trawa

Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Namir

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:14:25 am »
Ależ ja wcale nie napisałem, że złe, tylko że takie se.

Przeczytałem, nie żałuję, ale też raczej nigdy nie wrócę.


Ja znowu przeczytałem 2 razy całość i pewnie kiedyś przeczytam 3. Bardzo lubię tę serię, pomimo spadku formy po 11 tomie.

Offline isteklistek

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:30:21 am »
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega ten spadek formy? 

Offline Dembol_

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:01:02 am »
W 11 tomie docieramy do miejsca, które mogło być świetnym naturalnym końcem dla serii bo kończy się walka z Adwersarzem, wiele wątków zostaje zamkniętych całkiem zgrabnie, a wszyscy żyli długo i szczęśliwie. A potem dopisano jeszcze drugie tyle zeszytów, w których nie jest już tak fajnie.

Offline Death

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:23:06 am »
w których nie jest już tak fajnie.
Moim zdaniem jest. A moje top 3 albumów (nie czytałem jeszcze dwóch ostatnich, choć czekają na półce) to Folwark zwierzęcy, Czasy mroku i Maluchy w krainie zabawek, a więc de facto 2/3 z nich to numery już po 11. :smile: Seria cały czas trzyma poziom i w przeciwieństwie do Usagiego zamyka wątki, otwiera nowe, zamyka i znowu otwiera trzeci raz (i ufam, że zamyka w 22. tomie), co jest bardzo fajne. Jak ktoś chce bawić się dalej, to może czytać tom 12. i dalsze, a jeśli komuś się znudziło, to kończy na 11. Ja polecam czytać dalej.

Offline Namir

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:43:14 pm »
Chciałbym się dowiedzieć na czym polega ten spadek formy?

Tak jak napisał Dembol, w 11 tomie zostaje zamknięty główny wątek, a potem się pojawiają nowe wątki, które niekoniecznie już trzymają taki poziom (chociaż według mnie wciąż są dobre, jednak nie tak, jak ten z początku). Ponadto 2 najgorsze tomy według mnie, czyli Wielki baśniowy crossover i Superdrużyna są właśnie w tej drugiej części.

Nie mówię, że tomy po 11 tomie są złe, bo nie są, ale jeżeli pierwsze 11 tomów nie wciągnęło kogoś w świat, to wydaje mi się, że kolejne tomy tego nie zrobią. ;)

Offline Mruk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 19, 2018, 07:54:45 pm »
A do którego tasiemca wracasz?
Thorgal, Tytus, Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Asteriks, Usagi Yojimbo, Sin City, Star Wars, Kloss i Żbik, Hellboy, kiedyś pewnie wrócę do Sandmana czy Kaznodziei (choć być może będzie to tylko jednorazowy powrót)...
Nie do końca rozumiem definicję tasiemca - czy jest to każda długa seria? A jeśli tak, to jak długa musi być?

Offline parsom

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:08:36 pm »
Ja również się nie zgadzam, że po tomie 11 jest spadek. Jeden crossover spadku nie czyni, a za "Maluchy w krainie zabawek" wybaczam nawet tę wpadkę.Określenie tego cyklu "takie se" to jednak nadmierna dezynwoltura.I już w połowie wiedziałem, że kiedyś do tego wrócę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline kostron

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:25:57 pm »
Żadnego tak długiego cyklu nie czytałem z taką przyjemnością. Jednak druga część (po 11 t.) wchodziła mi ciut słabiej. Coś się rozmyło, odczułem takie pisanie na siłę. ale overall - 10/10

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 20, 2018, 06:40:17 am »
ja się zatrzymałem na 9 bo więcej ciężko teraz dostać;)

Offline Murazor

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:55:33 am »
A moje top 3 albumów to Folwark zwierzęcy, Czasy mroku i Maluchy w krainie zabawek
O to to, mam tak samo :)

Ogólnie mnie się wydaję, że jest troszkę słabiej niż w pierwszej połowie, ale te 2 tomiki (a zwłaszcza Maluchy) podnoszą poziom bardzo wysoko. Jak się minię crossover i Superdrużynę to później jest tylko lepiej.

Offline maxim1987

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 20, 2018, 11:19:53 am »
Dla mnie Maluchy w krainie zabawek to najlepszy tom w całej serii. Co więcej - można go czytać jako samodzielny komiks

Offline Mruk

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 20, 2018, 01:54:31 pm »
Dla mnie Maluchy w krainie zabawek to najlepszy tom w całej serii.
Wiele osób ceni ten tom, a mi przeszkadzało w nim przede wszystkim to, że tytułowe maluchy zostały w zasadzie pozostawione same sobie, mimo, że w poprzednich tomach zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" była stosowana z żelazną konsekwencją. Po drugie - rozwiązanie Dariena - typowo-amerykańsko patetyczne, ale według mnie niepotrzebne i nieuzasadnione fabularnie.

Ogólnie - czytając ten tom cały czas wpadała mi do głowy myśl: "Nie, ta postać postąpiłaby zupełnie inaczej".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 05:50:30 pm wysłana przez Mruk »

Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #567 dnia: Lipiec 26, 2018, 05:44:32 pm »
Uprzejmie donoszę o dodruku
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2018, 05:47:45 pm wysłana przez wonaps »

Offline Pawel.M

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 26, 2018, 09:25:06 pm »
Uprzejmie donoszę o dodruku
Gdzie Ty to widzisz na Bonito? Możesz dać linki?
seczytam.blogspot.com

Offline 79ers

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 27, 2018, 02:55:40 pm »
Ostatnio przeważnie najpierw empik, nieco później pozostałe księgarnie (Yans,....,teraz Baśnie)