Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 201157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Fables
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 25, 2016, 12:36:10 pm »
W moim odczuciu był niepotrzebny i hmm... durny. Nie przekonują mnie zastosowane rozwiązania, dialogi są dla mnie nudne i bełkotliwe, i do tego jest jeszcze ten nieszczęśny Jack, którego najnormalniej w świecie nie trawię. Poza tym jak sam wspomniałeś - poprzeczka postawiona przez inne tomy była dość wysoka, stąd tym większe rozczarowanie.

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:47:20 am »
Komiksowy serial "Baśnie" – opus magnum Billa Willinghama – miał lepsze i gorsze momenty. Nie dziwota, w końcu jest to jedna z najdłuższych autorskich serii prowadzonych przez Vertigo. W grudniu 2015 roku do polskich księgarń trafił tom numer 15, w którym pomieszczono aż sześć zeszytów (od 94), a także zeszyt jubileuszowy oznaczony cyferką 100. Dobrze się złożyło, że na jubileusz fabuła jest na wyraźnej fali wznoszącej. Od poprzedniego albumu opowieść znów jest ciekawa.

O "Róży czerwonej" pisze Maciej Gierszewski

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/01/2066-basnie-15-roza-czerwona.html

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Fables
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 08, 2016, 08:44:55 am »
Superdrużyna pomimo lekkiego spadku jakości względem poprzedniego tomu, to rozrywka na dobrym poziomie. tym razem Willingham sparodiował superbohaterów, a konkretnie X-Menów. tytułowa Superdrużyna zostaje powołana w celu walki z Mrocznym, a w jej skład chodzą znani Baśniowcy. bardzo doceniam zakończenie tej historii, gdzie
Spoiler: pokaż
pomimo wielkich przygotowań drużyny rozwiązanie nastepuje na zasadzie Deus Ex Machina
. nadzieja na utrzymanie poziomu zachowana :smile:

Offline graves

Odp: Fables
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:14:56 pm »
Przeczytałem 16 i 17 tom Baśni. Rewelacja. Bardzo ciekawie kilku-torowo poprowadzona akcja.
Ciekawie też od kilku tomów bardzo umiejetnie wprowadzani są całkiem nowi bohaterowie powiązani z krainą OZ. Najpierw była sama Ozma, teraz jest też już "Dyniogłowy", drewniany koń i szklany kot.


Czarnoksiężnika z krainy OZ zna prawie każdy. Jak nie czytał książki, to widział którąś ekranizację filmu, animacje lub czytał komiks.
Ja znałem tą krainę również polegając jedynie na wiedzy jaką zdobyłem w ten sposób. Jakiś czas temu wpadła mi jednak w ręce wersja "Czarnoksiężnika" w oryginale. Jak się okazało lektura była również bajecznie prosta jak i sama opowieść jest bajeczna. Całość napisana jest prostym językiem (w końcu dla dzieci została stworzona) i mimo, że jest to w końcu american-english bardzo łatwo jest ją przeczytać.
Po skończeniu postanowiłem zgłębić temat bardziej i ku mojemu zdziwieniu (do tej pory tego nie wiedziałem) znalazłem informacje o kolejnych książkach napisanych przez tego samego autora rozwijające tą historię. Poszukiwania w internecie przyniosły również niespodziankę w odkryciu amerykańskiej biblioteki internetowej, w której są zdigitalizowane (i dostępne całkiem free) setki tysięcy książek, filmów, słuchowisk.
Co ciekawe znalazłem również całość - 14 książek o krainie OZ - często są to skany pierwszych wydań z oryginalnymi grafikami!!!
Jako dzieło uznawane za pierwszą w historii baśń amerykańską zostało zdigitalizowane z należyta starannością. W tym miejscu możecie znaleźć "The Marvelous Lan of OZ" stanowiący drugą cześć opowieści z Krainy OZ (wydane w 1904 roku).
To w tym tomie poznajemy Ozmę, "Pumpkinhead" (Dyniogłowego) i "Saw-Horse" (w polskiej wersji nazywanego chyba "kozłem") - których teraz możemy poznać również dzięki "Fables".
Jeśli chodzi zaś o "Glass Cat" to poznajemy go dopiero w siódmej opowieści "The Patchwork Girl of Oz" (1913).
W każdym razie od jakiegoś czasu dla odprężenia po Sherlocku Holmesie (o którym pisałem już w innym wątku na forum) oraz jakichś innych kryminałów (też w oryginale)  - czytam sobie te internetowe wersje oryginalnych pierwszych wydań książek L. Franka Bauma (twórcy Kariny Oz).
To jest niesamowite jak bardzo ten świat został przez 20 lat, kiedy powstało tych 14 książek, rozbudowany.

