Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Fables
« Odpowiedź #510 dnia: Wrzesień 06, 2017, 12:13:24 pm »
Warto dopytać o stan egzemplarza, bo pierwsze tomy Baśni miały wadę - odchodziła okładka od bloku.

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #511 dnia: Wrzesień 06, 2017, 12:24:52 pm »
Warto dopytać o stan egzemplarza, bo pierwsze tomy Baśni miały wadę - odchodziła okładka od bloku.
Egzemplarz za 39 zł jest dodrukiem z 2015, więc nie posiadającej tej wady. Natomiast ten w licytacji nie wiadomo.

W ogóle ciekawe czy Egmont zleci kolejne dodruki. W 2015-2016 zrobili dodruki tomów 1-3, a także niektórych późniejszych tomów, a teraz już 1. tom jest niedostępny jak i kilka późniejszych, niedodrukowanych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Leyek

Odp: Fables
« Odpowiedź #512 dnia: Wrzesień 06, 2017, 03:07:02 pm »
Seria jest super, ale czytając ją od pewnego tomu ma się nieodparte wrażenie, że coś się traci z wątków, że coś dzieje się gdzie indziej, w innym, niedostępnym nam wymiarze. Dokładnie, kiedy w USA wymyślili serie poboczne do Fables. Od tego momentu dostajemy niepełne dzieło, fragmenty. Chyba nie o to w czytaniu czegokolwiek chodzi...
Aha - Wielki Baśniowy Crossover to najlepsze co jest w tej serii. Całkiem inne i mało ma wspólnego z całą resztą. Dobrze chociaż, że nie przyszło do głowy Panu K i tego pominąć  :roll:


Mam przeczytane do 15 albo 16 tomu i nie odczułem żadnych braków w związku z niewydawaniem u nas serii pobocznych. Sam Crossover jest zaś zdecydowanie najsłabszym, napisanym na siłę, nic nie wnoszącym do głównych wątków tomem, którego pozbyłem się bez żalu od razu po przeczytaniu (mimo, że nie lubię dziur w kolekcji, a samą serię zamierzam, kiedyś jak wyjdzie całość, powtórzyć).
Seria się przyjęła i dobrze sprzedawała to zaczęto ją rozbudowywać (serie poboczne, crossover - żeby nakręcić sprzedaż pobocznych) ale to nie oznacza, że z automatu tamte dodatkowe rzeczy są warte wydania i przeczytania. Bardziej służyły pewnie do dojenia fanów.

Offline LordDisneyland

Odp: Fables
« Odpowiedź #513 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:05:37 am »
Leyek- czytałeś te serie poboczne? Naprawdę tylko "dojenie"?
Zastanawiam się właśnie nad kupnem "Fairest" i ciekaw jestem opinii o tym cyklu.

Co do samych "Fables"- zaskoczyło mnie, jak moja zona wciągnęła się w tę serię...może to przez Bigby'ego i jego podobieństwo do Wolverine'a :D

Offline absolutnie

Odp: Fables
« Odpowiedź #514 dnia: Wrzesień 07, 2017, 12:15:42 pm »
Leyek- czytałeś te serie poboczne? Naprawdę tylko "dojenie"?
Zastanawiam się właśnie nad kupnem "Fairest" i ciekaw jestem opinii o tym cyklu.




Akurat "Fairest" mi się podobało.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline LordDisneyland

Odp: Fables
« Odpowiedź #515 dnia: Wrzesień 07, 2017, 12:54:56 pm »
No to załatwione, kupuję :D

Offline kenji

Odp: Fables
« Odpowiedź #516 dnia: Wrzesień 07, 2017, 06:53:03 pm »
Jeżeli nie ma na gildii albo w sklepie Egmontu to pewnie tylko allegro.


Chyba jesCze większe zasoby archiwów ma  Incal. Zrobiłem małe rozeznanie. Brakuje tomów 1/6/8/10.
Oczywiście dostępne z lekka przebitka na allegro .... chociaż wydaje mi sie ze seria jest na tyle popularna i ma tyle tomów , ze Egmont prędzej czy później wznowi brakujące tomy. Kupiłem 5 pierwszych tomów. ( bez1- które ogarnę na ta chwile w necie) jak sie spodoba to cierpliwie Bede czekał na dodruki , lub znając sie siebie przepłace na allegro :)


   


Offline wonaps

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #517 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:46:07 pm »
jestem po pierwszym numerze i zdecydowanie kusi aby zakupić wszystko;) geniusz

Offline absolutnie

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #518 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:51:05 pm »
jestem po pierwszym numerze i zdecydowanie kusi aby zakupić wszystko;) geniusz


Pierwszy jest dość słaby (w porównaniu z nastepnymi).
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #519 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:06:55 pm »
Jakby ktoś nie pamiętał, to u nas jeszcze wyszło "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki" - taki prequel do Fables.

Offline Sokratesik

Odp: Fables
« Odpowiedź #520 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:17:07 pm »
Leyek- czytałeś te serie poboczne? Naprawdę tylko "dojenie"?
Przecież napisał, że "pewnie", więc nie czytał. Ale wypowiedzieć się zawsze warto :wink:
A jeśli nie zrozumiał Crossoveru to też nie dziwi mnie dlaczego nie odczuwał braku serii pobocznych  :cry:
P.S. Kuki - Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki to nie do końca prequel. W pewnym momencie są bardzo ważne dla serii, dopełniają całość (pomiędzy tomami 6 i 7) i wten ówczas TK pięknie wyczuł potrzebę wydania tego albumu. Pewnie podobnie jest z innymi dopełniaczami serii, ale... chyba TK przestał czytać Baśnie po 11 albumie i przestało go to interesować. Przestał "kumać czaczę"... :sad:
Natomiast w tomie 20 (Camelot) braki nie są już (na szczęście) odczuwane. Pewnie pokończyły się w tym czasie już te poboczne serie.
 

Offline graves

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #521 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:31:08 pm »
Jakby ktoś nie pamiętał, to u nas jeszcze wyszło "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki" - taki prequel do Fables.
To raczej nie jest "prequel". Ja bym to umieścił już po pierwszych tomach serii.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sokratesik

Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #522 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:45:23 pm »
To raczej nie jest "prequel". Ja bym to umieścił już po pierwszych tomach serii.
A dokładnie między tomami 6 i 7  :wink: ... choć w pewnym sensie jest to też prequelem całej serii, Kuki racji trochę ma.
Powtarzam, ponieważ łzy wezbrały w mych oczach, gdyż sam admin ignoruje informacje przez mnie podane.
A tak już troszkę bardziej serio. Może jednak ja widzę w tym Crossoverze więcej niż tam jest? Wydawało mi się, że zamysł Willinghama był taki - a może przemycimy w mainstreamowej serii trochę czegoś głębszego, czegoś ponad fabularnego, pobawimy się konwencją, zmusimy do przemyśleń nad sensem i nonsensem, niejako "pobawimy" się z czytelnikiem, a raczej zaprosimy go do wspólnej zabawy...
Ktoś miał podobne odczucia, czy jestem jak ta wyspa samotna...?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2017, 11:23:07 pm wysłana przez Sokratesik »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #523 dnia: Grudzień 02, 2017, 07:31:22 am »
Tak, tak, pewnie nie do konca prequel, dawno czytalem i zlalo mi wszystko w jedno.

Niemniej chcialem tylko przypomniec kolegom zaczynajacym przygode z ta seria, ze oprocz tych glownych sc'kow wyszlo u nas jeszcze cos takiego.

Powtarzam, ponieważ łzy wezbrały w mych oczach, gdyż sam admin ignoruje informacje przez mnie podane.
Po prostu Graves dodal Cie do ignorow, zeby mniej sie meczyc z moderowaniem ;-)

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Fables (Baśnie)
« Odpowiedź #524 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:38:26 am »
Jakby ktoś nie pamiętał, to u nas jeszcze wyszło "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki" - taki prequel do Fables.


przydałoby się wznowienie/nowe wydanie bo ciężko to teraz dorwać, nawet w drugim obiegu dość rzadko się pojawia
The darkness will swallow everything