przedstawieniami przemocy doprawionymi półnagimi pin-upami bohaterek. Na pewno nie tak dobre, żebym chciał się pakować w 37 tomów.

Trzy pozostałe krążą w orbicie moich zainteresowań, ale pieniędzy wiecznie mi brak. W pierwszej kolejności pewnie sprawię sobie Emanon bo to tylko jeden tom. Zawsze mi się wydawało, że Kenji Tsuruta rysuje w sposób zbliżony do Miyazakiego.

Old Boy to pierwowzór filmu, więc fabuła jest zapewne zbliżona do adaptacji. To 8 tomów, więc pewnie jest też bardziej rozbudowana.

W Parasyte podoba mi się pomysł. Kreska nie jest słaba tylko po prostu manga jest rysowana zgodnie ze stylistyką popularną wtedy kiedy manga była publikowana (lata 1988-95). Dla nastoletnich fanów mangi to prehistoria.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 13, 2016, 05:06:44 pm »
wiecie może czy Planetes jest już dostępny w Gildii ? niby jest w nowościach, ale ma dostepność 1 tydzień... skubaniec  blokuje mi sporą paczkę.

https://www.sklep.gildia.pl/manga/300187-planetes-1

Offline Shinue

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 06, 2016, 10:56:48 pm »
Powiedzcie mi proszę o co chodzi z tym akceptowaniem przez japońskie wydawnictwa okładek wydawanych w Polsce mang?
Czy to jest standardowa praktyka wszystkich wydawnictw?
Kotori ostatnio napisało, że musi czekać nawet 3 miesiące na akceptację okładki...

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 06, 2016, 11:25:34 pm »
Z tego co mówią wydawcy na spotkaniach i w sieci to wydawca/autor z Japonii po prostu musi zatwierdzić projekt. Chodzi o to, żeby produkt opatrzony logotypem danej firmy czy nazwiskiem twórcy wyglądał w miarę profesjonalnie. Każdy wydawca/autor ma pod tym względem różne wymagania. Wysłannik Waneko w tym roku na spotkaniu z MFKiG mówił, że przykładowo Panini (reprezentant Marvela na Europę) miało jedynie wytyczne co do tego w jakich miejscach mają być logotypy Marvela. Inni potrafią być nadgorliwi i czepiać się z pozoru mało istotnych szczegółów. Tu przykładem jest np. Naoki Urasawa. Nie pamiętam konkretnych spraw, ale jego nazwisko często się przewijało w dyskusjach na ten temat. Studio Lain też pisało o dyskusjach na temat okładek z brytyjskim wydawcą. Normalna kontrola jakości.

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 17, 2016, 10:40:34 pm »
Soul Eater - warte to coś bo mogę kupić za grosze ?

Offline Hollow

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 18, 2016, 09:20:55 am »
Jeśli lubisz shoneny z walkami na magiczne bronie to warto.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 24, 2016, 06:56:09 am »
Czy ktoś może pomóc i podać kiedy w oryginale została wydana i stworzona manga "Kobiety" Tatsumiego?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 24, 2016, 06:25:28 pm »
Na tylnym skrzydełku naszego wydania jest napisane, że to historie z początku lat siedemdziesiątych.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #280 dnia: Listopad 24, 2016, 07:54:46 pm »
Na tylnym skrzydełku naszego wydania jest napisane, że to historie z początku lat siedemdziesiątych.


No własnie i to jedyna informacja, na która się natknąłem. Robię "risercz" na potrzeby recenzji i nie dokopałem się do takiej informacji.


Nawet na tej liście nie mogę znaleźć...

https://translate.google.de/translate?hl=pl&sl=ja&u=https://ja.wikipedia.org/wiki/%25E8%25BE%25B0%25E5%25B7%25B3%25E3%2583%25A8%25E3%2582%25B7%25E3%2583%2592%25E3%2583%25AD&prev=search
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #281 dnia: Listopad 24, 2016, 08:44:45 pm »
Też przeglądałem. Wydaje mi się, że problemem jest to, że ten zbiór był pierwotnie przygotowany na rynek hiszpański i nie ma swojego odpowiednika w Japonii. Jeśli było tłumaczone dwukrotnie (jp-esp, esp-pl) to tytuły po drodze pewnie zupełnie odjechały od oryginalnych.
Nawet jeśli nie to japońskie wyrażenia raczej ciężko przetłumaczyć 1:1, żeby zachować ich znaczenie dla czytelnika. Nasza "Kobieta z wędką" może w oryginale być jakimś zupełnie innym zwrotem i nie sądzę, żebyśmy do tego doszli korzystając z wiki/gtranslate. Nie mówiąc już o tym, że lista na wiki może być niekompletna.

szulig

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 22, 2017, 11:54:43 am »
Witam
jeżeli pytanie było wcześniej to przepraszam za dubel, czy sa jakieś komiksy japońskie wydane w naszym języku w kolorze?

Offline amsterdream

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 22, 2017, 12:39:08 pm »
ReLife i Mój rok: Wiosna. Ale ta druga pozycja nie jest typową mangą. Dużo stron kolorowych jest też w Planetes i Było ich jedenaścioro.

Offline gobender

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:31:23 pm »
Chłopaki, warto?



Devilman: The Classic Collection Vol. 1
680 p. HC po angielsku (preorder na amazonie)

 

anything