trawa

Autor Wątek: Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.  (Przeczytany 13211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biernackii

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« dnia: Sierpień 16, 2005, 12:25:45 am »
Jakiś czas temu bardzo zainteresował mnie artykuł na łamach Gildii Tajemnic, który dotyczył tajemniczych obiektów w Jakucji. Cały czas gdzieś to sobie utrwaliłem, a jako że z przyczyn praktycznych musiałem zapoznać się z możliwościami pozyskiwania zdjęć satelitarnych trafiłem na google maps. Po jakimś czasie zajmowania się wyszukiwaniem potrzebnych mi rzeczy zacząłem w końcu przeglądać teren wokół Doliny Śmierci. Oto na co natrafiłem:

http://maps.google.com/maps?ll=63.425485,121.750488&spn=0.043554,0.139921&t=k&hl=en

Bardzo proszę o wasze opinie na temat tego tworu. Dla mnie zastanawiające są regularne ksztalty występujące na tym obiekcie. Na myśl od razu przychodzi, że coś bardzo dużego wystaje z bagnistych terenów wokół pobliskiej rzeki. Może to gra światła i cienia, ale sprawdzałem na zdjęciach NASA (program WorldWind) i też przychodzą na myśl podobne skojażenia. W ogóle cała historia z Jakucji jest bardzo interesująca, gdyz trwa również w śwaidomości tamtejszych mieszkańców.
Z niecierpliwością czekam na wasze opinie co do prezentowanego zdjęcia. Link do dzjęcia zamieścilem również na http://www.zdjeciasatelitarne.pl/ gdzie można znaleźć wiele równie ciekawych zdjęć. Mój tymczasowy nick na tamtym forum to jakucja_pas (od pasjonat :), żeby nie bylo że kradnę posty).  Jak znajde jeszcze coś ciekawego na tamtych terenach to zamieszczę tutaj i na forum zdjeciasatelitarne.pl
No to czekam na opinie na temat prezentowanego przeze mnie obiektu z Jakucji.
harlie Big Potato

Offline login

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2005, 11:01:27 am »
znaczy się jakie są możliwe wytłumaczenia?Ślady Wielkiej Dżdżownicy z Jakucji?
Mistrzu, dość! Wystarczy tego filozofowania!", Arystoteles.

Antyplaton

Offline Kormak

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2005, 01:27:50 pm »
login, poszukaj tekstu o "Kotłach Śmierci" na stronach Fundacji Nautilus albo CBUFOiZA. To bardzo ciekawa sprawa. O ile pamiętam, dwójka Polaków jakiś rok temu szykowała się do wyprawy w tamto miejsce.

Offline biernackii

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2005, 04:38:47 pm »
No z wyprawy tymczasowo zrezygnowano. O ile wiem to miała być zorganizowana przez FN, ale po jakichs uzgodnieniach ze strona rosyjską wyprawę odłożono na półkę.

W ogóle to temat jakos sie słabo kręci, a szkoda bo to jednak, jak mówi Kormak "Bardzo ciekawa sprawa". Ale może to wina wakacji :).

No nic dalej czekam na recenzje zamieszczonego zdjęcia.
harlie Big Potato

Offline Kormak

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2005, 05:14:44 pm »
Właściwie na co powinniśmy patrzeć na tym zdjęciu? Bo nie wiem czego mam szukać tak naprawdę.

Offline Jacek

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2005, 01:34:44 am »
Biernackiemu chyba chodzi o ta ciemna "plame" na prawo od rzeki. Szczerze mowiac nie wiem, co to moze byc. Pewien fragment tego z prawej-gornej strony przypomina mi troche odcinek szosy. Moze to po prostu gora jakis kamieni albo gleby innego koloru?

Offline zaciekawiony

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2005, 08:30:33 pm »
Może chodzi o coś rudego w kształcie klina, o środku zdięcia?
a może o ten jasny prosty pasek (słup?)w prawym górnym rogu?
a może o ślady jakby dróg połączonych paskami ciągnące się na kos środkowego obszaru?
wyjaśnił byś o co ci chodzi , co na tym zdięciu cię tak zaintrygowało?
i oco chodzi z tym kotłem?
choć muszę przyznać że gorąco tam jak w kotle. ;)
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2005, 09:24:14 am »
Cytat: "Kormak"
Właściwie na co powinniśmy patrzeć na tym zdjęciu? Bo nie wiem czego mam szukać tak naprawdę.

Jak ktoś bardzo chce, to zobaczy nawet to czego tam nie ma.... :badgrin:
RIP Gildio...

