trawa

Autor Wątek: Piotruś Pan Loisela  (Przeczytany 39381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 28, 2014, 09:26:30 am »
Powoli leczę się z tej choroby..
Bo po co właściwie mieć np. III wydania Szninkla?
Regularnie rzucam coś pod nóż. Serce boli, ale przynajmniej muskulatura nie rośnie podczas przeprowadzek.

Ja podobnie. Nie będę kupował wznowienia Yansa, jeśli mam poprzednie wydanie. Nie będę też kupował całego tomu, żeby zdobyć jedną dodatkową - nieistotną dla fabuły - stronę. Co prawda podczas przeprowadzki, wsiąkł mi gdzieś piąty album, ale i tak nie ma go w integralu :)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2014, 10:24:31 am »
Ja byłem tak pod wrażeniem Piotrusia, że pomimo nieznajomości języka langue zafundowałem sobie księgę o tym jak powstawał ten komiks - szkice, scenariusz, historia zdobywania licencji itp. itd. Tego to nigdy u nas nie wydadzą - po angielsku też tego nie ma.  :sad:
Na mnie też Piotruś wywarł pewne wrażenia, ale nieco inne niż u pozostałych forumowiczów. O owych wrażeniach pisałem tutaj. Mam nadzieję, że fani Piotrusia, pomimo nienawiści do mojej osoby, docenią jednak moją nieskalaną prawość, wykraczającą nawet daleko dalej, aniżeli zasady czystości nakreślone przez Kurię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2014, 11:00:13 am wysłana przez KukiOktopus »

Offline starcek

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2014, 12:54:40 pm »
Moim zdaniem ten komiks zasługuje na uznanie właśnie dzięki temu jak Loisel podszedł do ogólnie znanego tematu ("nie na kolanach, nie na kolanach") i zrobił z niego swoją prawdziwie autorską opowieść. A że ma kreskę piorunującą i pomysły rodem z piekła dla dewiantów - to wyszło tak, że gromadzi sprzeczne opinie. Na pewno, moim zdaniem, to komiks, który należy poznać.
A teraz idę cierpieć w samotności - nie będe w stanie pojawić się na spotkaniu z autorem w Łodzi.  :sad:

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline radef

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2014, 08:57:45 am »
By nawet ostatni niedowiarek uwierzył.
http://merlin.pl/Piotrus-Pan-Wydanie-zbiorcze_Regis-Loisel/browse/product/1,1484203.html
Wymiary: 215 x 290 mm
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline starcek

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:09:59 am »
Merlinowi będę wierzył, jasne..  :badgrin:

Muszę chwycić osobiście w szpony - wtedy się uspokoję.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline skil

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2014, 09:13:09 am »
Piotruś będzie wydany tak, jak pozostałe Plansze - format A4, twarda oprawa itp.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline misiokles

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2014, 10:18:13 am »
A nie tak jak we Francji?

Offline starcek

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2014, 10:31:47 am »
Żeby się w du... poprzewracało od dobrobytu? Tu jest raj dla okulistów! Małe ma być - obowiązkowo z szerokimi marginesami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 02:31:49 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Itachi

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2014, 12:09:13 pm »
Zaskakująco dobry komiks, wprawdzie jeszcze nie jestem nawet w połowie, bo wyjątkowo staram się czytać spokojnie rozdział po rozdziale, a nie wszystko na raz, ale każda strona to taki słodki miód lejący się na moje serducho. Teraz nie dziwię się tym ludziom stojącym w kolejkach po autograf bądź rysunek.

