trawa

Autor Wątek: Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?  (Przeczytany 143810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raf Fariszta

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:03:50 am »
Cytat: "koko"
I jeszcze jedno-od tej pory prosze mi nie zarzucac,ze sie promuje i ze sie wywyzszam,czy inne takie.Teraz ewentualne zarzuty o autoreklame prosze kierowac do Andrutha.A ja zapraszam na strone Lombarda w kwietniu,tam zobaczycie nowe plansze i bedziecie sobie mogli porownywac kto lepszy/jesli stosowac kategorie myslenia Andrutha,ktory zamiescil tu swoje plansze,by mnie wgniesc w ziemie/.Dla twojej wiadomosci.Andruth,nie jestem znokautowany /az takiej lapy to ty jeszcze nie masz/,ale przyjemnie zaskoczony.

Sam chciałes żeby Ci pokazał to pokazał. Po co te teksty o zarzutach o autopromocję?Zauważ również, ze Ósma czara wydarzyła sie tak z kilkanaście lat temu. Więc nie wpisuj jej w nurt współczesnego "chłamu".
Ps. Mam II wydanie Czary, jakby ktoś miał I, to ja bardzo chętnie kupię.
Nocy Matko Dnia

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:03:58 am »
Koko, pierwsza rzecz - to czy cos jest robione "na kompie", czy nie, znaczenia nie ma żadnego.Akurat większość moich rzeczy robię całkowicie "analogowo" więc nie rozumiem, po co ten wtręt.
Ścigać się z Toba nie zamierzam, bo, po pierwsze nie grasz w mojej lidze, i , wbrew pozorom, nigdy grał nie będziesz.To, że robię komiks, który ( według wszelkich znaków na niebie i ziemi) wyda duże zachodnie wydawnictwo, nie oznacza automatycznie, że jesteśmy kolegami z podwórka.Chciałem Ci tylko uświadomić, jak bardzo odleciałeś na inna orbitę, i jak bardzo Twoje twierdzenia nijak się maja do rzeczywistości.
Napisałeś tu kiedyś że koleżka Yves Sente stwierdził że w Polsce nie ma rysowników realistycznych, a Ty się z nim zgadzasz.Nadal tak twierdzisz? Bo ja Ci udowdniłem,że to po prostu ściema, do której rękę przyłożył min. Tomek Kołodziejczak, prezentując mu to, co zaprezentował.
Ja sie nie nauczyłem robić komiksu wczoraj, i jakoś tam dawałem znac o swoim istnieniu.Kołodziejczak miał mój album ( prawie cały, 38 stron), konspekt serii autorstwa Birka.Całkiem niezły materiał na komercyjny, mainstreamowy komiks, który wtedy wydany ( rok 1999), mógł sobie na rynku poradzić.Ale sie nie ukazał.Ukazało się co innego, min. Twój "Gail".
OK, nie mam pretensji, tylko, na miłość boską, nie próbujcie mi wciskać kitu, że "Gail" się ukazał, bo nic lepszego ( innego) nie było.
Twierdzenie nieprawdziwe i niesprawiedliwe.
Moi koledzy po fachu - Ronek, KRL, Pałka, Turek ( sorry, wszystkich mi się wymieniać nie chce), robią to co robią, BO TO ICH WYBÓR!!!! Czy to do Ciebie dociera? Jaką masz pewność, że np. Pałka zdeterminowany i mocno podkręcony, nie poświęcił by roku, dwóch i zrobił komiks, który by mu otworzył drogę do tego choćby nieszczęsnego Lombarda?Maciej Pałka ma takie same potencjalne szanse jak Ty.Ale pewnie go to nie interesuje.
I to jego wybór, niekoniecznie jak Ty chcesz to widzieć, wymuszony okolicznościami, czy brakiem warsztatu.
A co do "Osmej Czary" - powtórzę jeszcze raz - zrób choć w częsci tak skonstruowany, napisany, przemyślany i (sic!) narysowany komiks, a potem wygłaszaj kolejne prawdy objawione.Bo póki co, Owedyk również gra w ekstraklasie, a Ty ( chyba z zawiści, nie wiem...) prubujesz go deprecjonowac.

