trawa

Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 07, 2015, 12:04:22 am »
http://dcmaniak.blogspot.com/2015/09/fables-vol-22-farewell-fables-150.html

Przeczytałem tę recenzję ostatniego tomu Baśni, i choć na finał serii w wydaniu Egmontu przyjdzie nam jeszcze kilka lat poczekać, to ja jestem pełen obaw. Ktoś czytał już całą serię i chce podzielić się opinią?

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:01:38 am »
i choć na finał serii w wydaniu Egmontu przyjdzie nam jeszcze kilka lat poczekać
Przy dobrych wiatrach góra dwa lata
2016 4 tomy
2017 3 tomy

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 07, 2015, 08:49:57 am »
Przy dobrych wiatrach góra dwa lata
2016 4 tomy
2017 3 tomy

7 tomów w dwa lata, już w takiej bardzo optymistycznej wizji. Ale kto wie, kto wie, może...

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 07, 2015, 11:48:52 am »
Ja dopiero zacząłem zbierać serię i mam nadzieję, że Egmont wznowi też 3. tom (od 4. wszystkie są dostępne).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 07, 2015, 12:26:03 pm »
7 tomów w dwa lata, już w takiej bardzo optymistycznej wizji. Ale kto wie, kto wie, może...
Jeśli jeszcze w tym roku wyjdzie ten zapowiadany 15 tom to będziemy mieć 3 tomy (nie licząc wznowień) od czerwca. Czyli 3 tomy na 6/7 miesięcy  :biggrin:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Fables
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 12, 2015, 01:21:10 pm »
Wiedźmy prezentują zwyżkę formy po niezbyt udanym poprzednim tomie. Baśniowi czarnobodzieje przygotowywują się do ostatecznego starcia z nowym/starym zagrożeniem, co oczywiście wywołuje wewnętrzne konflikty. kilka ciekawych patentów, wartka akcja, kilka soczystych dialogów - osatnio tak dobrze bawiłem się przy Dobrym Księciu. do tego dwie ostatnie częsci rysuje David Lapham, którego kreskę niezmiennie uwielbiam, choć przyzwyczaiłem się do oglądania jej w czerni i bieli.
całość oceniam dobrze, choć powoli widać zmęczenie materiału Willinghama i obawiam się, że im dalej w las tym gorzej. czy ktoś może zaprzeczyć ? bardzo proszę...

Offline Fau

Odp: Fables
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 12, 2015, 07:40:15 pm »
Czy ktoś posiadający oryginalne wydanie "Wiedźm" mógłby sprawdzić, czy w nim też nie ma okładki 93 zeszytu? Czy po prostu Egmont uznał, że nasze oczy są niegodne, by ją oglądać?

JanT

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 12, 2015, 10:12:26 pm »
W oryginale jest ta okładka, Egmont sobie w jej miejsce wstawił reklamę poprzednich tomów Baśni.

Offline Fau

Odp: Fables
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 12, 2015, 10:29:07 pm »
W oryginale jest ta okładka, Egmont sobie w jej miejsce wstawił reklamę poprzednich tomów Baśni.

Dzięki za sprawdzenie.

Brawa dla Egmontu... brak słów...

Offline Carr

Odp: Fables
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 09, 2015, 11:50:50 am »
Czy planowany jest może dodruk 3 tomu?

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 09, 2015, 11:54:06 am »
Czy planowany jest może dodruk 3 tomu?

Wydaje mi się, że na tym spotkaniu na MFKiG o DC/Vertigo na 2016 rok, była mowa o dodruku 3 tomu Baśni, ale musiałby ktoś potwierdzić, albo obejrzyj sobie sam.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 09, 2015, 01:32:23 pm »
Tak, na 100% będzie dodruk trzeciego tomu. I to jeszcze w tym roku.

Offline radef

Odp: Fables
« Odpowiedź #432 dnia: Październik 09, 2015, 03:33:09 pm »
To dobrze. Przeczytałem dwa pierwsze tomy i muszę przyznać - JEST TO ŚWIETNA SERIA!
"Blueberry" i "Baśnie", dwie genialne serie na B od wielkiego E, wydawane od lat, które poznałem w tym roku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline blackwaterpark

Odp: Fables
« Odpowiedź #433 dnia: Październik 09, 2015, 08:23:18 pm »
Tak, na 100% będzie dodruk trzeciego tomu. I to jeszcze w tym roku.

A ja tam jestem ciekawy, co Death ma do powiedzenia na temat tego tytułu (tzn. na temat całej sagi).
Do czego to-to jest podobne?
Ambitne, czy też można sobie darować?
Czy brak jakiegoś tomu powoduje ''katastrofę'' dla czytelnika?

Będę wdzięczny za naprowadzenie...  :biggrin:

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 10, 2015, 01:30:26 pm »
Myślę, że Baśnie mogłyby się zmieścić w top 5 najlepszych amerykańskich seriali komiksowych, jakie czytałem. A na pewno są w top 10. Pierwszy tom to taki jakby kryminał, wprowadzenie do serii. Ale prawdziwa jazda zaczyna się od Folwarku zwierzęcego, który swoją drogą jest moim ulubionym tomem serii. I ten wysoki poziom trwa to szóstego (2-6 to moim zdaniem najlepszy okres serii). Potem są dwa wyraźnie słabsze tomiki. I potem bardzo dobre 9, 10 i 11. I na tym kończy się cały główny wątek i następuje tak jakby koniec serii. W sumie mogli już sobie darować ciąg dalszy i zamknąć serię na 11. tomie (tak jak Hellboy zamyka się na 12., a Sandman na 10.).
Nie wiem czy Hellboy dobrze wyszedł na tym, że po 12. tomie jest jednak kontynuowany, ale 12. tom Baśni bardzo mi się podobał i jest jednym z moich ulubionych, więc mam zamiar nadal czytać Baśnie, mimo tego, że mógł być już koniec. :)
Ogólnie lubię jak seria ma swój początek i koniec, tak jak Sandman. 10 tomów i koniec. No, ale Gaiman też widać nie wytrzymał, dlatego wznowił Sandmana. Niedługo przekonamy się czy dobrze zrobił, bo Egmont ma zamiar to wydać.
Baśnie to serial, nie możesz odpuścić żadnego tomiku z 1-11. To jedna, długa historia. Trzeba czytać po kolei.