Autor Wątek: Rozmowy różne w klimacie Mordheim  (Przeczytany 231546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SKAV

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 15, 2005, 09:50:54 am »
dlamnie najgorsza sprawa to malowanie ... pewnie nigdy sojej bandy niepomaluje  :?
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline ghost666

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:24:52 am »
No ja planuje swojej Trantyjskiej bandzie ponadawac imiona wloskie :). Juz historie dla niej mniej-wiecej mam, jeszcze tylko pomalowac i pokonwertowac wszystkie figurki :).
Btw - macie pomysł na konwersje - koles z rapierem, sztyletem i pistoletem pojedynkowym? Najbardziej chciałbym dorwać Vespero's Vendetta figurki, ale wiecie jak trudno o DoW w polsce :( a nówki są drogie ;). Narazie mam skonczone 3.5 figurki (bo jedna nie skonczona), a w planach jest 11 osobowy gang. A malowanie to sama przyjemnosc. Kiedy mam tylko kilka figurek do pomalowania ot mozna sie pobawic i przypilnowac detali :).
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Zielony

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:25:18 am »
to zleć komuś, my z musleyem namierzyliśmy malarza w Rzeszowie który za
10 zł maluje 4 figsy. Jego skile jeszcze są nam bliżej nie znane ale ludzie powiadają ze zręczny z niego szkrab bo tak jak Ty ma 14 lat
 ;)

ps:  :shock:
IMP  :O

Offline SKAV

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:27:55 am »
10 zeta za 4 figurki to wow

ps. jak to jest
TRAFIENIA KRYTYCZNE
 
1-2
 Trafienie.
Rany są podwajane. Wykonaj najpierw rzuty obronne.
 
3-4
 Trafienie ważnego organu.
Rany są podwajane. Nie ma rzutów obronnych.
 
5-6
 Mistrzowski cios!
Rany są podwajane. Nie ma rzutów obronnych. Zyskujesz +2 do rzutu w Tabeli Obrażeń.
 
gdy się zadaje trafienie krytyczne to się W odejmuje ???
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline Mistrz wałków :)

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:29:19 am »
Widzisz Misiu ty podchodzisz do wszystkiego bardzo powarznie i oficjalnie.
A wiekszość graczy gra w tą grę aby się bawić- i to dobrze bawić.

Dlatego wielokrotnie imiona są tak układane aby wprowadzić nieco śmiechu w rozgrywke a nie tylko sprowadzać ją do szachów.

Imiona masz powymyślane.. Ikk, ukk itd (zresztą tak samo beznadziejne jak moje) ale nie wiedziałem (niesłyszałem) abyś choć raz rozróżnił skavenów i powiedział np. "A traz Ikk deklaruje uzycie halabardy  a ukk będzie bił z worloc pistola" Zawsze jest assasinm, worlock lub vetermin.

Po to sa imoina aby ich uzywać!- a nie tylko aby dostać dodatkowe punkty za rozpiskę ( to jest żałosne)
Kamil. (miszczu)

Offline SKAV

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:42:32 am »
:(  moja bitwa się przenosi na następny tydzień :(
img]http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/itachi.jpg[/img]

Offline MiSiO

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 15, 2005, 03:44:51 pm »
Cytuj
No ja planuje swojej Trantyjskiej bandzie ponadawac imiona wloskie Smile. Juz historie dla niej mniej-wiecej mam, jeszcze tylko pomalowac i pokonwertowac wszystkie figurki Smile.


Na oMTH [otwarte Mistrzostwa Klubu Treasute Hunters], jak w zeszłym roku, będziemy mieli dodatkowo punktowane (jak się zgodzą klubowicze) historię bandy! Jest to BARDZO klimatyczna sprawa. Opis ma pasować do rozpiski! Swietne rzecz.

Co do konwersji... szpilki z lekko spiłowanym końcem się nadają idealnie! :D ale za dużo by pisać. A DoW na allegro szukaj.


