Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blackwaterpark

Odp: Fables
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 10, 2015, 05:01:32 pm »
Myślę, że Baśnie mogłyby się zmieścić w top 5 najlepszych amerykańskich seriali komiksowych, jakie czytałem. A na pewno są w top 10. Pierwszy tom to taki jakby kryminał, wprowadzenie do serii. Ale prawdziwa jazda zaczyna się od Folwarku zwierzęcego, który swoją drogą jest moim ulubionym tomem serii. I ten wysoki poziom trwa to szóstego (2-6 to moim zdaniem najlepszy okres serii). Potem są dwa wyraźnie słabsze tomiki. I potem bardzo dobre 9, 10 i 11. I na tym kończy się cały główny wątek i następuje tak jakby koniec serii. W sumie mogli już sobie darować ciąg dalszy i zamknąć serię na 11. tomie (tak jak Hellboy zamyka się na 12., a Sandman na 10.).
Nie wiem czy Hellboy dobrze wyszedł na tym, że po 12. tomie jest jednak kontynuowany, ale 12. tom Baśni bardzo mi się podobał i jest jednym z moich ulubionych, więc mam zamiar nadal czytać Baśnie, mimo tego, że mógł być już koniec. :smile:
Ogólnie lubię jak seria ma swój początek i koniec, tak jak Sandman. 10 tomów i koniec. No, ale Gaiman też widać nie wytrzymał, dlatego wznowił Sandmana. Niedługo przekonamy się czy dobrze zrobił, bo Egmont ma zamiar to wydać.
Baśnie to serial, nie możesz odpuścić żadnego tomiku z 1-11. To jedna, długa historia. Trzeba czytać po kolei.

Właśnie wbiłeś mi zardzewiały, tępy nóż pod lewą łopatkę i przekręciłeś trzy razy.  :lol: Ło-la-boga! Nawet nie kwiknąłem - ale za to mój portfel cienko zapiszczał z bólu/rozpaczy.

Kurde... obiecałem sobie powstrzymywać się z większymi zakupami...  :doubt:

Czy taki zakup jest opłacalny, czy też sporo przepłacę??
http://allegro.pl/basnie-pakiet-1-14-pl-sklep-warszawa-i5654046061.html

Z góry dziękuję za odpowiedź!  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 10, 2015, 05:18:46 pm »
Za mniej niż 700 zł kupisz te 14 tomów.

PS.Lepiej pierwsze tomy brać z dodruku (na razie nie wiadomo kiedy 3) bo nie będziesz musiał sklejać  :smile:

Offline blackwaterpark

Odp: Fables
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 10, 2015, 06:10:11 pm »
Za mniej niż 700 zł kupisz te 14 tomów.
PS.Lepiej pierwsze tomy brać z dodruku (na razie nie wiadomo kiedy 3), bo nie będziesz musiał sklejać  :smile:

Co znaczy ''sklejać''? Rozklejają się te wznowienia, czy jak?  :shock:


Sam mógłbyś policzyć, ale wrodzona ciekawość nie pozwoliła mi przejść obojętnie: nie sporo tylko PRZEOGROMNIE sporo. Cena okładkowa to ok. 20 zł więcej. Dodaj, a potem policz standardowe rabaty i porównaj.

No tak, ale pod znakiem zapytania stoi dostępność wszystkich tomów (a jak potem przyjdzie mi kupować jakiś ''biały brakujący kruk'' za 180zł ??).
Niezła rozgryzka mnie czeka...  :doubt: Kusi mnie to, że tu jest całość.

mgnesium

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 10, 2015, 06:31:02 pm »
Co znaczy ''sklejać''? Rozklejają się te wznowienia, czy jak?  :shock:

miałem w rękach tylko te nowsze wydania, ale przypuszczam że te stare się rozklejały (podobnie jak pierwsza edycja sandmana).
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2015, 06:36:16 pm wysłana przez mgnesium »

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 10, 2015, 06:35:35 pm »
Co znaczy ''sklejać''? Rozklejają się te wznowienia, czy jak?  :shock:
W pierwszych wydaniach okładka się odkleja od reszty (u mnie tomy 1-6)

Offline blackwaterpark

Odp: Fables
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 10, 2015, 08:10:46 pm »
Wszystkie z jednym wyjątkiem tomy są dostępne.
Nawet kupując z 20% rabatem zostanie Ci 180 zł na jego zakup. Kupisz go taniej i zostanie na inne komiksy.

