trawa

Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mummu

Odp: Fables
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 01, 2014, 11:39:33 am »

Offline Mejk

Odp: Fables
« Odpowiedź #406 dnia: Maj 05, 2014, 07:45:24 pm »
Wie ktoś czy będzie dodruk 2 tomu?

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #407 dnia: Maj 05, 2014, 07:49:51 pm »
Wie ktoś czy będzie dodruk 2 tomu?
Chyba będzie. Na 99% gdzieś o tym czytałem.

Offline vision2001

Odp: Fables
« Odpowiedź #408 dnia: Maj 05, 2014, 08:17:26 pm »
Wie ktoś czy będzie dodruk 2 tomu?
Odpowiedź udzielone na Alei Komiksu:


Witam. Czy Egmont ma zamiar wznowić serię Fables (Baśnie) ?? Dostanie większości tomów jest bardzo trudne, a jeżeli się już pojawiają to po zaporowych cenach. PozdrawiamCzy komiks Baśnie będzie przez Państwa kontynuowany, czy kończycie go na tomie 12?
Moje dane mówią, że brakuje nam w magazynie tomów 1 i 2, pozostałe są dostępne. Planujemy wznowienie tych dwóch brakujących i wydawanie kolejnych tomów serii, ale już w 2015.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Kris1982

Odp: Fables
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 27, 2014, 08:53:19 pm »
Trzeba czytać baśnie po kolei czy spokojnie można zacząć od 3 w góre i jak będzie dodruk pierwszych to do nich wrócić?

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 27, 2014, 09:36:50 pm »
Trzeba czytać baśnie po kolei czy spokojnie można zacząć od 3 w góre i jak będzie dodruk pierwszych to do nich wrócić?
Po kolei.

Offline Kris1982

Odp: Fables
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 07, 2014, 02:31:15 pm »
Wreszcie udało mi się zakupić pierwsze 2 tomy Baśni i mogę ruszyć z czytaniem. W jakiej częstotliwości Egmont wydaje kolejne tomy ? 13 jest już zapowiedziana?

Offline vision2001

Odp: Fables
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 07, 2014, 02:34:58 pm »
Wreszcie udało mi się zakupić pierwsze 2 tomy Baśni i mogę ruszyć z czytaniem. W jakiej częstotliwości Egmont wydaje kolejne tomy ? 13 jest już zapowiedziana?
Sprawdź sobie tutaj: http://alejakomiksu.com/nowosci/20521/Egmont-odpowiada-wrzesien-2014-K/
Wydaje mi się, że udzielili odpowiedzi na Twoje pytanie. ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Kris1982

Odp: Fables
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 07, 2014, 02:48:30 pm »
 Czytałem ten wywiad ze 3 razy ale tego nie zarejestrowałem , może  dla tego że nie posiadałem wtedy pierwszych tomów i temat mnie nie interesował. Dzięki.

Offline isteklistek

Odp: Fables
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 17, 2015, 03:42:07 pm »
Okazało się, że wilk nie jest taki straszny, jak go malują. Baśnie t.13 dalej trzyma wysoki poziom - historia
Spoiler: pokaż
literałów
rozpisana na 9 części jest świetna, choć nie wiele wnosi w główny wątek - takie po między. Nie mam pojęcia, skąd pojawiają się krytyczne opinie na temat tego tomu, jak dla mnie to wciąż wysoki poziom. Spodziewałem się tomu, który po prostu trzeba odhaczyć jako przeczytany i postawić na półce niech doczeka swoich dni - kolejny raz miło się rozczarowałem.

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 18, 2015, 09:32:04 am »
Spodziewałem się tomu, który po prostu trzeba odhaczyć jako przeczytany i postawić na półce niech doczeka swoich dni
Takiego właśnie się spodziewam. Skoro mówisz, że jest ok, to chyba kupię go sobie szybciej, niż planowałem. :smile:

A czuje się, że czegoś brakuje? (w sensie, że trzeba znać ten poboczny cykl)

Offline isteklistek

Odp: Fables
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:12:45 am »
Znać pewnie nie trzeba. Wydaje mi się, że ten tom to taka kreacja dla samej kreacji, czyli po prostu rozbudowa uniwersum. Porównał bym to do tomu, gdzie były przedstawione krótkie historyjki z życia poszczególnych baśniowców np. Roszpunka, jak musiała co trzydzieści minut (albo co godzinę) chodzić do fryzjera, aby ścinać włosy, więc była ograniczona czasowo i obszarowo. Tego typu historie nic nie wnosiły, ale pokazywały, jak utalentowany jest scenarzysta i jak kontroluje całe uniwersum.

Offline Fau

Odp: Fables
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 23, 2015, 11:09:28 pm »
"Wielki baśniowy crossover" moim zdaniem bardziej przynależy do serii "Jack of Fables" i spokojnie całość mogła być 7 tomem serii o Jacku z dużym gościnnym występem Baśniowców z Nowego Jorku.
Zamyka kilka wątków z "Jack of Fables" i oczyszcza teren pod ostatnie 3 tomy tej serii.
Jestem skłonny myśleć o tym tomie właśnie jako 7 w serii JoF niż jako 13 tomie "Baśni".


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Fables
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 28, 2015, 04:38:25 pm »
Wielki baśniowy crossover to opowiesć, która wydaje się oderwana od uniwersum. nie wnosi właściwie nic nowego do świata Baśniowców. Willingham już chyba nie zainteresuje mnie tą serią, która do Dobrego Księcia była naprawdę fajnym czytadłem. potem coś siadło i siedzi nadal. może ten ożywczy na początku mix folkloru już mi sie przejadł, a może to autorowi coraz trudniej wykrzesać ciekawą historię. 

Offline kosmoski

Odp: Fables
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 07, 2015, 12:40:17 pm »
Spodziewałem się tomu, który po prostu trzeba odhaczyć jako przeczytany i postawić na półce niech doczeka swoich dni - kolejny raz miło się rozczarowałem.

a widzisz, ja mam dokładnie takie odczucia, jakich się spodziewałeś... Według mnie ten tom jest strasznie nudny, autor nieudolnie buduje napięcie zbliżającej się
Spoiler: pokaż
apokalipsy
, a motyw
Spoiler: pokaż
drogi części bohaterów
wlecze się jak flaki z olejem. Z 9 zeszytów można było to wszystko spokojnie zmieścić w 4-5. Zaczynam rozumieć, czemu Egmont tak długo zwlekał z wydaniem tego tomu...

 

anything