Cytuj
Imiona masz powymyślane.. Ikk, ukk itd (zresztą tak samo beznadziejne jak moje) ale nie wiedziałem (niesłyszałem) abyś choć raz rozróżnił skavenów i powiedział np. "A traz Ikk deklaruje uzycie halabardy a ukk będzie bił z worloc pistola" Zawsze jest assasinm, worlock lub vetermin.

Po to sa imoina aby ich uzywać!- a nie tylko aby dostać dodatkowe punkty za rozpiskę ( to jest żałosne)


Wyobrażasz sobie jak mówie Thanquil szarzuje na twojego kusznika! A ty... kto? Ktory to model? Moje imiona nie są beznadziejne. Są takie, jakie są skaveńskie imiona. Najwyżej możesz powiedzieć, że nie lubisz skaveńskich imion. Są to onomatopeje w większości. Tak samo jak w Skaven Slayer. Ta... szachy. Tileanski strzelec, 2 wieże i hetman. Dla mnie to nie jest "wprowadzanie humoru" tylko nieudany dowcip... Nazywa sie Józek... HA ha ha... ubaw po pachy. Tylko jakby nie ta gra. Oczywiscie nazywać możesz jak chcesz tylko to nie są mordheimowe nazwy. Nie są.

Za "Józka" nie dostałbyś punktów za rozpiske to raz. Dwa... gdzie ty kiedyś miałeś wymóg nazywania postaci!? Punkty za rozpiske obejmowały zagadnienia: Ciekawa karta. Papier. Sposób pisania. Do tego czytelna i przejrzysta.

Jak kiedyś czytałeś w TC (pierwsze 4-6 było działem w WD) to zobaczyłbyś jak wyglądają nazwy Łowców Czarownic.

TC3 - Skaveny "Black Shields" (najfajniejsza banda jaką widziałem... choć srednio z malowaniem): "Slicy-Dicy", "Skritt", "Skratch" ["scratch" - drapać. Zmieniona tylko litera przy takiej samej wymowie!], "Nikkit". [nazwy albo powstałe na skutek połączenia engielskich słów oznaczających konkretne cechy, zachowania skaveńskie albo  onomatopeiczne spojarzenia. Nawet jest "żart" tylko lepiej "ubrany". Slicy-Dicy. Taki "pokrojecięnakawałki". Ciągle w klimacie.]

TC5 - Opętani: "Pahn' zzz" (nazwa pochodzi od ulubionej piosenki/wykonawcy Fat Bloke'a), "Lord Ernst Barkmann", "Gheelaan", "Merritt Ragefast" (mag). [pasują jak ulał]

TC5- Łowcy Czarownic: "Janich Katchen", "Thoumas Urlecht", "Father Schrover", "Verner Brenner", "Gruni The Mad" i "Klaus the Beast". "Die Fisherslappers" (tu aluzja do twojego zaelota z rybą... potraktowana poważnie. Nazwa świetna.) ... ostatnie imiona, poza imieniem maga, to imię dwarf'a i ogre'a... ale to wiadomo, bo brzmią odpowiednio.

TC? (nie chce mi się szukać) Kislev, na zasadach middenheimu!: Szef: Machail Kurek... to po słowiańsku brzmi idealnie. Tylko Mr. Perry pofatygował się i załatwił sobie POLSKĄ ksiązkę o szlachcie coby imię pasowało do klimatu. Graczom skavenskim pozostają Skavenslayer, opis skavenów w ksiąze GW "Skaven..." itp.

Jeśli ktoś nie umie, nie lubi lub nie chce mieć anglieskich nazw to może, dla ludzi, wymyślić "polskie" odpowiedniki. Gruni Błyszczący Bursztyn czy Skitt Skrytobójca/Kapiące Ostrze... ciągle trzymamy się konwencji a nie jesteśmy źródlem smieszności... "Edek Dupa Wołowa" itp.

P.S.

Jak nazywacie grupy? Ja nazywam do pełnionej funkcji. Noble Guard, Slingers, Spearheads, Scouts... itp.

P.S.2

Co do nazw... moje dwarfy: Gruni The Mad, Grindstone, Gritt... itp... nazwiska od słów "Krzemień" i innych słów związanych z kopaniem, klejnotami czy z gnewem, furnią czy złością w przypadku slayerów... potem łączymy "Ostry Krzemień" albo "Ostry Kilof" i mamy słowa takie jak "Sharpflint". Dodajemy szorstko brzmiące imię "z głowy" jak "Grrek" i mamy dowódcę: Grekk The Sharpflint albo Gruni The Brighgrit... i mamy Gruniego, którego nazwisko opisuje jego cechy charakteru... jak pierwotne pochodzenie nazwisk... "żwirek, piasek, wytrwałość, charakter, wytrzymałość, determinacja". Tylko trzeba sięgnąć po słowink polsko- ang czy polsko-niemiecki! Co do skaveńskich imion to mam podobną genezę każego mojego imienia. Assassin ma lekko zmodyfikowane imię herosa do WFB, nocni poslańcy mają imiona imitujące odgłosy szczurów itp...


Cytuj
to jest żałosne


To są twoje koronne argumenty... tylko, że łowca czarownic "Józek" czy pies "burek" wydają się dopiero... zalosne. Nie mam zamiaru Cię przekonać bo masz taki styl. Bretonczyk nazywał się bardzo podobnie. Wyjaśniłem Ci tylko na czym polega nazywanie postaci. Mordheimowych. Nawet postaci ze swiata np . "Dragonlance"


Własnie postanowiłem napisać na TH teskt o tym jak wymyślać nazwy dla bohaterów... widzę, że bywają z tym problemy. I nie dziwię się. Sam jak wymyslalem na oMTH imiona dla moich bohaterów z połgodziny szukałem w słowniku fajnych słó na "G", "R" itp...


GENERATOR IMION SKAVEŃSKICH DLA LENIWYCH :D

http://uk.games-workshop.com/skaven/name-generator/1/

Offline Mistrz wałków :)

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 15, 2005, 04:32:43 pm »
Nie będę pisał tu polemiki ponieważ nasze spojżenie na sprawę jest nieco odmienne ale nie spodziwaj sie że jako polak będe grzebał po słownikach aby doszukiwać się imion angielskich dla moich figrek.

A tłumacząc (tak jak to nam pokazałeś) imiona wymyślane w TC na język polski tak samo wydają się śmieszne jak tdek czy Juzek. Szarogłaz strzela z kuszy- to dopiero jest śmieszne, Albo wywruciłeś błyszczącego bursztynka- Parada równości przychodzi człowiekowi odrazu na myśl.

Nie wiem co jest takiego magicznego w języku ang. że ludzi e wstydzą sie imon polskich a podniecają bełkotem angielskim.

Ale tak jak mówiłem i tak sie nie zrozumiemy..
Ja nie nadaje bez powodu imon.. Edzio został tak mianowany dopiero w momencie kiedy w 4 bitwie pod rzad nie trafił ani razu z swojego ataku korbaczem.. Dostał tak samo żałosne imie jak żałośnie walczy podczas kolejnych starć!
Kamil. (miszczu)

Offline ghost666

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 15, 2005, 04:33:42 pm »
Cytat: "MiSiO"
Cytuj
No ja planuje swojej Trantyjskiej bandzie ponadawac imiona wloskie Smile. Juz historie dla niej mniej-wiecej mam, jeszcze tylko pomalowac i pokonwertowac wszystkie figurki Smile.


Na oMTH [otwarte Mistrzostwa Klubu Treasute Hunters], jak w zeszłym roku, będziemy mieli dodatkowo punktowane (jak się zgodzą klubowicze) historię bandy! Jest to BARDZO klimatyczna sprawa. Opis ma pasować do rozpiski! Swietne rzecz.

Co do konwersji... szpilki z lekko spiłowanym końcem się nadają idealnie! :D ale za dużo by pisać. A DoW na allegro szukaj.


A kiedy bedzie? a gdzie? moze zdąże Trantiosów pomalowac i skompletowac? a jak nie to przyszły rok, albo skavenami sie kopne, a co tam, coś mi sie od życia nalezy, najwyzej mniej piwa wypije w te wakacje :).

A ma DoW czatuje i czatuje. Juz nic oprócz Vesperów mi do szczescia nie trzeba :(. Nawet pikinierów pokonwertowałem (tzn pokonwertuje, ale juz mam w 50% gotowych) z halabarników imperialnych, ale tych Vesperów sobie nie odpuszcze :D No a moze i odpuszcze, ale wymysle inną konwersje :D.

pzdr
lory fot the Horned Rat!!!


Offline MiSiO

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 15, 2005, 04:48:43 pm »
Kamil... tekst o tym jakim jesteś zwolennikiem "polskości" to twoja sprawa. [...] Jesteś jednak tak sprzeczny z tym co napisałeś... nie mówisz Pokutnik tylko Flagelant, nie mowisz Gorliwiec tylko Zealot ... Ale na niepolskie imiona się boczysz... to jest pozbawione logiki. Nie ma tu spójności. Do tego ja napisalem jak to wyglada w realiach swiata w ktorym sie dzieje Mordheim. Nie ma tam jÓzków. :( zreszta jak jesteś tak za polskością to poproszę zestaw nazw skaveńskich... po polsku. Skrob Skrob? Drapuś? hi hi hi :lol: Dodatm tylko, ze ograniczajać jezyk mordhiem do angielskiego, pomijajac niemiecki, lacine itp. troche nie trafiasz w 10ke ze swoja wypowiedzia... nazwy lowcow nie byly po angielsku. A skavenskie nazwy nie byly byly po skavensku. Zreszta jak w kazdym fantasy bazuje się na tych jezykach.

Cytuj
A kiedy bedzie? a gdzie? moze zdąże Trantiosów pomalowac i skompletowac?


Dopiero na jesieni. Zdązysz... tylko będziesz musiał ich na zasadach np,. reiklandu wystawić bo tylko oficjalne bandy będą. Lubie bandy stylizowane wiec obecnosc takiego "reiklandu" czy "marienburga" bylaby mile widziana!

Offline ghost666

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 15, 2005, 04:56:09 pm »
Tylko oficjalne? To jedynie skaveny bym wystawił, bo trant ma dwie rzeczy które mi sie w nim podobają i tylko on je ma - +100gc oraz piki i rapiery, bez tej kombinacji  nie ma zabawy, wiec zostaną mi skaveny, moze do tego czasu uda mi sie słozyc całą metalową bande (juz prawie skonczyłem ;) ).
lory fot the Horned Rat!!!


Offline MiSiO

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 15, 2005, 04:59:19 pm »
spokojnie Zostaje Ci jeszcze MArienburg i Reikland! Marienburg MA 600gc NA POCZĄTEK a mając umiejętnośc walki innymi, niz standardowe, bronmi z listy ekwipunku, możesz kupić rapiery! :D

Offline ghost666

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 15, 2005, 05:22:11 pm »
Ale zawsze Skilla miec musze  :?  No nic, cos sie wymysli, jeszcze sporo czasu :).
lory fot the Horned Rat!!!


Offline MiSiO

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 15, 2005, 05:36:31 pm »
pewnie. Nie ma tak latwo. to naprawde mocna bron.... i ten lancuszek przerzutów! Liczę jadnak na obecnosc.

Offline ghost666

Rozmowy różne w klimacie Mordheim
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 15, 2005, 05:39:54 pm »
Z checia bym przyjechał, nawet ze skavenami, ale zobacze jak bede stal z czasem (no, conajmniej weekend mi na to zejdzie) i kasą, bo bilety do Krakowa na drzewach nie rosną, a i jeść trzeba cos i płacic za wstęp na turniej pewnie też ;).
lory fot the Horned Rat!!!