Tzn. brak tylko tomu 3?

A skąd wiadomo, czy ta aukcja na Allegro, o której była mowa, to wydania nowe czy stare? Można to jakoś poznać?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Fables
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 12, 2015, 08:01:55 pm »
Kroniki Miłosne ponownie dostępne:

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/61836-basnie-3-kroniki-milosne

No, teraz powoli mogę zacząć skompletować serię
The darkness will swallow everything

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 12, 2015, 08:39:42 pm »
Kroniki Miłosne ponownie dostępne:
Czekam na Aros/Bonito. I pewnie od razu zakupię 3. i 4. tom.
Dobrze że nie licząc odległego punktu (nawet dla tych co mają wszystkie wydane w Polsce tomu) jakim jest tom 22., jest jeszcze punkt zwany tom 11., czyli koniec głównego wątku.
Dużo tomów, ale z rabatami nawet te droższe nie wyglądają cenowo aż tak źle.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 08:47:52 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline AvengerGT

Odp: Fables
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 13, 2015, 09:06:47 pm »
Hm, zastanawia mnie, czy to już wznowienie czy nagle znaleźli jakieś egzemplarze z 2008r. Gdyby nie ten niski rabat, nie miałbym wątpliwości, że wznowienie.

Chętnie bym wziął, bo ostatnio kupiłem do ósmego tomu, oczywiście bez trzeciej części.

mgnesium

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 13, 2015, 09:15:11 pm »
jeżeli ktoś kupił (bądź zamierza kupić) ten trzeci tom, jest uprzejmie proszony o podanie daty i (opcjonalnie) miejsca wydruku z wnętrza komiksu. sam jestem ciekaw czy to wznowienie czy resztki.


Dyskusję o polityce wydawniczej Egmontu przeniosłem do... Egmontu.
fragsel
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 04:08:58 pm wysłana przez fragsel »

Offline Chutes

Odp: Fables
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 16, 2015, 01:06:55 pm »
Witam wszystkich, pierwszy post to chyba wypada. Przeszedłem właśnie Wolf Among Us i bardzo zainteresowało mnie uniwersum Baśni. I tutaj moje pytanie czy klimat w komiksie jest podobny do tego z gry? I czym różnią się wydania pierwszych Baśni "Na wygnaniu"? Bo widziałem dwa. Również chciałbym się dowiedzieć czy są problemy ze zdobyciem niektórych części? To mój pierwszy komiks jaki chce kupić stąd tyle pytań. A i jeszcze jedno czy wszystkie części komiksu mają być przetłumaczone? Czytałem, że jest ich 22(?), a na stronie z której chce zamówić było tylko 14.

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 16, 2015, 01:34:50 pm »
- Wolf Among Us ma klimat Baśni.
- Tomy 1-3 zostały dodrukowane a różnią się tylko tym że są trwalsze.  :smile:
- Wszystkie części mają być wydane. 15 tom pewnie jeszcze w grudniu a później 3/4 tomy na rok (tak przynajmniej zapowiedzieli).

Offline Chutes

Odp: Fables
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 16, 2015, 02:11:15 pm »
A jest może jakieś zbiorowe wydanie? Czy trzeba kupować każdy komiks oddzielnie?

Offline mack3

Odp: Fables
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 16, 2015, 02:21:09 pm »
A jest może jakieś zbiorowe wydanie? Czy trzeba kupować każdy komiks oddzielnie?
Nie ma zbiorczego wydania po polsku.
Nadmienię jeszcze, że główny wątek kończy się w 11 tomie (sam jeszcze nie doszedłem, ale czytałem tu na forum) - tak więc mozna doczytać do tego tomu (wszystkie 11 tomów jest już po polsku) i potem podjąć decyzję czy zbierać następne tomy

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 16, 2015, 04:01:02 pm »
Takie info
Ostatni egzemplarz 4. tomu "Baśni" w Arosie/Bonito (czyli być może ostatnia szansa w najbliższym czasie na zakup ze zniżką, ponieważ tom jest dostępny, ale tylko w księgarniach komiksowych).
http://bonito.pl/k-350605-basnie-tom-4-marsz-drewnianych-zolnierzykow
(3. tomu jeszcze nie mam, podejrzewam że pojawi się wraz z komiksami ukazującymi się w najbliższą środę)
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything