Autor Wątek: [40 k] Biel tan 2000  (Przeczytany 7344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« dnia: Sierpień 19, 2005, 11:37:47 pm »
Ogolnie zaczynam powoli myslec o grandzie i to pierwsze co mi przyszlo do glowy

Unnamed2000 Pts  -   Swordwind Army

1 Falcon Grav-Tank (Heavy Support) @ 210 Pts
     Shuriken Cannon Upgrade; Star Cannon; Pulse Laser
     Holo-Field [25]
     Spirit Stone [10]

1 Farseer (HQ) @ 77 Pts
     CC Weapon (x1); Shuriken Pistol (x1)
     Runes of Witnessing [5]
     Guide [30]
-----

1 Falcon Grav-Tank (Heavy Support) @ 210 Pts
     Shuriken Cannon Upgrade; Star Cannon; Pulse Laser
     Holo-Field [25]
     Spirit Stone [10]

5 Striking Scorpions (Troops) @ 161 Pts
     Mandiblasters; Shuriken Pistol & CCW; Plasma & Haywire Grenades

     1 Exarch @ [66] Pts
          Mandiblasters; Scorpion's Claw; Shuriken Pistol; Plasma & Haywire
          Grenades
          Stealth [20]
-----

6 Howling Banshees (Troops) @ 268 Pts
     Power Weapon; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Exarch @ [37] Pts
          Executioner; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Wave Serpent @ [135] Pts
          Linked Shuriken Catapults; Linked Bright Lances
          Spirit Stone [10]
-----

6 Howling Banshees (Troops) @ 268 Pts
     Power Weapon; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Exarch @ [37] Pts
          Executioner; Shuriken Pistol; Banshee Mask

     1 Wave Serpent @ [135] Pts
          Linked Shuriken Catapults; Linked Bright Lances
          Spirit Stone [10]
-----

6 Striking Scorpions (Troops) @ 300 Pts
     Mandiblasters; Shuriken Pistol & CCW; Plasma & Haywire Grenades

     1 Exarch @ [46] Pts
          Mandiblasters; Scorpion's Claw; Shuriken Pistol; Plasma & Haywire
          Grenades

     1 Wave Serpent @ [140] Pts
          Linked Shuriken Catapults; Linked Missile Launchers
          Spirit Stone [10]
-----

7 Warp Spiders (Troops) @ 154 Pts
     Deathspinner
-----

7 Warp Spiders (Troops) @ 154 Pts
     Deathspinner
-----

1 Vyper Squadron (Elites) @ 65 Pts
     Linked Shuriken Catapults (x1); Star Cannon (x1)

1 Vyper Squadron (Elites) @ 65 Pts
     Linked Shuriken Catapults (x1); Star Cannon (x1)

1 Vyper Squadron (Elites) @ 65 Pts
     Linked Shuriken Catapults (x1); Star Cannon (x1)

Models in Army: 50


Total Army Cost: 1997

Ogolnie farseer siedz w jednym falconie i przerzuca nietrafione, w drugim maja mozliwosc siedziec striking scorpioni jesli misja nie przewiduje infiltracji. Wavy z zawartoscia leca do walki. Wrzucilem 2 oddzialy spiderow ze wzgledu na ich szybkosc i duza skutecznosc jesli chodzi o eliminacje duzych zgrupowan przeciwnika.
Prosze o surowa aczkolwiek rzeczowa ocene.
Pozdrawiam.

Offline Bartuul

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2005, 12:15:02 am »
Nie będę jechać po kolei po oddziałach, bo tam niebardzo jest sie do czego doczepić. Ale ogólna koncepcja jest... nazwe to... trudna do prowadzenia. Możesz mieć gigantyczny problem z dopchaniem oddziałów do walki wręcz (a szczególnie scorpionów). Nie możesz szarżować po wysiadce z ruszonego pojazdu, a właz masz z tyłu. Praktycznie musiałbyś podlecieć tymi samolocikami pod sam pysk czegoś co rusza się 6" żeby wogóle mieć realne szanse zaszarżowania tego czegoś. A to niesie ze sobą ryzyko zastawienia wyjścia. Spidersi są fajni, ale nie są super. Ich problemem jest krótki zasięg broni.

Natomiast jeśli chodzi o strzelanie - no to tutaj też bez rewelacji. 2 falcony i 3 serpenty z broniami przeciwpancernymi - mało tego. Natomiast co do Vyperów - zrezygnuj ze Starcannona i daj im Scatter Laser i Shuriken Cannon. Tylko 10 punktów droższe, a dają sporo do myślenia Land Speederom i innym Vyperom.