Offline Cheshire Cat

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:18:51 am »
Cytat: "koko"
...Oby wiecej takich plansz,gdzie kon wyglada jak kon,a drzewo jak drzewo.Az milo popatrzec.

I to jest właśnie sztuka w komiksie! Coś czego nie chcesz (bazując na Twojej poprzedniej wypowiedzi) zakceptować. OMG! it's alive!
Ale sztuka to nie tylko realizm. I co się jeszcze tyczy rysunków wykrzywionych, wbrew płaszczyźnie, etc,  made by Romek czy ktokolwiek inny to pozwolę sobie zacytować pewien tekst:

Cytat: "A.O.S"
"Gdybyśmy mieli powiedzieć, że pewne zasady nie sprawdzają się w sztuce (pod względem kompozycji czy kolorystyki) stworzylibyśmy jedynie szansę dla zaistnienia doprawdy oryginalnej sztuki..."
 

Zasadnicza różnica pomiędzy moim podejściem do komiksu a Twoim polega na tym, że kiedy ja szukam sztuki - ty szukasz srajtaśmy. Jeżeli poszukujesz niezobowiązujących do niczego wrażeń, ogranicz swoje pole zainteresowań do mainstreamu (w najbardziej skomercjalizowanej jego formie) albo do komiksów dla dzieci. I nie najeżdżaj na, powiedzmy "Dom żałoby", który nie jest czytadłem "do kibla", bo nie leży on w sferze Twoich zainteresowań (nie jest banalny).
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline Macias

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 23, 2007, 03:51:37 am »
Cytat: "koko"
Macias,ja sie robienia lewym prostym nie boje.Zawsze jest ktos lepszy.Drugi tom La Branche Lincoln tez bedzie robiony na kompie i mysle,ze pod wzgledem atrakcyjnosci wizualnej Andruth i ja bedziemy sie mogli posilowac.I nie przywolujcie tu tej Osmej Czary nieszczesnej,bo to w ogole nie ta liga i nie ten poziom. Jeszcze raz brawa.Oby wiecej takich plansz,gdzie kon wyglada jak kon,a drzewo jak drzewo.Az milo popatrzec.

Jak juz ktos tu napisal- zrob komiks w polowie tak dobrze skonstruowany fabularnie jak "8ma Czara" to pogadamy. Bo komiks to tez scenar panie koko. I pod tym wzgledem to nie za bardzo masz sie czym silowac.
Z niecierpliwoscia czekam na ten kwiecien...

Offline graves

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 23, 2007, 08:15:51 am »
Koko - więcej prosić nie zamierzam. Każdy Twój podwójny post - wylatuje. Zudziło mi się je scalać. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline karolk

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 23, 2007, 09:13:24 am »
Cytat: "koko"
I jeszcze jedno-od tej pory prosze mi nie zarzucac,ze sie promuje


Cytat: "koko"
A ja zapraszam na strone Lombarda w kwietniu,tam zobaczycie nowe plansze


tego czego nienawidze najbardziej na świecie
to
bezczelność  
wsparta
zwyczajną głupotą:(

panowie dość!
ileż można wysłuchiwać uwag tego buca?

koni chce, ciufci chce
to niech ma
Europa jest pełna tego chłamu

ja mam dość:(
człowieka szlag trafia

ten gość obraza autorów
obraża wydawców
a przede wszystkim
OBRAZA CZYTELNIKÓW!!!!!!!!!!!!!

decydujących SWOIMI PORTFELAMI!
o tym jakie komiksy wolą
egzystencjalny ból koko że czytelnicy wolą wydać kasę na coś innego niż srajtaśma europejska czy amerykańska
to już jego problem

Offline badfood

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 23, 2007, 09:16:36 am »
Słodki Jezu! Andruth, ukryj gdzieś szybko te plansze, szczególnie pierwszą i ostatnią. I nie mów nikomu, że to szczyt Twoich umiejętności!
Kurczę, pluję sobie w twarz, gdy wspomnę, że tyle zarysowanych kartek papieru do kosza wyrzuciłem, w przeświadczeniu, że znowu skaszaniłem...

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 23, 2007, 10:45:32 am »
Cytuj
Słodki Jezu! Andruth, ukryj gdzieś szybko te plansze, szczególnie pierwszą i ostatnią. I nie mów nikomu, że to szczyt Twoich umiejętności!



O coś Ci konkretnie chodzi? Bo, przyznaję nie rozumiem...

Cytuj
Kurczę, pluję sobie w twarz, gdy wspomnę, że tyle zarysowanych kartek papieru do kosza wyrzuciłem, w przeświadczeniu, że znowu skaszaniłem...


Skoro tak zrobiłeś, najwyraźniej tak trzeba było :D

Edit:
Już sobie sprawdziłem - tyś jest ten forumowy głupek? Trzeba było tak od razu :D  :D  :D  :D

Offline Maciej

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 23, 2007, 11:13:03 am »
Cytat: "timof"
koko-daku - (...) zrozum w końcu, że niektórzy wolą być artystami w sztuce komiksu a nie wyrobnikami w przemyśle komiksowym

 
Andruth -  :shock:  dzięki
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline badfood

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 23, 2007, 11:53:37 am »
Cytuj
O coś Ci konkretnie chodzi? Bo, przyznaję nie rozumiem...


Wiem, że nie rozumiesz. Gdyby było inaczej, nie pokazłbys tych prac.
Przepraszam, jeśli ditknęło Cię to tak mocno, ale jeżeli decydujesz sie pokazać plasze jako argunet w dyskusji o poziomie polskich rysowników, to sam sobie jesteś winien.
To pewnie dla Ciebie szok, ale znam kilka Twoich prac i niektóre są całkiem dobre. Ale to, co tutaj pokazałeś... Czasem warto odstawić jakąs pracę na miesiąc lub dłużej i potem znienacka do niej wrócić, najlepiej oglądając w lustrze. Jeżeli nadal sie podoba, to może nie jest najgorzej. Czesem jednak świeże spojrzenie pozwala odlaleźć w rysunku ukryte fu i wewnetrzne pie.
PS Dzieki za forumowego głupka. Ponieważ sam zrobiłes z siebie idiotę, jesteśmy kwita.

Offline andruth

Czy polski komiks jest nieatrakcyjny?
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 23, 2007, 12:35:02 pm »
Trudno, inaczej niż głupek, nazwać kogoś, kto nazywa ilustrację planszą komiksu, n'est c'est pas?

To czy Ci się cos podoba czy nie, jest Twoją prywatną sprawą.
A to, czy jest to obiektywnie dobre czy złe, to już inna bajka.
To co pokazałem, jest dokładnie tym co chciałem pokazać.I idiotę robisz z siebie sam, jeśli rzucasz takie komentarze.
A forumowym głupkiem nazywano Cię tu nie raz.Przeczytałem sobie wszystkie "komentarze", złote myśli i tym podobne bzdury, jakie tu nasadziłeś ( nawiasem mówić, to zdaje się Ciebie N.N zapytał " czy Cię poj***ło?").
Nie jest dla mnie szokiem, jak sądzisz, że znasz moje prace.Jest mi to obojętne.Wielu ludzi zna.Jest mi też kompletnie obojętne, czy Ci się podobają czy nie.Zostało mi za nie zapłacone, ukazały się i that's all.Więc daruj sobie na przyszłość wszelkie komentarze.Mnie one ani ziębią ani grzeją.Oczywiście, rozumiem wszelkiej maści frustratów, którzy, sami nie potrafiąc, czerpią chęć do życia, wypisując rozmaite "recenzje", ale z takich osobników śmieję się całą drogę do banku.


Jako że już nic w tym temacie ciekawego się nie mówi. A koko i tak spamuje gdzie indziej, nie chcąc dawać ostrzeżeń zamykam temat. gil

 

anything