Offline biernackii

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2005, 03:00:52 pm »
Chodzi mi o te brązowe kształty. Kształt jest bardzo ciekawy.  Widzimy jakby trzy pasy, które częściowo wystają z podłoża (wyraźne krawędzie) i coś zaraz obok tych pasów po lewej stronie. Zastanawiające są dla mnie regularne linie które tworzą ten kształt (mowa tu tylko o tym brązowym tworze). Praktycznie cały zarys tworzą z grubrubsza proste lub łuki. Jest tam jeszcze kilka ciekawych obiektów.  Postaram sie w najblizszym czasie wstawić fotki z zaznaczonym odpowiednim fragmentem, na moją stronke i podeślę tu linka. Szkoda że tutaj w postach nie można wstawiać zdjęć ( albo nie wiem jak to zrobić :) )
harlie Big Potato

***

  • Gość
Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2005, 04:35:23 pm »
Cytat: "biernackii"
Szkoda że tutaj w postach nie można wstawiać zdjęć ( albo nie wiem jak to zrobić :) )

Można, jak piszesz post naciśnij "Img" jest koło Url  :) I wpisz adres obrazka.

Offline Anar

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2005, 12:11:49 am »
Cytat: "biernackii"
Chodzi mi o te brązowe kształty. Widzimy jakby trzy pasy, które częściowo wystają z podłoża (wyraźne krawędzie) i coś zaraz obok tych pasów po lewej stronie. )


Mimo wszystko nadal nie potrafię stwierdzić, o co Ci dokładnie chodzi... :?
Postaraj się o te dokładne zdjęcia, bo temat jest niezwykle ciekawy, ale trudno mówić o czymś, nie wiedząc tak na prawde o co chodzi...

Jedyne co wg mnie mogłoby być tym co opisujesz, to taki kształt wyglądający mniej więcej na jakąs bryłę...
i]"Bocian zniżył lot, wylądował przed jamą, w której mieszkał Stunk i głośno zaklekotał.
- Nie, to nie możliwe! - wrzasnął przerażony goblin. - Nawet nie jestem żonaty!
- Coś ty. W wolnym czasie roznoszę pocztę - odparł bociek ..."[/i]

Offline biernackii

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2005, 11:03:02 pm »
Thx Norsefir, oooops :)

Chodziło mi o to (tak na szybko tylko to obrysowałem):



Wyraźne sa krawędzie. Po przeanalizowaniu światłocienia widać nakładanie się kolejnych pasów na siebie poczawszy od lewej strony. Cienie w kształcie znajdującym się obok pasów (po lewej) mówią również o tym że jest to element przestrzenny.  Jako że znam się dosyc dobrze na geometrii wykreslnej, myslę że przy wiekszej rozdzielczości zdjęcia, na podstawie światłocienia dało by się zgrubnie wymodelować ten kształt. Tylko teraz pytanie: twór naturajny, czy sztuczny ? Kieruje to do wszystkich odwiedzających ten temat.

No to proszę o przemyslenia, korekcję, itp. (co mogą sugerować te kształty,  albo i nie).  Jak zdobędę obraz w większj rozdzielczości, nie omieszkam zamieścić.

P. S.  Jakąś lepszą grafikę (zrozumiałe że mojej wizji :) ) samego tylko tworu podeślę na dniach.
harlie Big Potato

Offline Jacek

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2005, 03:16:25 pm »
No szczerze mowiac, jedyne, co mi przychodzi na mysl to nalozone na siebie pasy asfaltu; biala linia jest namalowana na nich osia jezdni.
Do biernackii: Czy orientujesz sie moze, jaka jest skala danego przyblizenia tej mapy, a wiec jakiej szerokosci moga byc pasy? Na stronie Google Maps jest co prawda jakas skala, ale suwak do przyblizania i oddalania obrazu zaslania mi jednostki.

Offline biernackii

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2005, 06:02:00 pm »
Długość pasa to ok 1.5 km a szerokość jednego pasa ok 300 m. Rozmiary dość wielkie. Białe linie to raczej krawędzie odbijające światło. Cienie są dokładnie po drugiej stronie jasnych krawędzi (szczególnie widoczne na małym obiekcie obok pasów)
harlie Big Potato

Offline zaciekawiony

Kotły w Dolinie Śmierci- Jakucja, Rosja zerknijcie na to.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2005, 09:03:23 pm »
A to brązowe to co?
cienia to chyba nie rzuca. :?:
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/