Sam ostatnio myślałem nad Biel-tanem (nie żeby zbierać, bardziej w kwestii grywalności) i moja wizja wyglądałaby inaczej. Może komuś nie pasować, ale I don't care. ;) Dwóch Farseerów z Guidem i warlockiem, coby sobie Serpenty wzięli (takie z lancami). Potem 3 Falcony, w których latałyby Banshee - Scorpioni są za wolni. Poza tym te oddziały z założenia nie miałyby lecieć na siłę do kombatu - bardziej na zasadzie trzymania ich w odwodzie. Do tego 3 Vypery, takie jak napisałem wcześniej i reszta jakiś 4fun. Fire Dragoni w Serpencie, albo Dark Reapersi gdzieś w sinej dali (a co, w końcu mają 48" zasięgu, a na środku stołu będzie latać 6 czołgów). No bo inaczej to średnio to widze. Tak czy inaczej - powodzenia. ;)
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2005, 01:15:14 am »
Cytat: "Bartuul"
Możesz mieć gigantyczny problem z dopchaniem oddziałów do walki wręcz (a szczególnie scorpionów). Nie możesz szarżować po wysiadce z ruszonego pojazdu, a właz masz z tyłu. Praktycznie musiałbyś podlecieć tymi samolocikami pod sam pysk czegoś co rusza się 6" żeby wogóle mieć realne szanse zaszarżowania tego czegoś. A to niesie ze sobą ryzyko zastawienia wyjścia. Spidersi są fajni, ale nie są super. Ich problemem jest krótki zasięg broni.


I tu jest najwieksza wada tego rozwiazania. Po prostu w jednej rundzie musisz liczyc na szczescie. Podlatujesz pod sam "pysk" przeciwnika i dajesz mu ture strzelania. Jak przetrwasz wyskakujesz i masz od 13 do 18 cali szarzy banshee lub 12 cali scorpionami. Tak gralem od dluzszego czasu i nie bylo najgozej. Trzeba tylko tak ustawic sie pod tym pyskiem zeby za duzo broni jednak do ciebie nie strzelilo. Probowalem grac czym podobnym do tego co rozpisalem i najwieksze problemy z ta armia sa takie ze te czolgi, transportery same blokuja sobie covery tak ze zawsze cos wystaje. Ciezko taka iloscia duzych pojazdow manewrowac na polu bitwy :/ Pozatym rozwiazanie czysto pojazdowe ma ta wade ze ma wielkie problemy z armiami z duza iloscia modeli stad zdecydowalem sie na spiderow.
Co do vyperow musze to przemyslec bo to moze byc dobry pomysl. Tylko ze jednak zalezalo mi na star cannonach przydatnych na bardziej opancerzone jednostki typu terminatorzy lub obliteratorzy :/

Cytat: "Bartuul"
Natomiast jeśli chodzi o strzelanie - no to tutaj też bez rewelacji. 2 falcony i 3 serpenty z broniami przeciwpancernymi - mało tego.

No wlasnie zastanawialem sie i doszedlem do wniosku ze 3 brightlance i 2 pulse lasery moga wystarczyc. Dodatkowo (wiem ze to nic specjalnego) granaty o scorpionow.

Cytat: "Bartuul"

Sam ostatnio myślałem nad Biel-tanem (nie żeby zbierać, bardziej w kwestii grywalności) i moja wizja wyglądałaby inaczej. Może komuś nie pasować, ale I don't care. ;) Dwóch Farseerów z Guidem i warlockiem, coby sobie Serpenty wzięli (takie z lancami).

Pozwole sobie skomentowac troszke :] Wavy maja twin linkowane bright lance wiec po co im guide ? Ja myslalem zeby moje oba falcony obsadzic farseerami to mi sie wydawalo bardziej sensowne...
Cytat: "Bartuul"

Potem 3 Falcony, w których latałyby Banshee - Scorpioni są za wolni.

Wiem wiem ze scorpioni sa wolni ale biore ich gdyz mam za malo banshee a kasa i tak musi pojsc na dodatkowego falcona i wava :/
Cytat: "Bartuul"
Do tego 3 Vypery, takie jak napisałem wcześniej i reszta jakiś 4fun. Fire Dragoni w Serpencie, albo Dark Reapersi gdzieś w sinej dali (a co, w końcu mają 48" zasięgu, a na środku stołu będzie latać 6 czołgów). No bo inaczej to średnio to widze. Tak czy inaczej - powodzenia. ;)

Wlasnie dark reaperzy przez jakis czas kolatali sie w mojej glowie. Moze to tez jakas mysl ...
Ogolnie dzieki za uwagi i czekam na kolejne spostrzezenia :)

Offline Vodecki

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2005, 07:48:53 am »
Cytuj
Pozwole sobie skomentowac troszke :] Wavy maja twin linkowane bright lance wiec po co im guide ? Ja myslalem zeby moje oba falcony obsadzic farseerami to mi sie wydawalo bardziej sensowne...

Bartuul nie napisał że oni mają jeździć w tych Serpentach tylko że mają je wziąść. A podczas gry Serpenty lataja puste A Fryzjerzy i tak siedzą w Falconach.

Cytuj
tu jest najwieksza wada tego rozwiazania. Po prostu w jednej rundzie musisz liczyc na szczescie. Podlatujesz pod sam "pysk" przeciwnika i dajesz mu ture strzelania. Jak przetrwasz wyskakujesz i masz od 13 do 18 cali szarzy banshee lub 12 cali scorpionami


Obawiam się że szczęście nie ma tu nic do rzeczy - przeciwnik nawet nie musi do Ciebie strzelać, wystaczy że zastawi czymś właz . wtedy w swojej turze musisz się obrócić czyli wykonać rucz co oznacza że nie zaszarzujesz
Cytuj
Nie będę jechać po kolei po oddziałach, bo tam niebardzo jest sie do czego doczepić


tu się zgodzę  ;)



Offline Bartuul

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2005, 09:02:32 am »
Przecież Farseer siedzący w Serpencie bez problemu może rzucić Guida na Falcona lecącogo tuż obok, co nie?  ;)

Cytuj
No wlasnie zastanawialem sie i doszedlem do wniosku ze 3 brightlance i 2 pulse lasery moga wystarczyc. Dodatkowo (wiem ze to nic specjalnego) granaty o scorpionow.


Problem nie leży w strzelaniu do czegoś opancerzonego. Po prostu masz mało rzeczy, którymi wydmuchasz gwardzistów, małe tyrki albo horde orasów. Bo strzelanie do nich z lanc jest sam wiesz jakim dealem. ;) Tak szczerze, to osobiście wystawiałbym Serpenty w konfiguracji Starcannon, Shuriken Cannon i Spirit Stone. Masz i AP i ilość strzałów.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Vodecki

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2005, 09:05:26 am »
Cytuj
Przecież Farseer siedzący w Serpencie bez problemu może rzucić Guida na Falcona lecącogo tuż obok, co nie?  

pamietaj że to tylko 6 cali zasięgu ,więc nie zawsze będzie miał możliwość (np. jak ktos serpowi wbije stuna ) .
Zresztą po co ma latać w serpie jak może w Falconie ??  :D



Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2005, 09:36:22 am »
Cytat: "Vodecki"
Cytuj
Pozwole sobie skomentowac troszke :] Wavy maja twin linkowane bright lance wiec po co im guide ? Ja myslalem zeby moje oba falcony obsadzic farseerami to mi sie wydawalo bardziej sensowne...

Bartuul nie napisał że oni mają jeździć w tych Serpentach tylko że mają je wziąść. A podczas gry Serpenty lataja puste A Fryzjerzy i tak siedzą w Falconach.

Tylko w ten sposob zostawiasz serpenty ktore nie moga zajmowac cwiartek :/ No nic poprobuje :]
Cytat: "Vodecki"

Cytuj
tu jest najwieksza wada tego rozwiazania. Po prostu w jednej rundzie musisz liczyc na szczescie. Podlatujesz pod sam "pysk" przeciwnika i dajesz mu ture strzelania. Jak przetrwasz wyskakujesz i masz od 13 do 18 cali szarzy banshee lub 12 cali scorpionami


Obawiam się że szczęście nie ma tu nic do rzeczy - przeciwnik nawet nie musi do Ciebie strzelać, wystaczy że zastawi czymś właz . wtedy w swojej turze musisz się obrócić czyli wykonać rucz co oznacza że nie zaszarzujesz

Na ostatnim mlotku sedzia pokazal mi ze jednak wavy maja dosc duza strefe w ktorej moga wystawic jednostki, wiec zdawalo mi sie ze to nie jest takie latwe. Pozatym raczej staram sie nie podstawiac az tak blisko :/ Ale fakt musze zaczac na to uwazac :)

Robie male korekty i zaczynam to testowac :] Na pierwszy ogien ida tau i iron warriorzy :] za kilka dni umieszcze swoje spostrzezenia.

Offline trej

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2005, 10:27:01 am »
Z jednej strony fajnie ze ta armia leci do combatu Ale idea jest IMO nie na 4 ed. To przy aktualnej mobilnosci wiekszosci armii nie bedzie dzialac.

Offline Vodecki

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2005, 12:18:12 pm »
Cytuj
Tylko w ten sposob zostawiasz serpenty ktore nie moga zajmowac cwiartek :/ No nic poprobuje :]

tak, ale do zajmowania ćwiartek są inne oddziały. Coś za coś  ;)

Cytuj
Na ostatnim mlotku sedzia pokazal mi ze jednak wavy maja dosc duza strefe w ktorej moga wystawic jednostki, wiec zdawalo mi sie ze to nie jest takie latwe.


Starcza jeden Vyper/Speeder  :D

Cytuj
Pozatym raczej staram sie nie podstawiac az tak blisko :/

jak nie jesteś blisko to cięzko zaszarżować - zwłaszcza że przciwnik też ma ruch  ;)

Cytuj
Robie male korekty i zaczynam to testowac :]


słusznie, słusznie  ;)



Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2005, 12:22:29 pm »
Cytat: "overflowed"
Z jednej strony fajnie ze ta armia leci do combatu Ale idea jest IMO nie na 4 ed. To przy aktualnej mobilnosci wiekszosci armii nie bedzie dzialac.

No nie jest taknajgozej :]  Moze mam male doswiadczenie turniejowe ale podobna armia oparta na skimmerach dostarczajacych wojsko do przeciwnika tylko na mniejsza ilosc punktow sprawdzila sie na IG, DE, CSM z ikonami (tutaj jest nadzwyczaj dobrze gdyz oni maja problemy ze zdejmowaniem skimmerow), tau i tyrkami ktore na mlotku po prostu nie mogly nic zrobic i skakaly tylko radosnie kolo pojazdow :] (ale to bylo przed nowym codexem nie wiem jak to jest teraz). Za to stanowczo mialem problemy z Iron warriorami, orkami oraz eldarami iyanden :/ Najgorsze jest to ze gralem te bitwy na 1500, 1700 punktow i bylo ok ale na 2000 jakos to wszystko sie nie klei :/

Offline Michaelius

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2005, 12:06:43 am »
Hmm wszystko fajnie tylko jakos malo tych pojazdow;)  Mi sie udaje wystawic 3 falcony, 4 serpenty, 3 vypery i do tego jeszcze 5x3 rangerow. A w biel-tanie spokojnie powinno wejsc tyle samo z warp spiderami zamiast rangerow na 2k.
Acha no i pajaki to chyba bym wolal po 5 bo na czolgi 7 to z reguly overkill a na piechote i tak za malo. Chociaz ostatnio w 2 bitwach na 4 mi sie wogle nie przydali (ale nie kazdy jest w stanie oblac 3 savy na 3+ z 4 ktore rzuca a potem za kazdym razem oblac test paniki). Za to w ostatniej bitwie skosili 2 chimery i oddzial gwardzistow z carapacem.
A co do Biel-Tanu dalej twierdze, ze przyszlosc lezy w Fire Warriorach tylko kto ich ma 20 w domu:D
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Vodecki

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2005, 02:36:47 pm »
Cytuj
Hmm wszystko fajnie tylko jakos malo tych pojazdow;) Mi sie udaje wystawic 3 falcony, 4 serpenty, 3 vypery i do tego jeszcze 5x3 rangerow

ale Fabitu raczje nie układał kawalerii powietrznej tylko armie combatową  ;)  no chyba że się mylę ?? ;)



Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2005, 03:16:54 pm »
Cytat: "Vodecki"
Cytuj
Hmm wszystko fajnie tylko jakos malo tych pojazdow;) Mi sie udaje wystawic 3 falcony, 4 serpenty, 3 vypery i do tego jeszcze 5x3 rangerow

ale Fabitu raczje nie układał kawalerii powietrznej tylko armie combatową  ;)  no chyba że się mylę ?? ;)

Masz racje :] Moj zamysl jest taki ze jednak to banshee i scorpioni maja walczyc a pojazdy to transport i wsparcie :]

Offline Bartuul

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2005, 05:11:38 pm »
Chwalebne, acz niewykonalne. Wystarczy postawić coś przy Twoim włazie tak, aby cały oddział nie był w stanie wysiąść - wtedy już musisz się ruszać - a jak się ruszasz, to nie szarżujesz. Koniec bajki.
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Fabitu

[40 k] Biel tan 2000
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2005, 11:21:35 pm »
Cytat: "Bartuul"
Chwalebne, acz niewykonalne. Wystarczy postawić coś przy Twoim włazie tak, aby cały oddział nie był w stanie wysiąść - wtedy już musisz się ruszać - a jak się ruszasz, to nie szarżujesz. Koniec bajki.

Mysle ze w ten lub inny sposob mozna wykonczyc kazda armie, a w moim interesie jest nie dopuscic do tego abys zablokowal moje wlazy...
Na ostatanim mlotku jakos nikt na to nie wpadl. Moze to nie jest takie latwe ? Pozatym liczy sie frajda, a taka wlasnie armia mi sie podoba ;)

Ps. A co myslicie gdyby zamiast tych warp spiderow dac dark reaperow ?

 

anything