Dzięki temu jednak czytając teraz najnowsze wydane w Polsce tomy "Baśni" czuję się jakbym spotykał starych znajomych.
Co prawda nie tak dawno powstała seria komiksów przedstawiająca pierwsze 6 książek o Krainie OZ. Rewelacyjne rysunki stworzył Skottie Young (wydał to Marvel). Niestety jednak zrobiono tylko, jak napisałem, adaptacje 6 książek, także "szklanego kota" dzięki tym komiksom nie poznacie.
Zachęcam wszystkich do przeczytania oryginałów. To jest całkiem fajna i niewymagająca rozrywka nawet jak ktoś zna słabo angielski, a dzięki temu odkryje dodatkowe tło do czytanych "Fables" w polskiej wersji :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Wolf Sazen

Odp: Fables
« Odpowiedź #499 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:23:56 pm »
Orientuje się ktoś może na którym tomie aktualnie stanął Egmont jeśli chodzi o dodruki? Na siódmym? Ósmy widzę jest jeszcze niedostępny a seria bardzo wciąga i chciałoby się czytać wszystko po kolei :)

Offline raf82

Odp: Fables
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 17, 2017, 03:40:24 pm »
Witam
Czy będą dodruki brakujących tomów czy to Egmont puszcza na przemiał bo brak około 3 tomów z 19 to raczej nikt nie wejdzie w taką serie gdzie brak środkowych tomów

Offline kostron

Odp: Fables
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 18, 2017, 07:57:42 am »
mi bez problemu udało się zebrać całkiem niedawno komplet.
8 tom dość często pojawia się na allegro w znośnej cenie.
warto skompletować - dla mnie absolutne top 5.
i tylko żal , że spin offy nie wyjdą u nas

Offline parsom

Odp: Fables
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 08, 2017, 01:54:41 pm »
Mam pytanie o tom 14 (Wiedźmy).
Czy tylko mi się wydaje, a może tylko w moim egzemplarzu tak jest, że mniej więcej w połowie "Pudłaczy" jest strona, której nie powinno tam być (dokładnie - strona 22, przerywająca monolog na cmentarzu, taka jasna strona z wystającymi z dołu pajęczymi odnóżami)?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 08, 2017, 02:09:08 pm »
3 strony dalej jest podwójna plansza (na dwie strony) więc ta pusta musi być żeby się zgadzało.
Często coś takiego można spotkać. W oryginalnych zeszytach tam np była reklama.

Offline parsom

Odp: Fables
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 08, 2017, 02:17:10 pm »
Dzięki. Mogli to dać np. stronę wcześniej, sensowniej by to wyglądało.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Sokratesik

Odp: Fables
« Odpowiedź #505 dnia: Wrzesień 05, 2017, 09:14:12 pm »
mi bez problemu udało się zebrać całkiem niedawno komplet.
8 tom dość często pojawia się na allegro w znośnej cenie.
warto skompletować - dla mnie absolutne top 5.
i tylko żal , że spin offy nie wyjdą u nas
Dokładnie. Chyba mamy pecha, że akurat tą serię zaczęli wydawać, kiedy popyt na komiksy był w PL taki sobie. A teraz to już chyba '"po ptokach". Niedawno "krew mnie zalała" gdy w jednym z tomów przeczytałem coś w stylu: wydarzenia opisane w Fairest - serii nie wydanej w Polsce.  :sad: No to może byście tak wydali w Polsce Fairest???
Seria jest super, ale czytając ją od pewnego tomu ma się nieodparte wrażenie, że coś się traci z wątków, że coś dzieje się gdzie indziej, w innym, niedostępnym nam wymiarze. Dokładnie, kiedy w USA wymyślili serie poboczne do Fables. Od tego momentu dostajemy niepełne dzieło, fragmenty. Chyba nie o to w czytaniu czegokolwiek chodzi...
Aha - Wielki Baśniowy Crossover to najlepsze co jest w tej serii. Całkiem inne i mało ma wspólnego z całą resztą. Dobrze chociaż, że nie przyszło do głowy Panu K i tego pominąć  :roll:

Offline kenji

Odp: Fables
« Odpowiedź #506 dnia: Wrzesień 06, 2017, 08:49:11 am »
Czy gdzieś jeszcze nabędę 1 tom?
Czy pozostaje tylko allegro?


Offline Murazor

Odp: Fables
« Odpowiedź #507 dnia: Wrzesień 06, 2017, 09:20:19 am »
Jeżeli nie ma na gildii albo w sklepie Egmontu to pewnie tylko allegro.

Offline isteklistek

Odp: Fables
« Odpowiedź #508 dnia: Wrzesień 06, 2017, 09:34:09 am »
Na fb w grupach sprzedażowych można czasem złapać okazję. Można też tam pytać, ale im więcej zapytań się pojawi, tym szybciej ludzie się zorientują, że mają coś OP i zaczną wystawiać za 3 - cyfrówkę.

Offline mack3

Odp: Fables
« Odpowiedź #509 dnia: Wrzesień 06, 2017, 12:05:34 pm »
Na allegro jest jeden egz. za 39 zł i jeden w licytacji od 21 zł. Myślę, że rzeczywiście warto skorzystać z okazji

 

anything