Offline bosssu

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 12, 2014, 12:55:29 pm »
Zaskakująco dobry komiks, wprawdzie jeszcze nie jestem nawet w połowie, bo wyjątkowo staram się czytać spokojnie rozdział po rozdziale, a nie wszystko na raz, ale każda strona to taki słodki miód lejący się na moje serducho. Teraz nie dziwię się tym ludziom stojącym w kolejkach po autograf bądź rysunek.
Ja tak mam przy Składzie Głównym- przypomina mi się wtedy Przystanek Alaska albo inne filmy familijne osadzone w jankesko-kanadyjskich klimatach.
Piotruś jest trochę zbyt chaotyczny, nierówny i pod względem graficznym niedopracowany. Zdarzają się lepsze i gorsze części. W Składzie uwielbiam jeszcze ten kredkowy klimat...MIODZIO
Myslę, że jak PP się dobrze wyprzeda i bazując jeszcze na W poszukiwaniu Ptaka....to w przyszłym roku wrzucą jednak Skład 2, a przynajmniej jakieś inne komiksy tego autora.

ramirez82

  • Gość
Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 12, 2014, 01:25:57 pm »
Dla mnie też "Skład Główny" jest znacznie lepszy, ale "Piotrusia" od dawna mam powtórzyć i pewnie teraz w tym nowym integralu w końcu to zrobię. Co do powrotu "Składu Głównego", nie łudzę się, żeby to miało nastąpić już w przyszłym roku, ale skoro "Blueberry'emu" i "Amerykańskiemu Wampirowi" Egmont daje drugą szansę, to może faktycznie dobra sprzedaż "Piotrusia Pana" i "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" sprawi, że dostaniemy dalszy ciąg ten znakomitej serii. Zwłaszcza, że Loisel już ją zakończył, 9 tom był ostatnim - wychodzi akurat na dwa integrale zbierające po trzy tomy.

Offline Itachi

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 12, 2014, 09:25:20 pm »
Wow, skończyłem! Masakrycznie dobra rzecz, ilość interpretacji różnych wątków jest zaskakująca. Mam wrażenie, że ta opowieść mogłaby trwać kolejne sześć rozdziałów. Ilość znaków zapytania jakie pozostały po lekturze dosłownie mnie przytłoczyła. Świetne wkomponowanie historii Kuby Rozpruwacza, to mistrzostwo w każdym calu. Każdy kolejny rozdział był lepszy od poprzedniego, układanka Loisela została perfekcyjnie zaplanowana, a motyw z zapominaniem, dawał wielkie pole do popisu. Przez cały dzień dosłownie rozkoszowałem się każdą kolejną stroną. Z czystym sumieniem daję kolejną po V jak Vendetta - 10! Polecam każdemu :wink:

Skoro tak chwalicie Skład Główny to może będę musiał zainteresować się tym komiksem, twórca ten sam więc powinno być równie wspaniale!

Offline Thiago

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 12, 2014, 10:25:36 pm »
Żale że Skład poszedł tak słabo - no ale to obyczaj jest - a nie heroic fantasy!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 26, 2014, 12:42:34 pm »
Piotruś Pan - w mojej opinii małe arcydzieło. Loisel inspirując się powieścią Barrie'ego stworzył własną autorską wizję historii Piotrusia. układając trochę inaczej akcenty stworzył komiks dla dorosłych z przygnębiającym, bezwzględnym zakończeniem. cudownie jest to narysowane, ale tego akurat po autorze można było się spodziewać. gorąco polecam !

Offline mr.castor

Odp: Piotruś Pan Loisela
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2014, 04:56:09 pm »
W pełni się podpisuję pod słowami wyżej. ostatnie strony przeczytałem kilka dni temu rano i świat Piotrusia wracał do mnie jak echo jeszcze przez jakiś czas. Mnie osobiście Loisel tą opowieścią kupił całkowicie, niektóre decyzje bohaterów wręcz druzgocące a epilog palce lizać . Do tej pory czytałem tylko cykl z Ptakiem Czasu i to tylko to co Egmont ostatnio wznowił, ale już teraz wiem że tego autora będę brał wszystko co u nas wyjdzie. Małe arcydzieło to słowo które moim zdaniem jak najbardziej pasuje do tego komiksu. Najpierw V jak Vendetta, teraz Piotruś a do końca roku jeszcze trochę czasu. Jak ktoś pisał w którymś z tematów Ci co zaczynają z komiksami w tym roku nie mają czasu ( i pewnie pieniędzy ) na komiksy nawet przeciętne  :wink: